5 komentāri
Iepazīsti jauno TV zvaigzni ar fotogrāfes ķērienu! Valšķīgā Monika Marija
Foto no privātā arhīva

Par TV6 aprīļa meiteni pasludinātajai topošajai TV producentei Monikai Marijai Messingai sirdslieta ir drifts, jāšanas sports, dziedāšana un fotografēšana, ar ko ņiprā jauniete nodarbojas jau 10 gadus. Par savu trakāko fotosesiju un to, kādas ir Latvijas sievietes fotokameras priekšā, 21 gadu vecā jauniete atklāj sirsnīgā sarunā portālam Skaties.lv.

21 gadu vecā Monika Marija Messinga ir visi dotumi – atbruņojošs smaids, lielisks augums un māka būt dabiskai –, lai pati kļūtu par modeli. Tomēr jauniete izvēlējusies biežāk stāvēt fotokameras otrā pusē.

”Joprojām nevēlos sevi saukt par fotogrāfi, jo tas vairāk ir mans hobijs, neesmu par to ne mācījusies, ne arī gribējusi to par savu nākotnes profesiju, tā ir tikai lieta, ko man ļoti patīk darīt brīvajā laikā. Visu esmu apguvusi pašmācības ceļā.

Bet runājot par laiku, kad to aizsāku, tas bija ļoti, ļoti sen, precīzi pat nepateikšu, bet tajā laikā modē vēl bija filmiņu fotoaparāti. Atceros, ka mājās bildēju visu pēc kārtas. Uzaugu kopā ar diviem kaķiem, suni, šinšillām un zivi, tādēļ mani fotomodeļi bija viņi,” stāsta smaidīgā TV6 mēneša meitene.

Kad modē nāca digitālās fotokameras, tas bijis pirmais, ko 15 gadus vecā Monika vēlējusies. Pagājis ilgāks laiks, līdz kāds paziņa meitenei atdevis savu nolietoto ”Canon” spoguļkameru.

”Tā gan bija laime. Tajā brīdī aizsākās pavisam citādāka fotografēšana. Aizvien vairāk sāku saprast, cik ļoti man patīk to darīt,” tagad atceras meitene.

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Monikai īpaši iepatikusies cilvēku fotografēšana, tādēļ tikai likumsakarīgi, ka visas draudzenes pēc jaunām bildēm ”stāvējušas rindā” tieši pie viņas.

”Ar laiku bildes sāka sanākt arvien labākas, un kādā dienā draudzene teica: ”Bet tev taču vajag to sākt nopietni darīt, tev taču labi sanāk!” Tajā brīdī domāju, nu nē, diez vai, jo pati vienmēr esmu bijusi gana kritiska pret saviem darbiem, ja man nešķiet – jā, šis ir labi, tad, manuprāt, nav vērts to rādīt citiem. Bet ar laiku noticēju saviem spēkiem un izveidoju savu pirmo foto blogu. Tas bija aptuveni pirms sešiem gadiem,” stāsta simpātiskā jauniete.

Monika fotogrāfa rūdījumu guvusi, bildējot kāzas, kristības, bērnu balles, vecmeitu balles, portretu sesijas, bērnu, ģimeņu, draugu fotosesijas, drifta sacensības, deju pasākumus, izlaidumus, koncertus, dzīvnieku fotosesijas, auto fotosesijas, apģērbu veikalus u.c.

Monikas Marijas Messingas labāko foto izlase

Viņai pašai mīļākās ir un vienmēr būs individuālās fotosesijas, kurās ir iespēja iemūžināt cilvēkus atbilstoši konkrētai tematikai. ”Man vienmēr patikušas tās fotosesijas, kur ir ideja vai tematika, ko izdomājam kopā ar modeli un tad realizējam. Esmu par trakām idejām – jo trakāk, jo labāk.

Es mīlu bildēt dabā, jo studija nekad nav bijusi mana mīļākā bildēšanas vieta. Mums ir tik skaista daba ar četriem gadalaikiem, kurus iespējams izmantot, vajag tikai fantazēt!” saka fotogrāfe.

Kādas ir Latvijas sievietes kameras priekšā?

Monika Marija Messinga

Monika Marija Messinga
TV6 aprīļa meitene

”Visas, kuras bijušas pie manis bildēties, ir skaistas, smaidošas un īpašas personības. Katra citādāka, katra ar savu odziņu.

Lai gan sākumā bieži vien ir tas mulsuma un ”nezinu, ko darīt” brīdis, vienmēr, komunicējot ar otru, mēs varam panākt, lai cilvēks atveras un ir drošs. Vislabāk ir izvilināt patiesas emocijas, patiesu smaidu, jo pēdējais, ko vēlos redzēt uz bildes, ir mākslīgi uzspīlēts smaids,” stāsta TV6 aprīļa meitene.

Foto: TV6 aprīļa meitene klipa filmēšanā

”Uzskatu, ka sievietei ik pa laikam ir jāļaujas fotosesijai, jo tā var uzlabot savu pašapziņu, uzvelkot kaut ko ne tik ik dienišķu, uzliekot skaistu make up un sajūtoties īpaši. Ja esi jaunā māmiņa, fotosesija ir iespēja izrauties no mājām un veltīt laiku sev.

Bieži vien fotogrāfi saka, ka vecumdienās ir patīkami apskatīt jaunības bildes un atcerēties, kāda biji toreiz un kā laiks ir gājis, un ir labi, ka ir šādas bildes. Jo, kā zinām, jaunība nekad neatgriezīsies, un vecumdienās gribēsim kaut toreiz būtu uzņēmušas vairāk fotogrāfiju. Tā tāda maziņa, rūgta, bet patiesa atziņa,” pārdomās dalās Monika.

Fotogrāfei ir bijušas tik daudz jaukas un sirsnīgas fotosesijas, bet, minot vienu trakāko, Monika atceras: ”Tā bija pagājušā vasarā, pie manis atbrauca kāds pāris, bija vasaras vakars, tuvojās saulriets, viss bija skaisti, bet tad notika tas, no kā baidījāmies – uznāca nenormāla lietus gāze. Mēs bijām pie jūras – atklātā vietā. Pāris bija pilnīgi slapjš, pleds izmirka, zemenes peldēja lietū un vīns atšķaidījās.

Tomēr tā bija viena no labākajām fotosesijām, jo sanāca satriecošas bildes pie jūras saulrietā, lietusgāzē, pāris slapjš, drēbes spīd cauri… Laikam tik lielu atzinību nebiju guvusi par nevienām bildēm, kad ievietoju tās savā ”Facebook” lapā. Paveicās, ka pāris bija nedaudz traks un nenobijās no negantā laika! Skats pie jūras, protams bija pasaka.”

Foto: daiļā Monika Marija

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl