Ikviens Latvijā var atļauties labu apģērbu! Aleksandra Pavlova ieteikumi tiem, kuri čīkst par iztikšanu

111 komentāri
Ikviens Latvijā var atļauties labu apģērbu! Aleksandra Pavlova ieteikumi tiem, kuri čīkst par iztikšanu
F64

Šovs ”Gatava pārvērtībām” ieiet finiša taisnē, un tā laikā esam guvušas neskaitāmus stila padomus no pašmāju modes ekspertiem, kas noderēs arī skatītāju ikdienā. Un kad vēl, ja ne vasarā, uzplaukt kā puķei! Taču daļa Latvijas dāmu turpina izmantot argumentu – mums taču mazas algas, sievietes strādā, lai savilktu kopā galus un uzturētu ģimeni – kāda vēl pucēšanās. Modes eksperts Aleksandrs Pavlovs gatavs padalīties ar Skaties.lv lasītājām savā pieredzē, kā plānot budžetu tā, lai varētu atļauties sevi palutināt ar šiku kleitu vai labas kvalitātes apaviem.

Jā, arī mācot ”Gatava pārvērtībām” dāmas pucēties, Pavlovs nereti saskaras ar attieksmi – ”ko nu es, parasta sieviete, man nav naudas skaistām drēbēm, viss jau tik dārgs”. Šis noteikti neesot arguments laikā, kad Latvijā pieejama vesela virkne veikalu, kuros par pieņemamām cenām var dabūt labas kvalitātes apģērbu.

”Nav obligāti skatīties uz izstrādājumu, kas maksā dārgi. Veikali ir pilni lētām drēbēm. Ļoti labas drēbes var atrast ”secon hand” – it īpaši jaunas meitenes, jo ”vintage tagad ir modē”,” sarunā ar Skaties.lv uzsver Pavlovs.

3 vienkārši knifiņi, lai šovasar izskatītos īpaši stilīgi. Iesaka Aleksandrs Pavlovs

Taču vislielākais klupšanas akmens ir nepareiza naudas investēšana pirkumos. Tipiska tendence Latvijā – dāma nopirks sev vairākus nekam nederīgus topiņus tā vietā, lai par to naudu iegādātos vienu kvalitatīvu mantu, kas kalpos ilgi.

”Cik daudz naudas jūs patērējat visādiem niekiem un štruntiem? Manas jaunās klientes atnākot bieži rāda kaut kādas blūzes un topus, kuri ir vienkārši izmesta nauda,” tā Pavlovs.

Arī ”Gatava pārvērtībām” nereti gadoties tā, ka Pavlovs iesaka dāmai ieguldīt naudu, piemēram, labas kvalitātes konkrētās kurpēs un blūzē. Sieviete galu galā par to pašu summu sapērkas citas drēbes, kas absolūti neatbilst stilista rekomendācijai, jo bijis par labām cenām un izskatījušās smuki.

Laiks skapja revīzijai! 4 tipiskās kļūdas, ko latviešu sievietes pieļauj savā garderobē

”Nauda ir izmesta! Sieviete baltas blūzes vietā nopirkusi zilu, jo licies, ka tas ir smuki, bet efekts pavisam cits.

Savukārt ieteikto kurpju vietā nopirkti puszābaki, jo licies, ka būs dikti izdevīgi kurpju naudu ieguldīt zābaciņos, kas ir it kā lielāka manta, nepadomājot, ka šie konkrētie zābaki tiks uzvilkti vien pāris reižu, kamēr nenopirktās kurpes būtu bijusi lieliska ikdienas garderobes sastāvdaļa.

Mācu meitenēm – ja gribas melnus apavus, sakrājiet un nopērkat izcilas ādas kurpes, kas kalpos gadiem. Laba āda, labs izskats – nekad neizies no modes. Tā vietā, lai nopirktu desmit zemas kvalitātes apavu pārus,” piktojas Pavlovs.

Nauda tiek izgrūsta ne tikai topiņos. Nereti dāmas, kuras īd par grūto iztikšanu, lielu naudu notērē, piemēram, šokolādītēs un cigaretēs.

”Paskaitām – cik kafijas izdzeram ārpus mājas? Katru dienu nopērc pa kafijai, mēnesī sanāk 50 eiro. Cik daudz saldumu nopērkam?

Reizēm atliek parēķināt, ka, ja katru dienu nepērc nevajadzīgus našķus, katru otro mēnesi par šo naudu sanāk dārga kleita.
Izvērtējiet prioritātes!

Cik mēs daudz izpīpējam? Ir jāieslēdz smadzenes un jāpadomā, ko tu dari ar savu naudu. Tu viņu grūti nopelni, izpīpē un izdzer. Simtnieks podā un miskastē, ja parēķina, cik cilvēki tērē alkoholā un cigaretēs.

Veselība, izskats, fiziskā forma un labsajūta – nulle.

Varbūt sākam slēgt smadzenes iekšā un tā vietā, lai sūdzētos, cik maz pelnām, padomājam, cik iztērējam sūdos,” dāmas un kungus strostē eksperts, kurš pats ir kuplas ģimenes tēvs un savā ikdienā ar naudu nemētājas.

Eksperts izceļ interesantu paradoksu – vidējais latvietis apaviem nereti atvēl minimālu summiņu, meklējot lētāko variantu, tajā pašā laikā cigarešu paciņai nauda atrodas.

”Simts eiro apaviem ir jāmaksā. Kad to pasaku, sākas komentāri – ko jūs iedomājieties, par to naudu var izdzīvot cik ilgi.

Vai tas ir sevi cienošs vīrietis, kurš par 20 eiro var nopirkt apavus, bet tajā pašā laikā simts mēnesī iziet cigaretēs? Jūs gadā ”izčurājat” divus ”Louboutin” apavu pārus, dzerot visādus draņķus.

Paskatieties, kā Rīgā cilvēki ir apģērbušies. Tajā pašā laikā – viņi pīpē, dzer alu, rij čipšus. Tad liekas – nu galīgi dumi?” tā Pavlovs.

Viņš neslēpj, ka arī pats savulaik pārrēķinājis ģimenes budžetu un ”piegriezis” nevajadzīgus rituālus, lai ietaupītu.

Piemēram, agrāk abiem ar sievu bijusi tradīcija, aizvedot bērnu uz mācību iestādēm, kafejnīcā nobaudīt kafiju. Līdz Pavlovs sapratis, ka, atsakoties no šīs ikrīta kafijas, gada laikā ietaupīs summiņu, par ko visa ģimene var aizbraukt ceļojumā.

”Sākam ekonomēt un gudri ietaupīt! ”Narveseni” vienmēr pilni cilvēku. Viens banāns tur maksā vienu eiro. Par to var nopirkt kilogramu banānu! Es labprāt ar likumu aizliegtu šādas tirgotavas.

Ja latviešiem ir tik grūti nopelnīt, nevajag no viņiem ”kāst ārā”. Arī savu ģimeni tā mācu,” uzsver Pavlovs.