Komentāri
Ja tevi pamet puisis – dzer “šampi”! Vīnzinis Mitrevics iesaka labākos vīnus, ar ko “aizdzīt” skumjas
Foto: LETA

Vīns… tā saucamais dievu dzēriens. Daudzi no mums nevar iedomāties svētkus bez garda vīna baudīšanas. Tomēr mēs visi zinām, ka arī bēdas pa retai reizei tiek aizskalotas ar vīna palīdzību.

Vīnzinis Mārcis Mitrevics gan uzsver, ka vīns nav alkohols – vīns ir daļa maltītes. Portālam “Skaties.lv” bija tā ekskluzīvā iespēja sarunāties ar Mitrevicu, lai uzzinātu viņa viedokli – kurš vīns ir vispiemērotākais bēdu situācijām?

Ja pamet mīļotais

Ja sievieti pamet vīrietis – jādzer šampanietis! Kāpēc? Tāpēc, ka jāpriecājas par dzīvi, jo kaut kā beigas ir jauns sākums.

Ja sieviete pamet vīrieti, tad vīrietim jādzer brendijs. Tas ir darināts no vīnogām. Kā uzsver Mārcis, “jāpiedzeras no tā, kas ir palicis.”

Ja bērni neklausa

Jādzer vīns, kuram nevajag izteiktas uzkodas. Vīns, kuru var turēt ledusskapī, tātad baltvīns ar skrūvējamu korķi. Mārcis iesaka visiem vecākiem, kurus bērni neklausa iedzert Riesling vīnu.

Ja darbā neveicas

Jānopērk vīns, kuru nevar atļauties. Jādzer dārgs vīns. un jādzīvo ar pašapziņu, ka es dzeru labāku vīnu, nekā pārējie šajā uzņēmumā var atļauties!

Ja atbrīvo no darba

Šampanietis, jo arī šis ir jauns sākums!

Ja ārā ir “sūdīgs” laiks

Mārcis pie šādām bēdām labāk iesaka baudīt gardu maltīti. Nav nozīmes, ko dzert, bet nozīme ir tam, ko ēst.

Ja esi apslimis

Mūsu ārsti gan nerekomendē dzert vīnu, jo tas ir rūgstošs dzēriens. Mārcis uzsver, ka tā ir pilnīga dogma, jo Itālijā ir pārliecība, ka glāze sarkanvīna palīdz jebkurai kaitei. Varam dzīvot kā itāļi!

Ja sieviete jūtas neglīta

Vīns ir barojošs, bet Mārcis uzskata, ka ir jādzer tas, kas sniedz baudu. Ja neveicās mīlas frontē, kas parasti cilvēkiem sniedz baudu, tad jādzer vīns!

Ja esi sastrīdējies ar labāko draugu/draudzeni

Tad jāiet uz tuvāko vīna bāru, un jāpasaka vīnzinim – iedod man labāko vīnu! Jebkura komunikācija novērsīs negatīvās domas.

Ja pārtrauc rādīt mīļāko seriālu

Mārcis šādā situācijā iesaka baudīt vīnu, kurš aizpilda tukšuma sajūtu. Tas būtu kamīnvīns – sarkans, kurš nav pārāk uzbrūkošs – vīns, kurš ir gatavs, vecs vai vīns, kurā var just maigas, samtainas vīnogas.

Ja gaidi zvanu no pielūdzēja, bet viņš nepiezvana

Tajā brīdī, kad sāc gaidīt, tad sākas svinības, tā uzskata Mārcis. Ja nepiezvana – viņš ir bijis vainīgs. Jādzer tas, kas garšo svinībās un jājūtas labi bez tā, kurš nepiezvana.

Ja ir beidzies vīns

Mārcis atbild īsi un konkrēti – tad ir jādzer ūdens.

Foto: “Rimi” vīna dārza atklāšanas pasākums

Lasi vēl