Iegaumē siera sagriešanas veidu, kas palīdzēs gūt baudu tavām garšas kārpiņām

Komentāri
Iegaumē siera sagriešanas veidu, kas palīdzēs gūt baudu tavām garšas kārpiņām

Siers garšo labāk, ja sagriezts atbilstoši tā veidam vai receptei. Trikātas siermeistars Renārs Tumens piedāvā ielūkoties siera sadalīšanas ceļvedī. Lai bauda būtu garšas kārpiņām un arī acīm, jāiegaumē vien daži pavisam vienkārši pamatprincipi.

Sagriešanas veidu, pirmkārt, nosaka tā forma, otrkārt, svarīga ir arī tekstūra – tas ir mīkstais, puscietais vai cietais siers. Lietpratēji ņems talkā arī katram piemērotāko siera nazi. Ja tomēr virtuvē tādu nav, derēs arī universāls, ass un gluds nazis. Nav vēlams izmantot nazi ar robiņiem un sieru zāģēt, tā vietā gabaliņu nogriežot ar vienmērīgu, plūstošu kustību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cietie un puscietie sieri trijstūrveida gabaliņos (Krievijas, Trikata Emmental, Gouda, Parmesan, Trikata Reserve un citi) būs vieglāk sagriežami, ja pirms servēšanas tiem kādu laiku ļaus pastāvēt istabas temperatūrā.

No lielajiem rituļiem atdalītie siera trijstūrīši nereti rada izaicinājumu, kā tos sadalīt proporcionālās daļās. Izrādās – tas ir izdarāms pavisam vienkārši. Trijstūrveida siera gabaliņš vispirms jānoliek uz sāniem – un tad tā šaurākā daļa jāsagriež aptuveni līdzīgās šķēlītēs. Pati siera maliņa jāpārgriež divās proporcionālās daļās. Gatavojot siermaizītes, to var ērti sagriezt ar klasisko siera nazi jeb lāpstiņu. Tā var iegūt pavisam plānas šķēlītes, kas ļaus labāk izjust siera izteiksmīgo garšu. Lai sagrieztu tādu cieto sieru kā Trikata Reserve vai Parmesan, var izmantot arī kartupeļu mizojamo nazīti. Tā var iegūt siera pārslas, kas īpaši labi garšos pie dažādiem salātiem. Siera platēm cieto sieru var lauzt arī gabaliņos, iedurot nazi vai speciālo siera drupinātāju sierā.

Cietie un puscietie sieri četrstūra gabaliņos (piemēram, Krievijas vai Holandes sieri) ir griežami vienkāršās šķēlēs vai trijstūrveida gabaliņos, sākot no siera centra.

Foto

Mīkstie, apaļie sieri (Kamambērs) jāgriež vienādos trīsstūrveida gabaliņos – līdzīgi kā tiek pasniegtas tortes. Mīkstajiem sieriem paredzēti naži ar caurumiņiem uz tā asmens, kas neļauj sieram pie tā pielipt. Ja mājās nav šāda naža, tad derēs arī ļoti ass nazis, kas iemērkts karstā ūdenī un noslaucīts. Savukārt tādus mīkstos, trijstūrveida sierus kā Brī visērtāk sadalīt vienādās daļās ar griezumiem no gabaliņa centra vai nogriezt tam degunu un pārējo daļu sadalot līdzīgos gabaliņos. Mīkstie sieri ar pelējumu jāgriež trijstūrveida gabaliņos.

Ko darīt ar siera maliņām?

Ieteicams pirms siera šķēlīšu griešanas apgriezt maliņas, kas radušās siera nogatavināšanās procesā. Nožuvums gar malām liecina par dabīgu siera nogatavināšanās ilgumu. Piemēram, Parmesan tipa sieriem tas ir izteikti biezs, jo tas gatavinās no viena līdz pat vairākiem gadiem. Puscietajiem nožuvums parasti ir nedaudz plānāks. Turpretī mīkstajiem sieriem baltās siera maliņas droši var ēst!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl