Komentāri
Interesanti fakti, ko vēl nezināji par savu četrkājaino mīluli
Foto: pixabay.com

Kad tu pārnāc mājās, tavs suns no lieliem priekiem luncina asti. Kad kaķis murrā, tu zini, ka viņš ar dzīvi ir apmierināts un slīgst pilnīgā labsajūtā. Mēs zinām, ka dzīvnieki apkārtējo pasauli redz un uztver citādāk nekā cilvēki. Viņiem ir savs domāšanas veids, sava valoda. Lūk, daži izpētīti interesanti fakti, kas apkopoti laikrakstā Vesti,  par mūsu acuraugiem un mīluļiem.

  • Suņi saprot aptuveni 250 vārdu un žestu. Prot skaitīt līdz pieci un izpildīt primitīvas matemātiskas darbības.
  • Lai suņu galvenā maņa – oža – allaž strādātu nevainojami, degungalam jābūt mitram.
  • Suņa aste ir ķermeņa daļa, ar ko suns “sarunājoties” žestikulē – to izmanto tāpat kā cilvēki rokas. Ar asti suns pauž gan prieku, gan satraukumu, ieinteresētību un virkni citas emocijas.
  • Suņiem ir aptuveni 1700 garšas receptoru. Salīdzinājumam – cilvēkiem ir 9000 garšas receptoru, bet kaķiem – 473.
  • Daudziem šķiet neticami, bet suņiem ir 100 dažādas sejas izteiksmes. Lielāko daļu no tām viņi “panāk” ar ausu kustību.
  • Kā var identificēt un atrast  pazudušu un noklīdušu suni?  Pēc degungala nospieduma! Izrādās,  tāpat kā cilvēkiem pirkstu nospiedumi katram ir unikāli, tā ka nav divu suņu ar vienādiem degungala “zīmējumiem”.

Foto

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • Suņa kažoks ne tikai regulē viņa ķermeņa temperatūru, bet arī aizsargā arī pret ultravioletajiem stariem.
  • Kaķi, tāpat kā cilvēki, redz sapņus. Pastāv uzskats, ka mazi kaķēni sāk sapņot, kad kļūst vienu nedēļu veci.
  • Par spīti uzskatam, ka suņi ir dzīvnieku pasaules “supervaroņi”, izrādās, ka kaķiem ir daudz labāka atmiņa nekā cilvēka labākajiem draugiem. Pētījumi ir pierādījuši, ka īslaicīgā atmiņa suņiem ilgst sākot no 20 sekundēm līdz piecām minūtēm. Toties kaķiem tā ir 16 stundas.
  • Zinātniski pierādīts, ka maksimālais intelekta līmenis, ko spēj sasniegt suns ar dresūras un apmācību palīdzību, atbilst trīs gadu veca bērna intelekta līmenim.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl