4 komentāri
Kā bērnam iestāstīt, ka Ziemassvētki nav tikai dāvanu laiks

Gatavojoties svētku dāvanu drudzim, bērni ir mūsu prioritāte, jo kura gan no mums nevēlas, lai bērns justos novērtēts un viņa vēlmes tiktu apmierinātas. Dāvanu izvēle un tām atvēlētais budžets ir viens no uzdevumiem, kas ir jāizvērtē, lai bērns netiktu izlutināts par daudz.

Ziemassvētki ir sirsnības un tuvības laiks. Audzinot bērnu, tas ir jāmēģina parādīt nevis tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem, norādot, ka dāvanas nav svarīgākā Ziemassvētku sastāvdaļa, bet gan ģimene un kopā būšana. Ar katru gadu pieaug dāvanu komerciālā puse, kas kļūst par normālu parādību, bet kā bērnam pasniegt tik daudz, lai viņš būtu apmierināts, nepārtērējoties un nepārsniedzot savu atļaujamo budžetu, ir problēma. Bērnam ir jāiemāca, ka Ziemassvētki ir laiks, ko mēs gaidām ar prieku. Iespējams, viena no lielākajām problēmām slēpjas tajā, ka bērniem tiek dotas pārāk augstas cerības un prasības attiecībā pret dāvanām, ko viņi vēlas saņemt. Ja katru gadu dāvanu skaits palielinās un tās kļūst vērtīgākas vai dārgākas, bērns sāk saprast, ka vecāki var atļauties uzdāvināt vēl ko labāku, un tā vairs nav problēma, katru gadu pacelt savas prasības, jo tā var tikt uzskatīta kā normāla parādība. Līdz ar to ir nepieciešams pārdomāt stratēģiju, ja pirksi visu, ko bērns vēlas, viņa prasības paaugstināsies, ja dāvāsi bērnam to, ko pati uzskati par svarīgu, tas viņa vēlmes pazeminās, bet nedrīkst aizmirst, ka kāda dāvana no vēlmju saraksta ir jāiegādājas, lai bērns justos priecīgs un noticētu Ziemassvētku brīnumam. Ja bērns ir pavisam maziņš, tā ir lieliska iespēja, lai pareizi virzītu savu stratēģiju un dāvinātu tikai mazāk nozīmīgas dāvanas. Tas ir sākumposms, kad tu pati vari izvēlēties cik un kādā daudzumā pasniegt dāvanas, kas noteiks turpmāko ceļu, kurā virzīsies. Tāpēc atceries, jau no paša sākuma, iedrošini un nebaidies stāstīt bērnam, ka dāvanās nav mirdzums, bet gan svētku gaidīšanā un sajūtās. Nevajag bērnu lutināt, citādi viņš sāks pierast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl