Kā dzīvoklī cīnīties ar mušām un prusakiem? Elementāri…

Pievienot komentāru
Kā dzīvoklī cīnīties ar mušām un prusakiem? Elementāri…
Foto: Flickr

Gribam to vai nē, bet vasaras laikā nākas samierināties ar dažādiem nepatīkamiem ”blakus efektiem”.  Mušas, odi, skudras, kodes, prusaki – visi šie kukaiņi traucē mums dzīvot un baudīt vasaru. Ko darīt, ja šie insekti ir savairojušies tavā dzīvoklī vai mājā, bet dažādus ķīmiskos pretlīdzekļus lietot negribas? Izeja tomēr ir! Tikai vispirms dodies uz veikalu un iegādājies lauru lapas.

Lai arī Mirtas tante populārajā latviešu filmā Limuzīns Jāņu nakts krāsā aizrāda: “Mušas, mušas… Visi mēs esam uzauguši ar mušām…” Tomēr nenoliedzami patīkamāk ir gulēt tad, ja pret rīta pusi šie lidojošie kukaiņi tev liek “svētu mieru”. Tieši tāpat nav nekāda prieka rudenī atklāt, ka tavu mīļāko džemperi ar caurumiem ir “izrotājušas” kodes…

Foto: nevēlamie “viesi”

Tādēļ: izliec lauru lapas pa visu telpu stūriem un aizmirsti par traucējošajiem un nepatīkamajiem kaitēkļiem. Kāpēc? Atbilde vienkārša – tāpēc, ka gan mušām, gan odiem, gan prusakiem un kodēm ļoti nepatīk lauru lapu smarža. Tieši tāpat lauru lapas vari ielikt burkā, kurā glabājas putraimi. Tad tajā noteikti pēc laika neiemājos vesels bars tārpu.