Kā iekārtot māju, ņemot vērā fen šui principus

Komentāri
Kā iekārtot māju, ņemot vērā fen šui principus
FOTO: Flickr.com

Ja tieši šobrīd esi jaunas dzīvesvietas meklējumos vai arī esi sapratusi, ka laiks pārkārtot savu esošo mājokli, iespējams, tev noderēs daži padomi, kā iekārtot māju vai dzīvokli, ņemot vērā fen šui gudrības. Protams, visi ieteikumi nav jāizpilda perfekti, un, visticamāk, tas nemaz nav iespējams, tomēr daži padomi var izrādīties vērā ņemami.

Māja

Optimālais variants, lai ieejas durvis mājai būtu pavērstas pret sauli – dienvidu virzienā. Namam nepieciešama spēcīga aizmugure (kalns, lieli koki), sānos – vidēji stipra aizsardzība (neliels kalniņš, koki, upe). Princips – kā atzveltnes krēslam, kur var justies ērti – aizmugure liela, bet sānos nelieli atbalsta stiprinājumi.
Šobrīd tik populārā grīdas apkure nav tas labākais variants. Nedabiski, ja kāju zona ir siltāka par ķermeņa augšdaļu. Var iedzīvoties veselības problēmās, konkrēti vēnu varikozē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mājas apkārtne

Mājas apkārtne ļoti ietekmē tās iemītnieku dzīvi. Izvairies celt māju strupceļā, tad arī tava dzīve var nonākt strupceļā. Ja gar māju iet vienvirziena iela, tad iedzīvotājiem ir grūti pieņemt citu cilvēku viedokļus (dominē vienvirziena domāšana). Krūmi pie mājas aizsargā to no ielas ietekmes.
Līkumota enerģija ir pozitīvāka par taisnu. Upīte ar līkumiem izraisa vairāk pozitīvu emociju nekā taisns kanāls.
Ja dodies izraudzīties savai mājai zemes gabalu, tad pavēro, – vai ceļš uz šo vietu ir viegls vai arī šķēršļiem pilns. Varbūt tiek dotas zīmes, ka turp nav jādodas?

Ieeja

Ieejot dzīvoklī vai mājā, ir jārada plašuma iespaids. Ja telpas nav pārāk lielas, efektu var panākt ar spoguļiem vai fototapetēm.
Netīrās lietas (apavus, velosipēdus u.tml.) ieteicams glabāt īpašā telpā, nevis labi redzamā vietā pie pašām durvīm. Visām durvīm mājā ir brīvi jāveras. Pacenties aiz tām nenovietot drēbju pakaramo vai skapi. Ja durvis vērsies brīvi, tad nekas netraucēs un nekavēs tavu ģimeni uzsākt jaunus darbus.

Virtuve

Virtuvei jābūt gaišai un vienmēr kārtīgai, tīrai. Sakārtota darbavieta stimulē radošo enerģiju. Plīti nenovieto tuvu durvīm. Uzmani, lai naži būtu allaž noasināti. Ass, precīzs naža grieziens piešķir ēdienam pozitīvu, tīru enerģiju. Neass nazis piešķir ēdienam rupju enerģiju.

Guļamistaba

Gultu nenovieto tuvu ieejas durvīm. Ir jābūt sajūtai, ka, gultā guļot, var labi kontrolēt situāciju – ir redzams gan logs, gan durvis. Gultas galvgalim jābūt pret sienu – tas rada drošības sajūtu.
Ieteicams vismaz reizi gadā iegādāties jaunu gultasveļu, jo tā sevī uzņem apkārtesošo enerģiju, kuru ar laiku nevar vairs izmazgāt.
Ja gulta atrodas starp logu un durvīm, veidojas enerģētiskais caurvējš. Lai to novērstu – palīdz aizslietnis.

Darba telpa

Darba galdu un krēslu vislabāk novietot ar muguru pret sienu un ar skatu uz durvīm. Ja nav iespējams sēdēt ar muguru pret sienu, vēlams aiz muguras novietot kādu masīvu priekšmetu, kas radītu papildu drošību. Ja nav iespējams sēdēt ar skatu pret durvīm, vēlams novietot spoguli tā, lai no sēdvietas spogulī durvis būtu redzamas, tas palīdz kontrolēt situāciju – redzēt, kas ienāk.
Visdrošākā vieta telpā – pie sienas, vistālākajā vietā no durvīm, ar skatu uz visu telpu.
Mājās darba galdu vēlams novietot tā, lai tas būtu ar skatu pret mājiniekiem, darbā – lai darbinieki būtu ar seju viens pret otru.

FOTO. Smelies iedvesmu jaunajam interjeram

Bērnistaba

Bērna gultu novieto pēc iespējas tālāk no durvīm un arī ne pie loga. Divstāvu gulta bērniem dod aizsargātības sajūtu. Pusaudžiem nepieciešama jau katram sava gulta – bez “spiediena no augšas”.
Pie sienām pieliec attēlus, kas sniedz mieru un prieku. Vecvecāku un citu gados vecu radinieku fotogrāfijas bērnistabā neglabā – tās piesien pagātnei, bet bērni ir nākotne.

Jums abiem

Lai arī cik labi tu sadzīvo ar savu vīru, jums katram ir nepieciešama sava personīgā teritorija. Izveido dzīvoklī “intīmo stūrīti”, kur var atpūsties un baudīt vientulību vai divvientulību. Šeit var būt īpašs apgaismojums, maz mēbeļu, spilveni, segas, sveces u. tml.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl