Jana Duļevska: Es vispār neprotu melot. Ja melotu, tas uzreiz būtu redzams

2 komentāri
Jana Duļevska: Es vispār neprotu melot. Ja melotu, tas uzreiz būtu redzams
Foto: Toms Norde

Reizēm mūsu sarežģīto dzīvi vieglāku spēj padarīt pavisam vienkāršas lietas. Portāls uduba.com ir apkopojis 15 padomus, kurus ikdienā ievērojot, tava dzīve krasi varētu mainīties uz labo pusi. Tā kā šova Izklausies redzēts žūrijas pārstāve Jana Duļevska allaž tiek pieteikta kā ”tautas balss”, tad Skaties.lv/Sievietei aicināja tieši Janu novērtēt šīs atziņas, – vai viņa tām piekrīt, un kā tās ”strādā” viņas ikdienā.

Neskaties televīziju. Nekad

Jana: (Nedaudz žēlā tonī.) Tik traki gan nevar. Noteikti nav jāskatās viss pēc kārtas, bet pavisam nemaz – to gan nē.

Neatgriezies pie cilvēkiem, kuri tevi ir nodevuši. Viņi nemainās.

Jana: Diemžēl esmu pārliecinājusies, ka tā ir. Situācija nebija traģiska, bet tomēr sajutos nelāgi.

Ienāca prātā ideja? Pieraksti! Kādreiz tā tev noderēs!

Jana: Piekrītu. Es tiešām tā daru. Īpašu vakaros, ja kaut ko lasu vai domāju. Varbūt man ir slikta atmiņa (smejas), bet telefona piezīmju blociņš man ir pilns pierakstīts, jo visapkārt ir tik daudz informācijas, ka nevar visu paturēt prātā. Reizēm pierakstu arī skaistus un iespaidīgus citātus no grāmatām. Nupat arī izrakstīju divus domu graudus no Noras Ikstenas grāmatas ”Mātes piens.”

Kavē tikšanos? Atodi veidu, kā pabrīdināt. Tas nav sarežģīti.

Jana: Jā, noteikti. Es gan ļoti reti kavēju, un tad noteikti pabrīdinu. Vienīgi man piemīt neliels niķis – ja es braucu ar mašīnu un kavēju, tad saku, ka tūlīt būšu un esmu jau gandrīz klāt, kaut gan labi zinu, ka tik ļoti ”tūlīt” tas nebūs. Ja es esmu uz Kalnciema ielas tikta, tad tam, kurš gaida, saku, ka esmu jau uz Vanšu tilta….. Bet tā es saku tikai tāpēc, ka man liekas, ka tad tas, kurš gaida, jutīsies labāk. Un, galu galā, varbūt es tieku uz ”zaļās gaismas viļņa” un tiešām esmu tūlīt…

Nesmejies par otra sapņiem. Padomā par saviem.

Jana: Protams! Tas ir ļoti muļķīgi smieties par otra cilvēka sapņiem. Ir brīnišķīgi, ja cilvēkam ir sapņi.

Saki vienmēr taisnību, tad nevajadzēs neko atcerēties

Jana: Es vispār neprotu melot. Ja es meloju, tad tas uzreiz ir redzams. Turklāt ne velti saka, ka ”meliem ir īsas kājas”. Agri vai vēlu kādi meli ”izlien laukā”. Protams, gadās t.s. ”labie meli”, ko saka tāpēc, lai kādu neuztrauktu vai neaizvainotu.

Netenko! Tas ne pie kā laba nenoved.

Jana: Piekrītu! Protams, ir atšķirība starp tenkošanu un aprunāšanu. Aprunāt ir kādreiz sanācis, bet tikai tad, ja kāds mani ir ļoti, ļoti nokaitinājis vai aizskāris. Bet arī neaprunāt mācos, īpaši ņemot piemēru no vīriešiem. Nenosaukšu vārdā, ir viens hokejists, kurš nekad nevienu neaprunā. Es ļoti no viņa mācos (smejas).

Ar pieklājību var iekarot veselas valstis. Izmanto to biežāk!

Jana: Man pašai patīk, ja pret mani izturas pieklājīgi, un es cenšos darīt tāpat. Man šķiet, es pat reizēm par daudz visiem atvainojos, saku desmit reizes “lūdzu” un “paldies”. Varbūt, ka pat kādu kaitina. Tāpat nevaru cilvēkiem, kurus satieku pirmo reizi, teikt ”tu”. Paiet diezgan ilgs laiks, kamēr man rodas sajūta, ka varu atļauties vairs viņu neuzrunāt uz ”jūs”.

Iemācies atzīt savas kļūdas!

Ir jāprot paskatīties taisnībai acīs. To ir grūti iemācīties, bet, kad iemācies, ir viegli.

Atsakies no ieraduma visu laiku par kaut ko sūdzēties. Nevienu neinteresē tavas problēmas.

Jana: Tā ir. Lai gan pilnīgs amerikāņu uzspēlētais pozitīvisms arī nav īsti pareizi. Es kādreiz tomēr pasūdzos, tomēr ir jājūt robežas un jābūt mēra sajūtai.

FOTO. Jana Duļevska TV raidījumu un šovu vadītāja, komandas kapteine un žūrijas pārstāve

Ir tāds dzīves princips: ”Virzīties tālāk, neskatoties ne uz ko.” Pamēģini, palīdzēs.

Jana: Mazliet apkārt ir jāpaskatās un ar citiem jārēķinās. Citādi tas būs pārāk egoistiski.

Sarežģītās uz neizprotamās situācijās vienmēr dodies gulēt. Grūtās situācijās jāatceras: ”Arī tas pāries”.

Nu, ja var aizmigt… (smejas). Es parasti tad turpinu risināt šo situāciju, un nezinu, vai tā ir labāk.

Pat nopietnos strīdos neaizskar otra vājās vietas… Jūs salīgsit mieru, bet pateiktais paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Jana: Protams. Es vienmēr vairos kādu aizvainot. Pat skolas laikā, kad ir “tas” vecums, kad gribas ”iedzelt”, tomēr centos citiem neko aizvainojošu neteikt. Laikam tāpēc, ka pati pēc tam sajustos slikti.

No rīta puses izdari visus nepatīkamos un grūtos darbus. Kad tie paveikti, visu dienu tev nebūs jādomā nepatīkamas domas.

Jana: Nu var jau būt, ka tā vajag, bet es esmu izteikta pūce. Es visu daru vakara pusē un jūtos ļoti labi, iespējams, tāpēc, ka esmu dzimusi trijos dienā.

Tu nevienam neko neesi parādā. Aizmirsti šo vārdu salikumu ”esmu parādā”. Izslēdz tos no sava vārdu krājuma. Citādi patiešām noslīksi ne tikai materiālo, bet arī morālo parādu jūrā.

Jana: Nu materiāli gan es neko negribētu palikt parādā (smejas). Es vienmēr visiem saku, ja esmu parādā kaut vienu eiro, sakiet man, es mēdzu aizmirst. Ja man kāds morāli vai citādi ir palīdzējis vai atbalstījis, es zinu, ka viņš to ir darījis no sirds, un es zinu, ka arī viņam centīšos kādreiz palīdzēt.

2 komentāri