Ievas pārvērtību eksperts: Iepirkties palīdz dzēriens, kas ”atbrīvo smadzenes”

0 Komentāru
Ievas pārvērtību eksperts: Iepirkties palīdz dzēriens, kas ”atbrīvo smadzenes”
Foto: Anne Worner, Flickr

Mēs, sievietes, parasti dalāmies divos grupējumos – vienas, kurām vairāk par visu pasaulē patīk iepirkties. Šī nodarbe viņām padodas kā viegla rotaļa, kas beidzas ar sajūsmas spiedzieniem, jo kārtējo reizi veikala iekarošana ir vainagojusies ar jaunu, aptuveni septiņpadsmito blūzīti viņu garderobē. Un otras – kurām jauna apģērba iegāde līdzinās zobu sāpēm, un tiek veikta tikai un vienīgi galējas nepieciešamības gadījumā. Turklāt klīšana starp apģērbu pakaramo rindām un darbības pielaikošanas kabīnē, viņām šķiet zemē nomests laiks.

Ievas pārvērtību eksperts Aleksandrs Pavlovs apģērbu veikalos jūtas kā zivs ūdenī. Ir tik patīkami vērot viņa vieglo un gluži vai plūstošo darbošanos ar visvisādiem apģērbiem, kombinējot tos visdažādākajās variācijās. Viens drēbju pakaramais ar žaketi uz otra, uz kura atrodas brīnum daiļa kleita – Ir!… Ar vieglu rokas kustību, kleitas un žaketes ”duetam” tiek piemeklēta kaklarota vai cepure… Super! Un tā vien šķiet, ka nekā vienkāršāka šajā dzīvē nav, kā atrast sev jaunu apģērba komplektu ar ”vertikālajām līnijām un aktuālajiem printiem.”
Taču nākamajā dienā, iedvesmojoties no redzētā un dodoties uz veikalu, bēdīgā realitāte nekur nav pazudusi. Dāmas, kuras ar apģērbu iepirkšanos nav bijušas uz ”tu”, tāpat joprojām paliek uz ”jūs”, vai pat galējā pieklājības formā – ”jūsu augstība, apģērbs”. Visbiežāk apņēmības pilnajām lēdijām, pēc trešās neveiksmīgās kleitas piemērīšanas sāk sāpēt galva, un labākajā gadījumā tiek nopirktas zeķbikses, kas tajā brīdī ir ”uz atlaidēm”.

Aleksandra Pavlova ieteikumi un padomi Skaties.lv lasītājām, kā veltīgi netērēt laiku un nepārvērst iepirkšanos par bezrezultatīvu murgu. Eksperts ir pārliecināts, ka ik viena var ar laiku atrast sev piemērotu iepirkšanās modeli, tikai jāievēro vairāki noteikumi.

Zini savu veikalu un stilu

Ir jāņem vērā, ka vienā veikalā nekad nevarēs atrast visu – gan jebkādam stilam, gan jebkuram vecumam piemērotu apģērbu. Pavlovs uzskata, – pat ja ir laba figūra, bet dāmas vecums ir pāri 50, tad ir vairāki veikali, kuros nevajag vispār iet iekšā. Pat ja ļoti patīk apģērbu modeļi un krāsas. Tieši tāpat ir jaunietēm. Arī viņām vairākos veikalos, kuros, protams, ir ļoti labas kvalitātes apģērbi, nav ko meklēt. Ja vien nav vēlme izskatīties vismaz 25 gadus vecākām.

Tieši tāpat ir ar stilu – klasiskais, ”roķīgais”, romantiskais utt. Ja tāds vēl nav izveidojies, un ir skaidrs, ka pašai tas neizdosies, tad jākonsultējas ar speciālistu vai arī draudzeni, kura ir lietpratēja un kurai jūs uzticaties. Arī attiecīgos veikalus gan eksperts, gan draudzene zinās jums norādīt. Tādā veidā jūs iepriekš jau zināsit, kur un ko meklēt.

Ziema, pavasaris, vasara, rudens

Noskaidrojiet savu ”gadalaiku”, kuras krāsas apģērbs jums jāvalkā. Tad, ieejot veikalā, ātri varēsit ”pārlaist acis” pār piedāvājumu un saprast – ir šeit jums piemērotās krāsas apģērbs šobrīd vai nav. Ja nav – netērējiet laiku!

Uz veikalu bez detalizēta vizuālā tēla

Nekad nevajag iepriekš perfekti izdomāt un uzburt tēlu, ”ko es gribu”. To var saukt par ”sviestmaizes likumu” vai vienkārši aksiomu, bet NEKAD nevarēs atrast to, ko esi līdz detaļām izdomājusi. Ir jātiek skaidrībā kopumā, kas vajadzīgs – garā kleita vai īsā. Tumša vai spilgta. Un tad – mērīt, laikot, domāt un izvēlēties.

Neatlikt uz pēdējo brīdi

Ja ir nepieciešams jauns apģērbs konkrētam pasākumam, nekādā gadījumā tā iegādi nedrīkst atlikt uz pēdējo brīdi. Nevar pieļaut situāciju – šodien vakarā jāvelk mugurā, tāpēc kaut kas jānopērk. Gribot negribot – nāk klāt stress. Stresa situācijā mēs daudz ko ”neredzam.” Var, protams, trāpīties ”kā aklai vistai grauds,” bet parasti tā nenotiek. Varbūt ir atsevišķas dāmas veiksminieces, kuras tikai tā vien iepērkas – divas stundas pirms ballītes sākuma. Taču, ja jums vēl nekad kaut reizi tā nav gadījies, tad zināt – jūs pie šīs kategorijas nepiederat. Vislabāk ir aptuveni nedēļu iepriekš. Labā noskaņojumā un bez laika limita. Nekādā gadījumā gan vairākus mēnešus iepriekš, jo var gadīties novājēt, vai gluži pretēji – uzņemt pāris kilogramus klāt.

Darbs, kas jāveic labā kompānijā un jāpārvērš atpūtā

Lai cik tas briesmīgi arī neizklausītos, ir jāņem vērā, ka iepirkšanās ir darbs, kam jāvelta laiks. Bet visu var vērst par labu, ja vien ir pareizā attieksme. Aleksandra ieteikums – laba kompānija. Kopā ar draudzeni kafejnīcā iemalkot nedaudz šampanieša un labā noskaņojumā (tas, starp citu, ir obligāts noteikums) doties ”šopingā”. Kafija nederēs. Ir vajadzīgs dzēriens, kas ”atbrīvo smadzenes”. Turklāt uz veikalu jādodas ar domu – nevis kaut ko noteikti iegādāties, bet aplūkot piedāvājumus un pielaikot. Un, ja gadīsies, kas tiešām skaists un piemērots, arī nopirkt.
0 Komentāru