Interesanti un noderīgi. Kā saglabāt attiecības pēc bērniņa piedzimšanas

2 komentāri

Bērniņa piedzimšana  ievieš vecāku dzīvē lielas pārmaiņas, turklāt tās ļoti skar vecāku kā partneru attiecības. Kā saglabāt to maģisko kaisli, kas kādreiz bija, bet tagad, iespējams, izgaisusi, jo pieteicies mazs bērniņš?

Vecāki savu dzīvi var iedalīt divos, ļoti svarīgos un atšķirīgos posmos – pirms un pēc bērniņa piedzimšanas. Lai kā abi gatavotos lielajam notikumam, realitāte  noteikti atšķirsies no radītajiem priekšstatiem, jo šāda dzīves pieredze ir pirmo reizi. Pirmā bērna nākšana pasaulē var kļūt par lielu pārbaudījumu gan māmiņai, gan tētim. Tādēļ svarīgi pievērst uzmanību dažādām būtiskām lietām, lai nepieļautu visizplatītākās kļūdas, ar kurām sastopas jaunās ģimenes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Attiecību speciāliste Rita Lasmane: “Bērna piedzimšana mīlestībā ir sākums jaunam attīstības aplim. Jūtām jākļūst stiprākām. Bet ja jaunā māmiņa sevi uzliek uz pjedestāla, jo ir mocījusies, radījusi un turpina mocīties,  – bet pārējie, lūdzu, lēkājiet man apkārt -manipulē ar šo apstākli, protams, tas bojā attiecības.”

Savukārt jaunā māmiņa ikdienā jūtas nenovērtēta, ja bērna tētis, pārnākot mājās no darba, nepievērš bērnam un viņai uzmanību, aizbildinās, ka ir noguris un skatās tikai televizoru. Tā kā attiecībās ir iesaistīti divi cilvēki, nedrīkst vainot tikai otru, ja ģimenes dzīve sākusi buksēt.

Foto

Rita Lasmane uzsver, ka jaunais tētis ir jāiesaista,- tas nekas, ka viņš ir noguris un negrib neko darīt.  Pavisam mierīgi var ielikt bēbīti tētim klēpī un teikt : “Komunicējiet! ” Jo agrāk tētis sāks veidot mīlestības pilnas attiecības ar bērnu, jo ciešāka saikne viņiem abiem būs nākotnē. Diemžēl sabiedrības stereotipi vai paša pieredze, var veidot tēva attieksmi pret savu bērnu, tādēļ māmiņai ar savu partneri ir jārunā, jo neviens nevar uzminēt viņas domas un to, kā māmiņa jūtas.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl