Komentāri

2. Raksturs

2/4
Foto: Flickr.com/Preconscious Eye

Foto: Flickr.com/Preconscious Eye

Izskats

Lai gan pastāv tonkinēzieša standarta apraksts, visprecīzāk, šķiet, to izklāstījis kāds kaķu sacensību tiesnesis: “Šis kaķis nedrīkst būt pārāk īss vai pārāk garš, pārāk smags vai pārāk slaids…” Un tādā garā uzskaitījums turpinājās. Kopsavilkums  – šim ņaudētājam nekas nedrīkst būt īpašs! Daudzi tiesneši ir atzinušies, ka tonkinēzieši sacensībās ir vieni no visgrūtāk novērtējamajiem kaķiem. Tas arī saprotams – vieglāk taču vērtēt tos, kam ir kaut kas sevišķs, nevis “ne par daudz, ne par maz”.  Un tomēr šī ir unikāla šķirne! Tonkinēzieši ir skaisti vidēja lieluma kaķi, pārsteidzoši smagi un muskuļoti, ar noapaļotu trijstūrveida galvu. Kājas ir slaidas, ar ovālām ķepām. Ausis  – vidēji lielas, baltas pie pamatnes un ar noapaļo- tiem galiņiem. Tāpat kā senčiem Siāmas kaķiem, tonkinēziešiem ir ieslīpi un patālu novietotas mandeļveida acis. Šķirnes raksturīgākā iezīme  – acu krāsa. Šiem minkām tās ir jūras krāsā saskaņota dzelteno un zaļo toņu nokrāsu rezultāts, kas labi sader ar kaķa īso un zīdaino tumšbrūno kažociņu. Tieši atspulga nokrāsa dod tādu efektu. Acu krāsa var mainīties atkarībā no apgaismojuma un diennakts laika. Tiesa, ne visiem ņaudētājiem ir zili zaļas jeb akvamarīna krāsas acis – šī īpatnība šķirnei tomēr nav raksturīga un noteikta. Tonkinēzieša kažociņa krāsojums ir kā Siāmas kaķiem, bet uz galvas, kājām un astes ir labi norobežots un kontrastē ar pārējā ķermeņa krāsu. Kaķu mīļotāju asociācija tonkinēziešiem pagaidām atzīst četras krāsas: dabiska – ķermenis ir gaiši brūns (kā kafija ar pienu), bet plankumi ir no tumšas šokolādes krāsas līdz sabuļādas brūnai krāsai; pamatkrāsa – silti sarkanbrūna ar tumšiem šokolādes krāsas plankumiem; krēmkrāsa ar gaiši brūnām iezīmēm; ķermenis sudraboti pelēks ar tumši pelēkām iezīmēm. Tā kā šķirne radusies samērā nesen, joprojām tiek pieņemtas krāsu un rakstu variācijas. Dažas Eiropas asociācijas atzīst arī sarkanu, karameļu, aprikožu un bruņrupuča krāsojumu.

2. Raksturs

2/4
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl