Interesantās rudens veltes tavā pagrabā. Pīlādžu želeja

Komentāri

Rudenī pīlādžu galvenais uzdevums parasti ir priecēt acis. Tomēr čaklākās saimnieces prot šai rūgtajai ogai likt sagādāt baudu arī mūsu vēderiem.

Astrīda pīlādzi sauc par maģisku ogu. Raidījuma Bez tabu pagrabam Astrīda parādīja kā top pīlādžu želeja. Pīlādžiem raksturīgo rūgtumu, kas atbaida daudzus ēdājus, var noņemt, pīlādžus blanšējot – piecas minūtes karsējot verdošā ūdenī. Rūgtums pazūd, un ūdens pat maina krāsu. Želejai var likt klāt arī bumbierus vai ābolus. Taču arī tad, ja želejā it tikai pīlādži, ēdāji bieži vien nevar pateikt, ka bauda tieši šo ogu ievārījumu. Vislabāk pīlādžu želeja garšo ar kartupeļu pankūkām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Recepte

1 kg pīlādžu jeb 0,5 l pīlādžu masas
600 -700 grami cukura.
Pīlādžus blanšē 3-5 minūtes, pēc tam nokāš. Atkārtoti pārlej ar ūdeni un vāra 10-20 minūtes (var pievienot ābolus, plūmes, vai bumbierus).
Nokāš, izspiež caur sietu šķidrumu.
Pieliek cukuru un uzvāra. Var arī pievienot nedaudz šķidrumu, kurā pīlādži tika karsēti otro reizi. Pēc tam pilda burkās.
Liek vēsā vietā. Pēc četrām stundām želeja ir sastingusi un ir gatava.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl