Gribi būt vesela? Dziedi!

Komentāri
Gribi būt vesela? Dziedi!
FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Vai tev patīk dziedāt? Ja jā, tad tas ir brīnišķīgi! Jo šī nodarbe ir ne vien patīkama, bet arī ļoti veselīga. Dzīves paradokss – visvairāk patīk dziedāt tiem, kuriem nav skanīgas balss vai muzikālās dzirdes. Protams, apkārtējiem tas sagādā īstas mokas, bet pašiem vokālistiem — milzīgu baudu, turklāt dziedāšana ir ļoti nepieciešama veselībai. Dziedāšana ir sena māksla, kas uzlabo pašsajūtu, mazina sāpes un pat pagarina dzīvi. Tāpēc nepārdzīvo, ja tev nepiemīt vokālās dotības. Ja rodas vēlme — dziedi! Speciālisti dienā iesaka dziedāt vismaz 5 minūtes, tas mazinās nervozitāti, dos mundrumu, enerģiju un atgriezīs garīgos spēkus.

Veselīgais karaoke

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Ja gribi, lai tavi viesi ne tikai izklaidējas, bet arī pavada laiku veselīgi, savā dzimšanas dienā sarūpē viņiem karaokes seansu. Dziedāšana ir arī aerobā aktivitāte, kas piesātina asinis ar skābekli, tādēļ viss organisms strādā labāk, tai skaitā, arī smadzenes.
Skaņa, kas nāk no dziedoša cilvēka lūpām, tikai par 15% izplatās ārējā vidē. Pārējo skaņas viļņa daļu uzsūc iekšējie orgāni, un tā šiem orgāniem tiek veikta vibrāciju masāža. Tāpēc dziedāšana labvēlīgi iedarbojas uz iekšējo orgānu un sistēmu lielāko daļu. Japāņu speciālisti pierādījuši, ka karaoke draugu kompānijā var novērst sirds un asinsvadu slimību attīstību, samazināt pēkšņu sirdslēkmju risku, uzlabot garastāvokli un mazināt stresu. Uzskata, ka 9 reizes kaut ko nodziedot rītā un vakarā, cilvēks tiek pasargāts no stenokardijas lēkmes. Kad cilvēks sasprindzina balss saites, tiek stiprinātas arī asinsvadu sieniņas, aktivizējas asins plūsma mazajā asinsrites lokā, vairāk skābekļa tiek piegādāts sirds muskulim, citiem orgāniem un audiem. Dziedāšanas laikā palēninās sirdsdarbības ātrums un pazeminās asinsspiediens. Pat statistika apgalvo, ka operdziedātāji un koristi dzīvo vidēji 15 gadus ilgāk nekā citu profesiju pārstāvji.
Dziedāšana nāk par labu arī elpošanas sistēmai, jo melodiskās skaņas, kas nāk no mums, attīra elpošanas ceļus un attīsta plaušas. Vairums cilvēku ikdienā elpo nepareizi, no kā rodas plaušu hiperventilācija, kas atsaucas uz veselību un var novest pat līdz bronhiālai astmai. Dziedāšanas laikā elpošana pati no sevis kļūst pareiza — tātad tā ir labs astmas profilakses līdzeklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaidi mazuli? Dziedi

FOTO: David Simmonds, Flickr.com

FOTO: David Simmonds, Flickr.com

Vai tavs bērns arī piedalīsies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos? Ja tavs lolojums dzied korī, tad zini, ka tu jau esi darījusi ļoti daudz, lai viņš būtu vesels. Aplūko un pārliecinies, cik Latvijā nākotne būs daudz veselīgu cilvēku!

Kora dziedāšana skolā ne tikai dod labumu bērnu veselībai, bet veido arī draudzīgas attiecības kolektīvā. Britu pētnieki noskaidrojuši, ka dziedāšana iedarbojas labvēlīgi uz vēl nedzimušiem bērniem, kas attīstās mātes dzemdē, kā arī uz pašu topošo māmiņu. Jau 20. grūtniecības nedēļā mazais dzird mātes balsi. Dziedāšana palielina prieka hormonu koncentrāciju, palīdzot topošajai māmiņai atslābināties un nodibināt saiti ar nākamo bērnu. Caur dziesmu mazulis iepazīst mātes balsi, tiek “apslīpētas” elpošanas tehnikas, kas noderēs, lai mazinātu sāpju sajūtu dzemdību laikā. Māmiņas balss vibrācijas pozitīvi ietekmē augļa organismu, tai skaitā, mazo sirsniņu un visu asinsvadu sistēmu, kas veidojas. Šīs skaņas attīsta mazuļa smadzenes vēl pirms dzimšanas. Ir mediķi, kas iesaka mātei dziedāt arī dzemdību laikā, jo tā mazina sāpes. Arī pēc piedzimšanas pazīstamās skaņas palīdzēs bērnam nomierināties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl