Jaunības etalons – mirdzoša, gluda un skaista āda

Komentāri
Jaunības etalons – mirdzoša, gluda un skaista āda
Eucerin publicitātes foto (Eucerin)

Katra sieviete vēlas baudīt skaistu, jauneklīgu izskatu un labu veselību pēc iespējas ilgāk. Laiku apturēt mēs nevaram, taču, pareizi rūpējoties par sevi, jo īpaši ādu, novecošanos ir iespējams palēnināt.

Ādas novecošanās – dabīgs, taču aizkavējams process

Ierasti pirmās krunciņas sievietes mēdz pamanīt tikai ceturtajā dzīves desmitgadē, taču jau jaunākas daiļā dzimuma pārstāves, rūpīgi ieskatoties spogulī, visticamāk, ievēros ādas novecošanos. Un tas nebūt nebūs nekāds pārsteigums, jo arī skaistumkopšanas eksperti teju vienprātīgi piekrīt tam, ka ādas novecošanās process sākas no 25 gadiem. Kopš šī brīža kolagēna saturs, kas nodrošina ādas elastību, padara to gludu un jauneklīga izskata, samazinās par aptuveni vienu procentu katru gadu, kā arī šajā laikā mazinās dabīgā  mitrinātāja hialuronskābes un elastīna saturs mūsu audos.

Mūsu ādas stāvokli pasliktina arī stress, nesabalansēts uzturs, pārmērīgs kafijas patēriņš, alkohola lietošana un citi kaitīgie ieradumi, kā arī dažādi vides faktori – gaisa un ūdens piesārņojums, putekļi, cigarešu dūmi, automašīnu izplūdes gāzes un jo īpaši ultravioletais starojums. Tāpat arī ietekme uz mūsu ādu ir dažādām saslimšanām un imūnsistēmai.

Notiekot hialuronskābes, kolagēna un elastīna satura mazināšanās procesam, sāk parādīties pirmās grumbiņas – sākotnēji ap acīm, degunu un muti. Tāpat mazāk izteikta kļūst sejas kontūra kopumā, jo āda zaudē savu elastību, tvirtumu, parādās pigmentu plankumi.

Kā aizkavēt ādas novecošanos?

 

Foto: Pexels.com

 

Ādas dabīgu novecošanos nav iespējams nedz pilnībā kontrolēt, nedz apstādināt, taču ir iespējams to ievērojami palēnināt. Proti, par ādu jāsāk rūpēties jau agrākā vecumā, un tas jādara pilnvērtīgi. Lai efektīvi palēninātu ādas novecošanās procesu, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizos ādas kopšanas līdzekļus.

Pirmais efektīvais solis sejas ādas kopšanā ir rūpīga tās tīrīšana. Katru vakaru pēc rūpīgas sejas attīrīšanas nepieciešams izvēlēties krēmu, kas satur ādu mitrinošus elementus, piemēram, hialuronskābi. Tā ne tikai mitrina ādu, bet palīdz mazināt pat dziļas grumbas. Tāpat neaizmirstiet aizsargāt ādu no saules kaitīgajiem stariem.

Kāpēc ir svarīgi pasargāt sevi no tiešiem saules stariem?

Saules radītais ultravioletais starojums, kas uz mums iedarbojas ik dienu, ir viens būtiskākajiem faktoriem, kas veicina ādas novecošanos. Absolūti lielāko daļu (pat līdz 90%) no redzamajām ādas novecošanās pazīmēm veicina tieši ultravioletā starojuma negatīvā ietekme. Tā kā visbiežāk tiešiem saules stariem ir pakļauta mūsu seja un kakla līnija, šajās vietās arī ievērosim straujāku ādas novecošanos – sausums, grumbas un pigmentu plankumi būs pirmās pazīmes.

Pētījumi liecina, ka sauļošanās krēma lietošana ikdienā var būtiski palēnināt ādas novecošanos, tādēļ sauļošanās krēmam ar atbilstošiem ultravioleto staru aizsardzības filtriem jābūt neatņemamai sastāvdaļai ādas kopšanai ikdienā.

“Eucerin® Hyaluron-Filler CC” krēms ir ideāls sejas ādas kopšanai vasarā, kas nav vairs aiz kalniem. Krēms ne tikai piepilda pat dziļākās grumbiņas un padara sejas toni vienmērīgu un starojošu, bet arī nodrošina jūsu sejas ādai SPF15 un UVA aizsardzību. Krēms novērš priekšlaicīgu ādas novecošanos ar inovatīvo hialuronskābes un bioloģiski aktīvā glicīna saponīna savienojumu, kas aizpilda grumbiņas pat dziļākajos ādas slāņos.

Bet, ja vasarā plāno apmeklēt pludmali, izvēlies “Eucerin® SUN anti-age” krēmu ar SPF30 aizsardzību un hialuronskābi tā saturā. Tas aizsargās pret sauli un mitrinās gan sejas, gan kakla ādu, kā arī mazinās grumbiņu veidošanos.

Lasi vēl