Izgreznojies! Tavas bērnības rotas atkal modē

Komentāri
Izgreznojies! Tavas bērnības rotas atkal modē
FOTO: facebook.com

Vai atceries bērnības laiku, kad visas rokas un citas ķermeņa daļas tev bija aplīmētas ar dažādām krāsainām novelkamajām bildītēm jeb ”tetovējumiem”? Mammu un omi bieži vien pārņēma šausmas, kad staigāji ”aplīmējusies” ar multfilmu un komiksu galveno varoņu attēliem. ”Viss nāk un aiziet tālumā. Un sākas viss no gala.” Tā dzied vecajā, bet joprojām populārajā Raimonda Paula dziesmā. Tagad īslaicīgos tetovējumus dēvē par gaumīgiem un smalkiem aksesuāriem.

Portāla Facebook lapā Zeltīte Tattoos stāstīts, ka pāri okeānam šie tetovējumi tiek dēvēti par ”flash tattoos” un šogad tie iemantojuši atzinību stilistu un modes blogeru vidū. Zelta vilnis jeb #flashtattoos paķēris sērfotājus un pludmales ballētājus no Havaju salām, līdz Austrālijai un Kalifornijai.

Uzlikt īslaicīgo tetovējumu ir pavisam vienkārši. Tas ir paveicams pāris sekundēs – mājās vai pat ceļā uz ballīti! Vajadzīgas tikai šķēres un ūdens. Uz notīrītas ādas virsmas uzliek tetovējumu, iepriekš noņemot aizsargplēvi. Ar samērcētu auduma gabaliņu vai salveti vienmērīgi samitrina papīra kārtu, līdz tā ir piesūkusies ar mitrumu. Lēnām noņem papīra kārtu no ādas un tetovējums ir gatavs! Tetovējums turēsies labāk, ja āda būs attaukota, tīra un sausa. Tetovējumu var noņemt, notīrot ar jebkuru ķermeņa eļļu.

FOTO: facebook.com

FOTO: facebook.com

Īslaicīgie tetovējumi turas divas līdz piecas dienas ilgi. Viss atkarīgs no tā, kurā vietā tas uzlikts, un kā tiek nēsāts. Lai tetovējums būtu noturīgāks, ieteicams izvairīties no ziepēšanas, eļļām un taukainiem krēmiem.
Tetovējumi nav kaitīgi ādai. Tie ir pilnīgi droši, nesatur kaitīgas vielas un ir piemēroti ikviena lietošanai, bet nav ieteicams lietot uz īpaši jutīgas vai alerģiskas ādas. Arī ādu ap acīm nav ieteicams rotāt ar šo aksesuāru. Kā arī – bērni līdz sešu gadu vecumam, lai labāk iztiek bez īslaicīgā tetovējuma. Tetovējumus var kombinēt un likt praktiski jebkur – uz kājām, rokām, muguras, pieres, pat nagiem. Tetovējumi sastāv no folijas tipa tekstilšķiedras materiāliem, kas plaši tiek izmantoti arī pārtikas iepakojumos, audumos un dekoros. Uzmanību! Lai arī vasara ir vispiemērotākais laiks, kad rotāties ar īslaicīgo tetovējumu, pirms dodies sauļoties, labāk no tā atbrīvojies. Zeltītā aproce  vai sudrabainā brošiņa noteikti vēlāk atstās uz tavas ādas iesauļotu “tetovējumu”.

Lasi vēl