Kā atjaunot romantiku attiecībās pēc karantīnas un izolācijas? Ainas Poišas zelta padomi

5 komentāri
Kā atjaunot romantiku attiecībās pēc karantīnas un izolācijas? Ainas Poišas zelta padomi
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Nu jau kādu laiku ārkārtējā situācija valstī ir beigusies, un atkal varam doties sabiedrībā, baudīt pasākumus gan ģimenes lokā, gan atkal doties tuvākos un tālākos izbraucienos, taču prieku par iespēju atkal doties ārpus mājas sabojājusi prātā iezagusies doma, ka attiecības ar mīļoto cilvēku vairs nav tādas, kā agrāk. Ko darīt, ja attiecībās iestājusies neziņa, piezagušās šaubas, un tu pieķer sevi pie domas, ka tagad karantīna iestājusies jūsu attiecībās?

Portāls Skaties.lv kopā ar psihoterapeiti un attiecību speciālisti Ainu Poišu skaidro, ko darīt, ja attiecībās iestājusies krīze, un kā atsvaidzināt romantiku.

Romantiski ”ceļojumi” jaunā līmenī

Nav jāsteidzas doties tālos ceļojumos vai ekstrēmos piedzīvojumos. Pēc ierobežojumu perioda jauna vērtība ir jebkuram randiņam.

Katram pārim ir savas īpašās vietas, kur doties, tādēļ, ja ar šīm vietām saistās īpašas atmiņas, tad ir vērts turp atgriezties. Protams, ir vērts doties arī uz vietām, kur vēl nav būts. ”Svarīga ir kopā būšanas būtība,” Poiša uzsver.

Lielisks randiņš mājās – droši un bez liekiem izdevumiem!

Ja publisku vietu apmeklēšana pagaidām biedē vai arī pēc krīzes perioda naudas resursi ir ierobežoti, tas nav iemesls, lai atteiktos no randiņa ar mīļoto. Sarīko ideālu randiņu turpat mājās!

Svētdienās vajag saposties, uzvilkt kaut ko glītu, un doties ciemos vienam pie otra. Pāris var sadalīt pienākumus, lai randiņš izdotos. Piemēram, sieviete parūpējas par ēdienu un galda etiķeti, noformējumu, tikmēr vīrietim ir iespēja padomāt, kur mājās randiņu sarīkot – kādā no istabām, varbūt balkonā, verandā.

Poiša iesaka ”uzburt pasaku” sarīkojot svētkus jau no esošiem resursiem. ”Vajag ieskatīties savā pūralādē,” iesaka psihoterapeite. Noteikti nevajag aizmirst arī par kopīgām pāru spēlēm, tomēr gadījumā, kad pāris atkal mēģina satuvināties, svarīgākās ir tās spēles, kuras nodarbina prātu un, kā stāsta psihoterapeite, ”pārim ir jārunā dziļā līmenī.” Ja pāris tomēr atkal ceļu viens pie otra rod citādāk, tad, iespējams, ir jāpiešķir dzirksts intīmām attiecībām, ļaujoties arī intīmām rotaļām.

Intimitātes zudums? Vērts ieklausīties viedoklī no malas

Un ko darīt, ja partneris nevēlas intīmas attiecības?

Tas ir problēmas pieteikums. Iespējams, ka tuvība ir bijusi svarīga vien iemīlēšanās fāzē, it īpaši tas, ja pāris kopā ir salīdzinoši nesen. Šajā gadījumā lielu lomu spēlē arī bērni. Ja pāris vairāk uzmanības pievērsis bērniem, un pašiem laika nav atvēlēts, tad, iespējams, tā strādā kā ”bremze”, kad tuvību vairs negribas.

Ja pāris nevēlas tuvību, pastāv iespēja, ka īsta dzirkstele nekad nav bijusi, tādēļ tā pēkšņi var nerasties. ”Ceriņu par jasmīnu nepārvērtīsi, ķīmijai ir jābūt!” stāsta speciāliste.

Opcija – pāru terapija, protams, tad, ja pārim nav aizspriedumu. Ir jāļauj, ka ir kāds, kurš ieklausās, kāds no malas, kurš uz problēmu skatās citādāk. Psihoterapeite atzīst, ka visbiežāk pāri uz konsultāciju un terapiju atnāk par vēlu. ”Trešā persona mēdz tulkot jūsu komunikāciju,” uzskata Aina, tādēļ pie speciālista ieteicams vērsties ar svaigu skatu un bez aizspriedumiem.

Un tomēr, ja nekas nelīdz, vai ņemt pauzi?

Lielākā daļā gadījumu pauze beidzas ar šķiršanos. Ja ir iestājies nogurums, apjukums vai neziņa, tad pauze var palīdzēt saprast, ko darīt tālāk, tomēr Poiša uzsver, ka ir jābūt godīgam vienam pret otru un jāsaprot, kāds ir patiesais iemesls, lai ņemtu pauzi.

Iespējams, ka tavs partneris tev nemaz nestāstīs par iemeslu, kādēļ tiek ņemta pauze, bet noteikti nevajag vainot sevi. Ir jādod laiks. Tomēr, pārim ir jāsaprot, vai šīs pauzes laikā viņi tiksies, vai viņi runās, un cik ilgi tas varētu ilgt.

”Kontakta saglabāšana ir saiknes uzturēšana,” norāda Aina. Pāris drīkst viens no otra atpūsties, tomēr kontaktam, kaut vai mazam, jo tādā veidā tiek izrādīta interese.

Izolācijā samilzuši attiecību robi – ko darīt?

Iespējams, attiecībās jau ir bijis robs, un pēc izolācijas perioda uz to vairs nav iespējams ”pievērt acis”. Attiecību ūdeņus varēja sašūpot problēmas, kas saknē ir samilzušas, un tagad tās parādās. Atrašanās izolācijā vai karantīnā ir saasinājušas privātas problēmas.

Ja, esot karantīnā vai izolācijā ir bijuši nelieli strīdi, tas noteikti nenozīmē, ka viss noies greizi.

”Nepieņemiet pārsteidzīgus lēmumus!” tā atgādina Aina. Fakts, ka attiecībās ir bijušas problēmas, noteikti nenozīmē, ka tas ir krahs, bet gan tās ir grūtības.

Labāk tikt galā pašiem!

Nereti meklējam pēc draugu un ģimenes locekļu padoma, tomēr attiecību speciāliste uzver, ka problēma tomēr ir privāta. Jāatceras, ka, iespējams, tava labākā draudzene, tava mamma, māsa vai jebkurš cits tuvs cilvēks vēlēsies, lai jūs šķiraties, kāds vēlēsies, lai paliekat kopā, tomēr der atcerēties, ka tā var nonākt interešu konfliktā, un pat nemanīsi, kā negribīgi piekrīti viņu teiktajam, lai gan tā nemaz nedomā.

Mēs katrs atceramies tādus brīžus, kad esam kratījuši sirdi savai mammai, taču viņa atbildējusi: ”Es tavā vietā nevaru izlemt,” atgādina Poiša. ”Tas ir tavs lēmums!”

Ja vīruss, karantīna un pašizolācija sašūpojuši arī tavas attiecības, rīkojies soli pa solim, un dari to apdomīgi. Sāc ar laika atrašanu sev, lai prāts būtu mierīgs. Tas nāks par labu ne tikai tev un tavam partnerim, bet arī palīdzēs nonākt pie pareizā lēmuma. Atrodi sev kādu hobiju, nodarbojies ar sportu, mākslu vai kaut ko, kas sirdij tīkams.