Kā atrast sev piemērotāko termokrūzi?

Pievienot komentāru
Kā atrast sev piemērotāko termokrūzi?
Foto: Flickr.com/Blondinrikard Fröberg

Veikalos termosu un termokrūžu izvēle ir ļoti liela. Kā zināt, kāda ir vispiemērotākā tieši tev?

Pārbaudi termosa kolbu

Tehnoloģija, kas izmantota, termosu ražojot, ietekmē gan tā siltuma uzturēšanas spēju, gan izturību. Piemēram, ražojot termosus ar dubultām sieniņām un vakuuma izolāciju starp tām, parasti izmanto nerūsējošo tēraudu, jo tas ir izturīgs materiāls, un tas ir svarīgi gan ražošanā, gan lietošanā. Stikla un nerūsējošā tērauda kolbas iztur lielāku spiedienu un apstrādi nekā plastmasas kolbas, līdz ar to no šiem materiāliem izgatavotās termosu kolbas ilgāk uztur siltumu. Stikla kolbas ir higiēniskas, tās viegli izmazgāt, bet tās ir neizturīgākas – var ieplaisāt vai pat saplīst, termosam nokrītot zemē vai nejauši kaut kam piesitoties. Izvēloties termosu ar stikla kolbu, veikalā noteikti jāpārbauda, vai kolba korpusā nostiprināta ar gumijas amortizatoriem. To var izdarīt, termosu uzmanīgi pakratot. Ja dzirdams, ka kolba iekšpusē kustas, šo termosu neizvēlies – pie pirmā trieciena kolba saplīsīs. Nerūsējošā tērauda kolbas ir izturīgas, sakratīšana, kritieni un sitieni tām nekaitē, taču tās grūtāk izmazgāt – ēdiena paliekas mēdz pielipt pie kolbas sieniņām (vieglāk kopt metāla kolbas ar lielāku atveri).

Novērtē tilpumu un korpusu

Pieejami termosi ar tilpumu no 0,25 l līdz 40 l. Svarīgi iegādāties tādu tilpumu, kas atbilst porciju daudzumam vai lietotāju skaitam, lai trauks vienmēr tiktu piepildīts, neatstājot kolbā brīvu vietu gaisam. Izvērtē arī korpusa formu atkarībā no paredzētā lietojuma: cik ērti termosu ievietot somā vai automašīnā; paņemt un nest rokā; cik labi tas izskatās uz galda utt.

Apskati vāciņu un korķi

Korķīša veidam nav nozīmes, galvenais, lai tas ir kvalitatīvs un hermētiski noslēdz trauku, jo visvairāk siltuma (30–40%) zūd tieši caur korķi un vāciņu. Galda termosam īpaši svarīgi, lai netiek atdots siltums, bet pārnēsājamiem termosiem ļoti būtiski, lai korķis noslēgtu trauku hermētiski un šķidrums neiztecētu, termosam mainot savu pozīciju. Visdrošākais ir aizskrūvējams vāciņš.