Iesaisti bērnu ģimenes budžeta plānošanā

Komentāri
Iesaisti bērnu ģimenes budžeta plānošanā

Labākais veids, kā ieaudzināt bērnos atbildīgu attieksmi pret naudu, ir iesaistīt viņus ģimenes budžeta plānošanā. Par finanšu prasmju mācīšanu bērniem, pirmkārt, ir atbildīgi vecāki. Otrajā vietā iedzīvotāji ierindo skolas, paužot pārliecību, ka tajās būtu nepieciešams ieviest obligātas finanšu pratības nodarbības.

Atbildot uz jautājumu, kādi pasākumi palīdz bērniem apgūt veselīgu attieksmi pret naudu, respondenti atzīmējuši samaksu par mājas darbu izpildi un kabatas naudas ierobežojumus. Tomēr 64% aptaujāto Latvijā, 63% Lietuvā un 65% Igaunijā ir pārliecināti, ka tikai kopīga ģimenes budžeta plānošana palīdz bērniem saprast, kā nauda tiek nopelnīta un tērēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

SEB Private Banking vadītāja Aija Miķelsone:

”Lai bērni varētu pārņemt vecāku biznesu vai paši veidot veiksmīgu karjeru, viņos jāattīsta atbildīga attieksme pret naudu.”

Domājot par profesijas izvēli, gandrīz trešdaļa (33%) no aptaujātajiem iedzīvotājiem Latvijā, 45% Igaunijā un 45% Lietuvā ir pārliecināti, ka veiksmīgāka karjera solās būt tiem, kuri iegūs izglītību IT jomā. Otrajā vietā ierindota medicīna – 23% respondentu Latvijā, 25% Lietuvā un 19% Igaunijā gribētu, lai viņu bērni veidotu karjeru tieši šajā nozarē. Kā trešo potenciāli perspektīvāko jomu aptaujātie norāda finanšu pakalpojumus. Turklāt visās trīs Baltijas valstīs vairāk nekā 60% respondentu atzinuši, ka viņu bērni iegūs izglītību savā valstī un neplāno mācības ārzemēs.

Foto: mazie ķipari dodas savās skolas gaitās

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl