Ieklausies! Māra Katarska nosauc septiņas pazīmes, pēc kurām atpazīt bīstamas attiecības

18 komentāri

Dziedātāja Mara Katarska, kura piedzīvojusi vardarbību partnerattiecībās, ir pārliecināta, ka emocionālā un fiziskā vardarbība ir noziegums, par ko ir jārunā, nevis jāklusē un jāpiever acis. Māksliniece iesaistījusies akcijā #NoņemRozāBrilles, un īpašā video atklāj, kādas ir pazīmes, kuras liecina – mīļotā nodomi, iespējams, nav tik tīri.

Kā atklāj Māra, viņa nereti saņem vēstules no cilvēkiem, kuri dalās savā pieredzē par emocionālo un fizisko vardarbību attiecībās. Meitene, kura  pati no tās cietusi, uzver, ka tā nav privāta lieta, bet gan noziegums, par ko ir jārunā.

Viņa izceļ septiņas brīdinājuma pazīmes, kuras der atcerēties, uzsākot attiecības.

  • Uzraudzīšana – seko līdzi katram tavam solim un grib par visu atskaiti. ”Es tev nosūtīju jau piecas īsziņas, tu neatbildēji 20 minūtes! Kur tu biji?”
  • Īpašnieciskums – greizsirdība pat uz taviem ģimenes locekļiem un labākajiem draugiem, ko attaisno ar rūpēm un mīlestību. ”Tu taču zini, cik tu man esi svarīga/-s! Man šķiet, ka tu pārāk daudz laika pavadi ar māsu, viņai ir slikta ietekme uz tevi!”
  • Sasteigšana – vēlme sasteigt attiecības, ignorējot tavas personiskās robežas. ”Es tevi šodien ieraudzīju un sapratu – tas ir uz mūžu! Mums noteikti jāprecas!”
  • Sīkumainība – ātri aizsvilstas par vismazākajiem sīkumiem. ”Kā var nepareizi turēt rokās dakšiņu?! Tas ir nepieņemami!”
  • Pārākums – uzskata, ka viņam/-ai vienmēr pienākas īpaša uzmanība un attieksme. ”Es nesaprotu, ko nozīmē, ka esi nogurusi/-is?! Es esmu ieplānojis/-usi randiņu, mums ir jātiekas! Vai tad es par velti plānoju?”
  • Aizvainojums – vienmēr uzskata, ka apkārtējie izturas pret viņu netaisnīgi. ”Mani neviens nekad nesaprot!”
  • Vainošana – savās negatīvajās emocijās vaino tikai citus. ”Visas manas bijušās bija briesmīgas, neatsaucīgas, nesievišķīgas un izlaistas. Tu gan esi eņģelītis!”

”Neklusē un neļauj darīt sev pāri!” uzsver Māra.

18 komentāri