Ja mīlēsies biežāk, būsi laimīgāka?

Komentāri
Ja mīlēsies biežāk, būsi laimīgāka?
FOTO: Flickr.com


Pastāv uzskats, ka sekss ir ne tikai zāles pret visām kaitēm, bet arī nodrošina lielāku laimes sajūtu. Taču, ja vēlies kļūt laimīgāka un tāpēc centies ikdienā daudz vairāk nodarboties ar seksu, pastāv risks, ka iegūsi pretējo efektu. Veiktais eksperiments, kura laikā pētīja laimes sajūtas un seksa daudzuma likumsakarības, sniedza negaidītus rezultātus.

Pētījuma laikā brīvprātīgos pārus sadalīja divās grupās. Pirmajai grupai divas reizes bija jāpalielina seksa ierastais daudzums, bet otrās grupas uzdevums – turpināt mīlēties ierastajā režīmā.  Žurnālam ”Live Science” eksperimenta galvenais vadītājs profesors Džordžs Levenšteins no Pitsburgas atklāja, ka pētījuma rezultāti patiesi pārsteiguši. Pētījuma veicēji bija gaidījuši, ka tie, kuri ar seksu nodarbojušies biežāk, būs laimīgāki, bet nekā… Tieši šai grupai salīdzinājumā ar tiem, kuri mīlējušies tikpat bieži kā vienmēr, laimes sajūtas līmenis bijis krietni vien zemāks. Secinājums – jo biežāk mīlējās, jo cilvēks ir nelaimīgāks, būtu aplams. Iemesls šādam rezultātam varētu būt sava veida pienākums mīlēties, kura iespaidā gaidītā laimes un apmierinājuma sajūta izpaliek, ko kuram gan patīk jel ko darīt obligāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO. Lūk, 10 fotogrāfijas, kādas var atrast zem atslēgas vārda “laime”. Vai kādā no tām ir sekss?

Kā mierinājums par šā eksperimenta rezultātiem ir arī agrāk veiktie dažādie pētījumi par seksa un laimes sasvstarpējo saistību. Piemēram, 16 tūkstoši amerikāņu iesaistījās aptaujā un tā pierādīja, ka tie, kuriem ir aktīva seksuālā dzīve (vismaz 3 reizes nedēļā), ir ar augstāku pašapziņu, labāku veselību un izteiktāku laimes sajūtu.

Lasi vēl