Izdekorē. Karstvīns burciņā, kā pasniegt skaisti

0 Komentāru
Izdekorē. Karstvīns burciņā, kā pasniegt skaisti
Foto: Kristaps Vucens

Lai sasildītos, pirms došanās pilsētā sagaidīt Jauno gadu, garšīgs karstvīns būs īstā dzēriena izvēle. Svētku noskaņas radīšanai dzēriena pasniegšanas veids ir tikpat svarīgs, kā tā saturs. 

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa Tima Minta Ziemas Piens smaidīgais bārmenis Didzis, kurš aicina uz Jaunā gada sagaidīšanu Doma laukumā kopā ar DJ Arti Volfu un Tomu Grēviņu, dalījās ieteikumos, kā pagatavot vienlīdz gardu un skaistu karstvīnu, ko var pasniegt tik vienkāršā traukā kā burciņa. Lai izdotos garšīgs un kvalitatīvs karstvīns, nepietiks tikai uzsildīt veikalos nopērkamo, jau gatavo karstvīnu. Taču tas lieliski noderēs kā viena no sastāvdaļām.

  • Trīs gardu un kūpošu burciņu pagatavošanai nepieciešami ap 500 ml sulas, 250 ml pussausa sarkanvīna un 500 ml karstvīna. Ideālo garšu sniegs vīnogu – upeņu sulas maisījums. Ja vēlies skābāku – tikai upeņu, ja saldāku – vīnogu sulu. Lai piešķirtu dzērienam saldeni skābu nokrāsu, pa 50 ml pievieno grenadīna un laima sīrupus. Laima vari aizstāt ar cidoniju, upeņu vai citu pašgatavotu skābenu ogu sīrupu. Proporcijas var mainīt atkarībā no garšas vēlmēm;
  • trīs dzērienu burciņu pagatavošanai nepieciešamas apmēram 6 krustnagliņas, 1 kanēļa standziņa, viens gabaliņos sagriezts apelsīns bez mizas, 3 tējkarotes karstvīna garšvielu maisījums, kā sastāvā ir dažādi rieksti, ingvera pulveris un kaltētas citrusaugļu miziņas. Krustnagliņas un kanēļa standziņu pirms pasniegšanas no dzēriena izņem. Kad karstvīna sastāvdaļas samaisītas kopā, liec katliņu sildīties uz lēnas uguns. Uzkarsē līdz aptuveni 80 grādiem (tā, lai nesāk vārīties), tad uzliec vāciņu un ļauj dzērienam ievilkties. Tikmēr dodies pie sava skapja un sameklē pašus skaistākos pavasara lakatiņus, paņem arī 2 košākās saspraudes.
  • vai tev ir sava formula, ko darīt ar vīna pudeļu sietiņiem, kamēr tie nesargā pudeli? Tagad būs! Sameklē 2 sietiņus dažādās krāsas, košākajam pieskaņo atlasa lentīti. Rokdarbu mīļotāji var uzadīt vai uztamborēt īpašas cepurītes burciņām. Tādas izmantojam arī Tima Minta Ziemas Piens, un šādi izdekorētās burciņās var pasniegt arī tēju vai citu silto dzērienu ikdienā.

Foto

0 Komentāru