Komentāri
Ieteikumi, lai pārcelšanās būtu daudz efektīvāks un patīkamāks process
Foto: Flickr.com/Meathead Movers

Ir tik daudz lietu, kas jāsapako, un tik daudz notikumu, kas jāieplāno, lai pārcelšanās izdotos. Lai atvieglotu tavu ceļu, lūdzām divas dizaineres dalīties padomos, kā pārcelšanās procesu darīt vieglu.

Konsultē dizaineres Agnese Melbārde un Evita Gavrilova

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1. Pozitīvs noskaņojums

Pirms pārcelšanās sevi jāsagatavo, pozitīvi noskaņojoties pašam procesam. Pārvākšanās prasa gan laiku, gan resursus – naudu pārvadātāju kompānijai vai izpalīdzīgu draugu uzrunāšanai.

2. Laika plānošana

Gan pakošanās, gan pats pārvākšanās process gandrīz vienmēr prasa daudz vairāk laika, nekā sākotnēji domāts. Svarīgi ir pārdomāti un kompakti sasaiņot pārvedamās lietas, nepārspīlējot ar nesamā svaru. Jārēķinās, ka vienas no smagākajām ir grāmatas – tās vērts salikt nelielās kaudzītēs un apsiet ar aukliņu.

3. Pirmās nepiecieša­mības soma

Vajadzētu paredzēt, kuras būs visnepieciešamākās lietas, ko izmantosi tuvākajās dienās pēc pārcelšanās, un salikt tās vienkopus atsevišķā somā.

4. Visu veco un nederīgo – prom!

Pirms pārcelšanās veic mantu revidēšanu. Pat vislielākajiem ārā metējiem pārvākšanās procesā aizvien atrodas kaut kas, bez kā var iztikt.

 5. Izmanto lietderīgi

Pārcelšanās laikā mantu saiņošanai izmanto visu, ko mājās vari atrast, piemēram, palagos ērti sasiet segas, spilvenus, apģērbu.

6. Līdzīgo ar līdzīgo

Apģērbu ērti salikt atkritumu maisos. Liec kopā līdzīgos apģērbus, turklāt iespējami maz vienā maisā, lai nerastos nekārtība, piemēram, meklējot konkrētas bikses.

7. Ietaupi vietu

Mantas, kas atrodas atvilktnēs, nevajag pārkrāmēt kastēs, jo atvilktne jau izmantojama kā kaste. Nest skapīti gan vajadzētu bez mantām, bet transportā tās atkal var salikt atpakaļ, ietaupot vietu un papildu izdevumus.

8. Skavojam!

Drēbes, kas atrodas uz pakaramajiem, liec kopā pa 5–10, virsū uzvelkot lielo atkritumu maisu, āķīšus atstājot ārpusē. Apakšu aizlīmē ar līmlenti vai aizskavo.

9. Plīstošo – kastēs

Saiņojot plīstošas lietas – vāzes, glāzes, krūzes –, starp tām vajadzētu salikt salvetes vai dvieļus. Visērtāk tās likt kartona kastēs. Ekonomiskākais variants – palūgt izlietotās kastes lielveikalu noliktavās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl