Interesanti! Uzzini, kāpēc tev patīk vecu grāmatu smarža!

1 komentārs
Interesanti! Uzzini, kāpēc tev patīk vecu grāmatu smarža!

Neapzinoties gan tu un tavi draugi, mīlat pasmaržot, kā vecās, tā arī jaunās grāmatas, bet nezināt kāpēc šī vilinošā smarža piesaista? Šodien to tev atklāsim!

Kāpēc veco gadu grāmatām ir tik īpatnēja un pat patīkama smarža, šo jautājumu esam uzdevušas pašas sev, vairākas reizes. Tas ir tādēļ, ka ķīmiskās vielas, kas ir sastopamas vecajās grāmatās, veicina šo smaržu – tā ir tinte un izvēlētais papīrs, kas viss sasaistās kopā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis papīrs ir veidots no koksnes celulozes, tāpēc tam ir daudz organisko savienojumu, piemēram celulozes un lignīna. Šie ķīmiskie savienojumi reaģē uz gaismu, siltumu un mitrumu, kas lēni izzūd un veicina šo dīvaini smaržu. Jāsaka gan, ka jaunāko grāmatu smarža ir citādāka, jo modernās ražošanas procesos, tiek izmantotas dažādas ķīmiskas vielas, kā piemēram ūdeņraža peroksīds, kas kādreiz netika izmantots, un līdz ar to šo smaržu neveicina.

Foto

TOP komentāri

  • nieks
    0 0 0

    nieks

    Interesanti, ka pievienotās fotogrāfijas ir anonīmu autoru nezin-kurā-pasaules-malā uzņemtas.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl