6 komentāri
”It kā esi jauns, bet mati saka, ka večuks.” Pāragri nosirmojuša latviešu vīrieša grēksūdze
Scanpix/f64/Publicitātes foto

“Tā ir mazliet dīvaina sajūta – it kā joprojām esi jauns, bet tavi mati saka, ka esi novecojis,” pie Skaties.lv ar savu bēdu stāstu vērsās 39 gadus vecais Renāts. Viņš ir viens no tiem vīriešiem, kuru matos sarma sāka mesties jau tad, kad citi vēl audzēja savu pirmo bārdu. Renāts izlēmis padalīties pieredzē, kā sirmās šķipsnas ietekmējušas viņa dzīvi – kā pozitīvi, tā negatīvi.

“Mani mati sāka sirmot 25 gadu vecumā. Tā kā mans tēvs arī nosirmoja agri, ar to rēķinājos, taču nebiju iedomājies, ka apkārtējie tam pievērsīs tādu uzmanību un tas tā ietekmēs manu dzīvi,” savu stāstu sāk Renāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

14 gadu laikā lēnām kļuvis par sirmgalvi, viņš iemācījies samierināties ar vairākām neizbēgamām lietām. Renāta atziņas palīdzēs arī tev, ja mani savos matos pirmos sarmas pavedienus.

Neērtais friziera apmeklējums

“Kopš sāku sirmot, man katrs friziera apmeklējums izvēršas par taisnošanos un skaidrošanos, ka, jā, esmu apmierināts ar saviem sirmajiem deniņiem. Frizieris uzskata par savu pienākumu ik reizi uzbāzties ar krāsām – šī esot speciāli vīriešiem, šī – sirmiem matiem.

Nu negribu es krāsot savus matus, un ceru, ka arī frizieri beidzot sapratīs – tas, ka cilvēks sācis sirmot, nenozīmē, ka viņš ir izmisumā un tramīgi cenšas atrast krāsu, kas to slēptu,” tā Renāts.

Apkārtējo piezīmju krustugunīs

“Kā tu sāc sirmot, īpaši, ja tas notiek jaunībā, tu automātiski kļūsti par apkārtējo piezīmju upuri. Visi ir pārliecināti, ka tas notiek ne iedzimtības, bet grūtas dzīves dēļ.

“”Kur tā sieviete tevi novedusi!” , “Tas ir rezultāts tam, ka strādā veceņu kantorī!”, “Tev vajag kaut ko pamainīt savā dzīvē, citādi kļūsi pavisam sirms” – šādas piezīmes dzirdu regulāri.

Nomierinieties taču! Tas, ka cilvēks ir sirms, nenozīmē, ka viņš dzīvo stresā un uztraukumā,” skaidro Renāts.

Apkārtējie uztver kā garlaicīgu večuku

“Tā ir mazliet dīvaina sajūta – it kā joprojām esi jauns, bet tavi mati saka, ka esi novecojis. Cilvēki, kuri ir pat jaunāki par tevi, automātiski uztver tevi kā vecu un nopietnu cilvēku.

Reizēm tas palīdz, bet reizēm traucē – jūti, ka tavā klātbūtnē cilvēki baidās izspļaut kādu joku, uz klubiem līdzi neaicina. Tā vietā, lai uzrunātu uz ”tu”, vietā un nevietā uzrunā uz ”jūs”,” skumju niansi iezīmē Renāts.

Nav cerību uz risnājumu

“Ja parādās grumbas, ir tūkstošiem dažādu krēmu, kas var tās mazināt bet, ja tu, vīrietis būdams, sāc sirmot, principā risinājuma, kas to apturētu, nav.

Vai nu staigā ar krāsas ”ķiveri”, vai nu samierinies, ka ik gadu kļūsti arvien sirmāks. Regulāri interesējos par izgudrojumiem, kas palīdzētu apturēt sirmošanu. Kaut kas jau pasaulē ir radīts, bet šie līdzekļi var palīdzēt apturēt sirmošanu, taču ne atgriezt toni tiem matiem, kas jau balti.

Turklāt tie ir ļoti dārgi. Principā atliek tikai samierināties,” tā Renāts.

Nosirmošanas pozitīvā puse

Tiesa, agrai nosirmošanai ir arī savas pozitīvās puses. “Esmu saņēmis komplimentus no dāmām – daļai sieviešu sirmums šķiet pat seksīgs.

Turklāt pēdējos gados sirmais matu tonis ir nācis modē. Esmu ievērojis, ka daži pat speciāli krāso matus sirmus. Pāris reižu modīgi vīrieši man ir jautājuši, kādu krāsu lietoju. Tad gan sajūtos forši ar visu savu sirmo galvu,” uz pozitīvas nots sarunu noslēdz Renāts.

FOTO: Apburoši slaveni vīrieši, kuru matos sarma

TOP komentāri

 • Rauls
  +2 +2 0

  Rauls

  Un te arī tipiskākais aizspriedums - ''kur tā sieviete tevi novedusi''. Nu, nerodas sirmums no ''novešanas'', tīri iedzimtība.
 • Mārīte
 • Kurzemniece
  +2 +1 -1

  Kurzemniece

  Vīrietim ar sirmums matos piedod šarmu un tiešām ir seksīgi,ar vienu nosacījumu,tiem jābūt kptiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl