Iepazīsties! Latvijas pirmā metinātāja kibergote Nikija

Komentāri
Iepazīsties! Latvijas pirmā metinātāja kibergote Nikija

Neskatoties uz pagājušās nedēļas pelēcīgo laiku, 16. novembris viennozīmīgi bija viena no karstākajām dienām šogad, jo Wunderkind Talent Casting Agency pulcējās gandrīz pussimts lielisku, skaistu, talantīgu, seksīgu un ar lielisku humoru apveltītu sieviešu – konkursa TV6 meitene finālistes! Viena no viņām, Nikija Spaliņa, izcēlās ne vien ar savu ekstravaganto izskatu, bet arī arī ar savu nodarbošanos – viņa mācās par metinātāju! Skaties.lv sazinājās ar Nikiju.

Tu anketā raksti, ka mācies par metinātāju – kā tu izdomāji kam tādam pievērsties? 

Vasarā zaudēju savu biroja darbu un nolēmu, ka jāiemācās kaut kas jauns vai jāpaplašina zināšanas kādā no jau pazīstamajām jomām. Aizgāju uz Nodarbinātības valsts aģentūru, kur man piedāvāja sarakstu ar profesijām, kuras iespējams apgūt bez maksas. “Metu acis” uz metināšanu un autoremontu, bet tomēr beigās izvēlējos programmu “Viesmīlības pakalpojumu speciālists”, lai apvienotu to ar savām bāra zināšanām. Kamēr gaidīju rindā, man piedāvāja piedalīties programmā “Darbnīcas jauniešiem”, kur varēja nedaudz iepazīties ar trim profesijām (apdares darbu strādnieks, autoatslēdznieks, TIG metinātājs), katru mācoties divas nedēļas. Patika visas trīs, bet sevišķi iepatikās metināšana, tādēļ tad, kad nepietika cilvēku, lai izveidotu grupu programmā, uz kuru biju pieteikusies iepriekš, ar lielu prieku nomainīju savu izvēli. Līdz ar to mācos vienā no NVA piedāvātajām iestādēm.

Vai vecākiem un draugiem nebija pārsteigums par tavu izvēli?

Vecākiem bija, bet draugiem tas šķita pilnīgi normāli no manas puses.

Kāda bija pasniedzēju reakcija? Vai nejuti kaut kādu diskrimināciju tāpēc, ka esi meitene?

Man teica, ka pārsvarā meitenēm šī lieta padodas labāk, jo meitenes esot centīgākas un mērķtiecīgākas, bet tik un tā pirmajās dienās ar interesi mani vēroja un uzdeva āķīgus jautājumus par metināšanas procesiem, uz kuriem vienmēr pareizi atbildēju. Domāju, ka tagad nekā ļoti īpaši mani neuztver.

Vai zini Latvijā vēl kādu dāmu, kas nodarbojas ar metināšanu?

Nē, bet zinu, ka viņas ir.

Kā paiet tava ikdiena?

Šobrīd mācos metināt, stāstu cilvēkiem, cik kaitīgs ir piens, plānoju pēc vairāku mēnešu pārtraukuma atsākt iet uz sporta zāli 3-5 reizes nedēļā. Ik pa laikam filmējos reklāmās vai filmu masu skatos, kā arī mūzikas video.

Tu esi daudzpusīga – sociālajā tīklā Facebook var redzēt, ka esi mācījusies Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskolā, kā arī esi bijusi bārmene, modele un dejo vēderdejas. Kas no tā visa tev pašai visvairāk saista?

…un tā vēl ir tikai maza daļiņa no visa, ko esmu darījusi! Man patīk tieši tā dažādība. Vienmēr esmu gatava nostrādāt kādu vakaru bārā, piedalīties modes skatē, uzdejot kādā pasākumā, un man patīk darīt visas šīs lietas. Un tomēr vislabāk patīk filmēties (patīk pats process, turklāt nekad nenogurstu no gaidīšanas, kamēr notiek pārkārtošanās jaunai ainai) un metināt (vēl daudz jāmācās, bet ir ļoti interesanti). Šīs divas lietas tiešām varētu darīt katru dienu. Un iet uz sporta zāli.

Foto

Tev ir arī ļoti ekstravagants stils. Vai pieskaiti sevi pie kādas subkultūras?

Nē, ikdienā sevi ne pie kādas subkultūras nepieskaitu, bet patīk izbaudīt dažādus stilus. Parasti izskatu pieskaņoju noskaņojumam. Ik pa laikam pasākumos no manis sanāk kaut kas līdzīgs kibergotam (ang. – cyber goth).

Vai tev ir draugs?

Nav.

Kāpēc pieteicies TV6 meitenes atlasei?

Man vairāki cilvēki pasīvi agresīvi lika manīt, ka būs ļoti vīlušies, ja to nedarīšu (smejas). Bet taisnība jau viņiem bija – tā kā filmēšanās tomēr ir viena no tām lietām, kas man patīk visvairāk, tad ir diezgan loģiski, ka man vajadzētu mēģināt.

Vai uzskati, ka sievietēm ir kāda tabu profesija? Vai tev šķiet, ka Latvijā sievietes netiek novērtētas?

Nedomāju gan. Ir, protams, priekšnieki, kolēģi, “pārgudri” no malas runātāji un citi brīnumi, kas vienmēr kaut ko komentēs, kam ir ierūsējis kāds uzskats, ka kaut ko negrib pieņemt. Bet tādi ir visās jomās. Nedomāju, ka ar sievietēm un profesijām tas būtu izteiktāk – parasti jau labus sava amata meistarus atzīst. Par to novērtēšanu tas pats – atrodas, protams, tādi, kas nenovērtē, bet, ja strādā labi, tad ir arī atzinība.

Foto

Lasi vēl