Jaunā seriālu zvaigzne Ieva Florence: Šķiršanās formulā man jāspēlē “vairāk sieviete” nekā pašlaik esmu

Pievienot komentāru
Jaunā seriālu zvaigzne Ieva Florence: Šķiršanās formulā man jāspēlē  “vairāk sieviete” nekā pašlaik esmu
Foto: publicitātes foto

Topošo aktrisi – Kultūras akadēmijas 4. kursa studenti Ievu Florenci – TV3 skatītāji šogad ir iepazinuši divos seriālos. Vasaras sezonas seriālā Viņas melo labāk Ieva iejutās dumpinieces Dinas lomā, bet seriālā Šķiršanās formula Ieva spēlē galvenā varoņa Oskara kolēģi Lindu.

Vakar seriāla Šķiršanās formula jaunākajā sērijā skatītājus un Oskaru pārsteidza viņa kolēģes Lindas negaidītās atklāsmes. Allaž Oskaru uz “zoba velkošā”, atskabargainā Linda pēkšņi izplūda asarās. Atklājot Oskaram savas nedienas ģimenes dzīves intīmajā jomā, Linda lika visiem saprast, ka šis tēls turpmāk seriālā neaprobežosies vien ar epizodiskiem uzdevumiem.

Sanāk, ka esi filmējusies divos seriālos vienlaikus…

Jā, tas bija liels izaicinājums. Būtībā abas lomas krasi atšķiras. Šķiršanās formulā ir tā ”nopietnā līnija”. Te man pat jāspēlē vairāk sieviete nekā es esmu pašlaik – tāda vecāka par mani, pieredzējušāka. Savukārt Dina no Viņas melo labāk ir jaunāka par mani. Viņa ir “traka”, viņai vajag visu uzreiz. Man patīk iejusties abās lomās. Galvenais – darīt…

Kas ir Linda?

…Galvenā varoņa Oskara kolēģe, kura visu laiku zem nelielas nekaunības maskas slēpa savus kompleksus. Viņa it kā ir “asā” meitene, par kuru tā īsti nevar pateikt, vai viņa grib Oskaru, vai negrib, atšķirībā no pārējām ofisa dāmām, kurām viss ir “sejā” ierakstīts.

Režisoru Uldi Cipstu pievērsties šādai filmai ir pamudinājusi viņa ģimenes draugu pēkšņā šķiršanās. Vai arī tev ir gadījies piedzīvot šādu nepatīkamu pārsteigumu, kad it kā saticīgs pāris pēkšņi izšķiras?

Mana labākā draudzene izšķīrās ar savu puisi. Tas bija jau pirms kāda laika. Un es tiešām  paliku ”uz pauzes”. Tas notika pēkšņi, kā ar vienu cirtienu. Un es tik ļoti biju “par viņiem”, tik ļoti “viņos”… Domājot par viņu stāstu, es sāku arī savā dzīvē pievērst vairāk uzmanības tam, kāda es pati esmu attiecībās. Analizēt savu rīcību, ko ikdienā nemaz nepiefiksēju.

Redzu, ka režisors ļoti daudz ieliek no sevis šajā seriālā. Viņš redz tās situācijas, zina, kā varētu būt, kāds varētu būt atrisinājums.

Ja palūkojies no izteikti sievišķīgās puses, vai tava varone Linda rīkojas pareizi?

Mana varone rīkojas gan nepareizi, gan arī ļoti pareizi. Es bieži vien domāju: tā vajadzētu rīkoties, bet nez kāpēc mēs, sievietes, dzīvē tā nedarām. Ļoti sievišķīgi, bet, manuprāt, mēs – sievietes – par daudz iedomājamies, ka gan zinām ”spēles noteikumus”, gan zinām, kā jārīkojas, bet vīrieši – viņi gan neko nesaprot. Seriālā daudzas lietas pavēršas pretēji. Lai arī Linda it kā reizēm rīkojas ļoti nepareizi, viņas dzīvē šī aplamā rīcība attaisnojas.

Foto: Ieva Lindas lomā seriālā Šķiršanās formula

Lindas loma tiekot  rakstīta speciāli tev…

Jā, es jūtos ļoti pagodināta, tiešām. Kad mēs sākām sadarboties, es zināju, ka Linda būs mazs, epizodisks tēls. Kad pāris sērijas bija nofilmētas, Uldi teica: Zini, mēs tev rakstīsim līniju… Es biju šokā. Tā ir tāda laime, ka vari izspēlēt savu varoni “līdz galam”.  Kad vari tēlu ”sākt”, tad tas mainās, un pēc tam vari šo tēlu “nobeigt”. Tas ir liels pagodinājums. Tā, šķiet, reti kad notiek. Es esmu ļoti pateicīga.

Foto: Ieva Florence Dinas lomā seriālā Viņas melo labāk

Lasi vēl