Intervija. Aktrisei Rēzijai Kalniņai vairs nešķiet svarīgi svinēt dzimšanas dienu

Pievienot komentāru
Intervija. Aktrisei Rēzijai Kalniņai vairs nešķiet svarīgi svinēt dzimšanas dienu
Foto: publicitātes foto

Aktrise un režisore Rēzija Kalniņa ir Ziemassvētku bērns, viņas dzimšanas diena ir tieši pirms Ziemassvētku vakara – 23. decembrī. Vienmēr Rēzija domājusi, ka allaž vēlēsies svinēt savu dzimšanas dienu, tagad aktrise domā citādāk un pirms Ziemassvētkiem cenšas “iepauzēt”. 

Šogad, Ziemassvētkus gaidot, Rēzija Kalniņa un viņas draugi kopīgi veido jaunu Ziemassvētku programmu ”Meklētāja Roze”, kurā skanēs Rēzijas tēta, komponista Imanta Kalniņa, mūzika un dziesmas. Koncertā piedalīsies grupas ”The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs, Rēzijas vīrs un draugs – diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte, kuru Rēzija dēvē par savu dvēseles māsu, Dailes teātra aktrise un Rēzijas skatuves krustbērns – Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kā arī vairāki mūziķi.

 

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Pērn  un  aizpērn šo svētku laikā  ar mūzikas producenta Sanda Mohovikova gādību Rēzija Kalniņa veidoja koncertu programmu “Mana roka tavējā” kopā ar komponistu Uldi Marhileviču. Gatavojot koncertus “Meklētāja Roze”, mūziķi aicina uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē. Pati Rēzija portālam Skaties.lv/Sievietei stāsta, ka ar koncertprogrammu “Meklētāja Roze” šajā trakajā svētku skrējienā cenšas nedaudz “iepauzēt”.

Kā laikā, kas aktieriem un mūziķiem ir pats karstākais darba laiks, ir iespējams ieturēt pauzi?

Rēzija. Mans producents Sandis ir eņģeļu sūtīts, lai es spētu “iepauzēt” jau trešo gadu pēc kārtas Ziemassvētku laikā tieši ar šiem koncertiem. Ar Uldi Marhileviču mēs uzstājāmies tikai Latvijas baznīcās, šoreiz mums būs koncerti arī kultūras namos. Es ļoti ceru, ka papa mūzika un dziesmas spēs pārvērst kultūras namus par mazām svētnīcām. Mana “iepauzēšana” ir tieši šie koncerti. Mums ir jāmācās pēc smaga darba perioda uz brīdi apstāties un padomāt. Vienalga, vai tie ir Ziemassvētki, Jaunais gads, vai kāds cits laiks, ir jāapdomā, ko mēs gaidām no nākamā gada, kas būs, un ko patiesībā varbūt nemaz nevajag gaidīt.

Tu esi Ziemassvētku bērns. Vai Ziemassvētki un tava dzimšanas diena mēdza “saplūst vienā”?

Jā, 23. decembrī man paliks 45 gadi. Mūsu mamma spēja parūpēties, lai dzimšanas diena izvērstos par bērnu svētkiem. Protams, bija brīži, kad dzimšanas dienu un Ziemassvētku dāvanas saplūda vienā. Turklāt mums ar Kristu (Rēzijas dvīņubrālis, mācītājs Krists Kalniņš) bērnībā nebija vārda dienas, tāpēc jutāmies reizēm apbižoti. Agrāk es domāju, ka vienmēr dzimšanas dienas gribēšu svinēt, tāpēc ka mana mamma mācēja uzburt brīnišķīgus svētkus. Taču tagad  tā vairs nešķiet. Nevis tāpēc, ka paliek arvien vairāk gadu, bet tāpēc, ka tagad es uz šo dienu lūkojos citādi. Tūlīt pat seko Jēzus dzimšanas diena, un mana dzimšanas diena šķiet kā tāds mazs ķeksītis, salīdzinoši ar šo lielo notikumu.

Foto

Vai pakļaujies dāvanu pirkšanas drudzim?

Absolūti. Tāpēc, ka man ir ļoti daudz bērnu visapkārt. Viņiem ir sarakstiņš, un viņi gaida no rūķa un Salaveča dažādus pārsteigumus. Tādēļ es pakļaujos šim dāvanu pirkšanas drudzim. Kā zināms, ir piecas mīlestības valodas – labi kopā pavadīts laiks, mīlestības darbi, kas padarīti utt. Mana mīlestības valoda ir vārdi un dāvanas, –  dāvināt, dāvināt un dāvināt. Manas draudzenes jau zina, kad viņas brauc pie manis ciemos, tad viņas aizbrauks ar pilniem dāvanu maisiņiem.

Pati gaidi dāvanas?

(Ilgi domā.) Savā ziņā – jā, un savā ziņā – nē. Lielāku prieku man tomēr sagādā dāvināt.

Šā gada otrā puse tavā profesionālajā dzīvē bija un ir saistīta ar tēta Imanta Kalniņa mūziku. Kā zināms, decembra sākumā Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvoja izrāde ar viņa mūziku ”Cilvēks, kas smejas”. Vai tu atklāji sev tik labi zināmajā mūzikā arī kaut ko jaunu?

Es to atklāju caur komponistu Jāni Aišpuru un savu vīru Aināru Rubiķi, kas strādāja ar muzikālo materiālu. Šī mūzika ir manas asinis  un ļoti pazīstamas, bet viņi no malas ierauga šo mūziku savādāk, no cita skanējuma, dzirdējuma. Man patīk, ka paps ļauj, ka viņi to skeletu apaudzē paši ar savu miesu un piešķir tai vai nu sievietes, vai arī vīrieša ķermeni.