Kā cīnīties ar apzināto slinkumu jeb prokrastināciju

Pievienot komentāru
Kā cīnīties ar apzināto slinkumu jeb prokrastināciju

Prokrastināciju varētu pielīdzināt vārdam slinkums, tomēr mūsdienu pasaulē, kad mēs tik daudz darām un skrienam, lai nepārtraukti kaut ko paspētu, prokrastinācija ir ierasta lieta. Lūk, četri vērtīgi padomi, kā cīnīties ar to.

Apzinies, cik daudz esi iekavējusi

Līdzko tu sapratīsi, cik daudz darāmā tev vēl jāpaveic, spēsi vieglāk saplānot savu laiku. Ja veicamā uzdevuma termiņš ir nākamā nedēļa, tad saplāno nedēļas nogali tā, lai pietiek laika gan sev, gan darāmajam.

Apsoli sev kaut ko

Kad būsi veiksmīgi tikusi galā ar visiem ieilgušajiem darbiem, apsoli, ka palutināsi sevi. Tās var būt vienkārši vakariņas restorānā vai mīļākā seriāla skatīšanās ar glāzi vīna.

Sāc ar grūtāko

Lai vai cik neiespējami šobrīd šķiet izdarīt visu, sāc ar pašu laikietilpīgāko. Kad tas būs paveikts, mazie darbiņi šķitīs tīrais nieks.

Kontrolē emocijas

Stress piemeklē ikvienu no mums, tas pat ir veselīgs, ja tevi piemeklējusi prokrastinācija. Lai arī veselība vienmēr ir pirmajā vietā, šādas stresa situācijas var būt lieliska mācība turpmākajām reizēm, kad atkal mēģināsi atlikt visu pēdējā brīdī. Centies saglabāt augstas darba spējas arī stresa situācijās.

Foto: biežākie prokrastinācijas iemesli