Ievēro un uzmanies! Ārsti brīdina – melnā henna ir bīstama veselībai

Komentāri

Turcijas ārsti brīdina: izvairies no melnās hennas tetovējumiem. Melnā henna ir standarta sarkanā henna, kas sajaukta kopā ar ķīmisku vielu parafenilenediamīnu, kas izraisa alerģisku reakciju, rētas, ādas apsārtumu, pat apdegumus un ļaunākajos gadījumos – nāvi.

Neņemot vērā ārstu brīdinājumus, visur pasaulē melnā henna joprojām ir ļoti pieprasīta. Kamēr šādi tetovējumi nav aizliegti, tikmēr šo ķīmisko vielu turpina jaukt klāt hennas krāsai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

22 gadus vecā medicīnas studente Nisana Ukera (Nisan Ucer) devās brīvdienās uz Turcijas rietumu pilsētu Izmiru, kur uz ielas piedāvā tetovēties ikvienam. Arī viņa izlēma uztetovēt melnu fēniksu uz krūtīm, kas beidzās neveiksmīgi – krāsa atstāja rētas uz viņas ādas. “Sešas vai astoņas stundas pēc tetovējuma izveidošanas sāku just sāpes tetovētajā zonā. Nākamajā dienā izsitumu kļuva vēl vairāk, un tie sāka dedzināt. Trīs četras dienas pēc tam, kad bija uztaisīts tetovējums, ap to parādījās tulznas,” skaidro studente.

Profesore Sibela Alpera (Sibel Alper), Florences Naitingālas slimnīcas dermatoloģe stāsta, ka šādu alerģisku reakciju skaits pieaug pēdējo gadu laikā. Pēc slimnīcas datiem, viens no 70, 80 Alperas pacientiem katru nedēļu vēršas pēc palīdzības pēc tam, kad ticis pie melnās hennas tetovējuma. Melnā henna satur ķīmisku vielu, kas izceļ krāsas pigmentu. “Es esmu lasījusi vairākus rakstus, kur atspoguļots, ka melnā henna satur ne vienu vien kaitīgu vielu.”  Daktere Alpere iesaka izvairīties no melnās hennas tetovējumiem gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Ārsti brīdina, ka melnā henna izraisa ne vien alerģiskas reakcijas, bet arī astmu.

FOTO: hennas zīmējumi apbur

Mehmets Ali Pelivans (Mehmet Ali Pehlivan) nodarbojas ar tetovēšanas mākslu pēdējos desmit gadus jaukā Nisantasi ciematiņā. Viņš pārstāja izmantot melno hennu pirms pieciem, kad viņa klienti sāka sūdzēties par alerģijām. Pats tetovētājs reiz ar alerģiju saskāries personīgi. “Man bija tā pati (alerģiska) reakcija. Cilvēki, kuri neveic alerģijas testus šajā valstī, uzskatīs, ka viņiem nav alerģiju ne pret ko un vēlēsies piepildīt savu ilgi kāroto vēlēšanos par tetovējumu. Mēs to vairs nedarām jau piecus gadus. Mēs nevēlamies, lai cilvēkiem tiktu nodarīt kāds kaitējums. Ja Pelivana klienti vēlas melnās hennas tetovējumu, vispirms jāsaņem medicīnas izziņa, ka šim cilvēkam nav alerģiski pret parafenilenediamīnu. Alerģijas tests Turcijā izmaksā 300-500 liras (gandrī 90-150 eiro), savukārt melnās hennas tetovējuma cenas svārstās no 1,30 līdz 6 eiro.”

Skaties video:

Lasi vēl