Jauns varonis – BB

0 Komentāru
Jauns varonis – BB
Foto: Mike Mozart,Flickr

Uztura speciālisti apgalvo, ka brokoļi ir ”vitamīnu bumba” – tajos ir B, C un E grupas vitamīni, kā arī tie satur ļoti daudz minerālvielu – kalciju, dzelzi un fosforu. Ja ir vēlme ieturēt diētu, brokoļi ir daudz vērtīgāki par saviem ”radiniekiem” – ziedkāpostiem. Brokolis ir viens no dārzeņiem, par kura garšu nebūt visas ēdājas ir stāvā sajūsmā. Taču pēc jaunākajiem zinātnieku atklājumiem pat vislielākajām skeptiķēm ir jāmetas uz ceļiem brokoļu priekšā. Ir dzimis jauns varonis – BB jeb Brīnumainais Brokolis!

Brokolis – spēcīgs vīrs

Zaļo dārzeņu dzimtene ir Vidusjūras piekraste. Brokoļi pavāriem ir zināmi jau 2000 gadu. Tiek uzskatīts, ka tos uzturā lietojuši pat senie romieši. Brokoļu nosaukums broccoli, cēlies no itāliešu valodas vārda brocco, kas tulkojumā nozīmē ”spēcīga roka vai zars”. Un tagad Mičiganas Universitātes pētnieki ir atklājuši, ka brokolis sava vārda nozīmi pilnībā attaisno.

Beidzot!

Jaunākie atklājumi kļuvuši par sensāciju visā zinātnes pasaulē! Pavisam drīzā nākotnē, izmantojot brokoļus, tiks izgatavotas zāles pret krūts vēzi. Brokolī atrodami sulfāti, kas spējīgi likvidēt vēža šūnas, jo liedz tām iespēju dalīties un vairoties tālāk. Turklāt pievienotā vērtība šādām zālēm būs tā – ka ārstēšanās procesā tās nekaitēs pārējā organisma veselībai.

 

Foto: cyclonebill,Flickr

Foto: cyclonebill,Flickr

Taču, kamēr zinātnieki strādā, palīdzēsim sev pašas – un liksim uz saviem šķīvjiem pēc iespējas vairāk BB!!

0 Komentāru