Kā atšķirt īstu mīlestību no parastas pieķeršanās

Komentāri
Kā atšķirt īstu mīlestību no parastas pieķeršanās

Vai esi iemīlējies, vai vienkārši jūti pieķeršanos pret partneri? Mīlestība mēdz būt sarežģīta, bet šis raksts ļaus izprast atšķirības starp mīlestību un pieķeršanos jeb aizraušanos.

Mīlestība ir pašaizliedzība, pievilkšanās – savtīga

Kad esi iemīlējies, koncentrējies uz to, lai tavs partneris justos laimīgs. Tu vienmēr meklē un atrodi veidus, lai liktu partnerim justies mīlētam.

Kad esi kādam pieķēries, fokusējies uz to, lai tieši partneris darītu tevi laimīgu. Tu paļaujies uz viņu un centies kontrolēt viņu, lai nepaliktu vienatnē. Tu tici, ka viņš ir atbildīgs par jūsu kopīgo laimi.

Mīlestība atbrīvo, pievilkšanās – kontrolē

Kopīga mīlestība ļauj būt patiesam. Tavs partneris tevi iedrošina būt tam, kas vienmēr esi vēlējies būt. Mīlestību nekad nekontrolē.

Pieķeršanās, no otras puses, ir kontrolēta uzvedība. Tu atturi savu partneri no laika pavadīšanas ar viņa draugiem, nostādi viņu neveiklā situācijā un centies manipulēt ar viņu.

Mīlestība – kopīga izaugsme, bet pievilkšanās ir apgrūtinoša

Ja esi patiesi iemīlējies, tad vēlēsies kopā ar partneri sasniegt virsotnes kopā. Ka abi strādājat pie tā, lai kļūtu labāki, tad jums tas arī izdosies.

Tomēr pievilkšanās gadījumā jūs cīnāties katrs par sevi un beigu beigās neesat apmierināti viens ar otru.

Mīlestība ir pastāvīga, pievilkšanās – pārejoša

Ja abi mīlat viens otru, tad laiks, attālums vai dažas nesaskaņas jūs neizšķir. Jūs viens otram allaž esat sirsniņās.

Ja esi pieķēries, tad pēc katra strīda saglabājas aizvainojums un kopīga dzīve vairs nav iedomājama. Tev šķita, ka partnera uzdevums ir padarīt tevi laimīgu, kas, tavās acīs, nu vairs nav iespējams.

Mīlestība samazina ego, turpretim pieķeršanās – to vairo

Kad esi iemīlējies, kļūsti mazāk egocentrisks. Tu kļūsti mīlošāks. Šīs attiecības jūs abus iedrošina pozitīvām pārmaiņām.

Pievilkšanās gadījumā tavs ego tikai aug. Ja paļaujies uz to, ka otrs cilvēks spēs atrisināt tavas problēmas, tad rūgti maldies. Šāda veida attiecības balstās uz tava ego lieluma.

Lasi vēl