Jaunākais pētījums: pāri, kuri izvēlas vienu alkohola veidu, paliek kopā ilgāk

Komentāri
Jaunākais pētījums: pāri, kuri izvēlas vienu alkohola veidu, paliek kopā ilgāk
Foto: Pixabay.com

Ikdienā pie vakariņu galda, ballītē pie bāra letes vai veikalā pie dzērienu plauktiem ne vienam vien pārim ir izvērtusies diskusija par dzēriena izvēli. Bieži vien šī diskusija var pāriet asā strīdā. Mičiganas Universitātē ir veikts pētījums, kurā secināts, ka tie pāri, kas izvēlas viena veida dzērienu, paliek kopā ilgāk.

Visbiežāk pāriem strīdi rodas tieši ikdienas mazo izvēļu dēļ, kad katrai pusei ir stingra pārliecība par savu viedokli. Šāgada vasarā Mičiganas Universitātē veica pētījumu, kas apliecināja, ka pāri, kuri izvēlas kopā lietot vienu alkoholisko dzērienu, pasargā sevi no nevēlamiem strīdiem, bet pats galvenais – viena dzēriena izvēle ļauj daudz saskanīgāk atrast arī kopsaucēju citām diskusijām.

Sievietes visbiežāk izvēlas vīnu, bet vīrieši priekšroku dod viskijam, kurš stereotipiski tiek uzskatīts par kungu dzērienu, kam nav vietas sievietes dzērienu izvēļu sarakstā, tomēr šie mīti arvien biežāk tiek lauzti.

Kungi labprāt dzer vīnus, un dāmas arvien biežāk izvēlas stipros dzērienu.

Šā iemesla dēļ alkohola ražotāji īpašu uzmanību pievērš garšu buķetes veidošanai un dažādu šķautņu attīstīšanai, lai tās atrastu ceļu gan vīriešu, gan sieviešu dzērienu sarakstā.

Izlasi! Viestura Rudzīša skaidrojums, kāpēc vīrietis dzer!
Recepte: mīlas dzēriens tev un tavam draugam!
Vīns nav alkohols, tā ir daļa no maltītes! Interesants pētījums par vīna dzeršanas paradumiem Latvijā.

 

Lasi vēl