Gribi būt vegāne? Obligāti iepazīsties ar visiem plusiem un mīnusiem

Komentāri

Nesen Pasaules Veselības organizācija paziņoja, ka pārstrādātu gaļas izstrādājumu lietošana uzturā var paaugstināt risku saslimt ar zarnu vēzi. Savukārt organizācija Dzīvnieku brīvība novembrī – Vispasaules vegānisma mēnesī – aicina ikvienu attiekties no ierastā uztura un pievērsties vegānam uzturam. Ko nozīmē veģetārs uzturs, ir skaidrs, – neēst gaļu. Taču, lai kļūtu par vegānu, ir jāatsakās no ļoti daudziem produktiem, pat tādiem, par ko sākumā nespējam iedomāties.

Mūziķis un radio dīdžejs Andris Freidenfelds par vegānu kļuvis pakāpeniski. Vispirms attiecies no gaļas, bet pēc tam, salīdzinoši pavisam nesen, izslēdzis no savas ēdienkartes visus dzīvnieku izcelsmes produktus. Fredis atzīst, ka visgrūtāk bijis atteikties no siera. Bet, pašam par lielu izbrīnu, atskārtis, ka tomēr var. Esot arī dažādi siera aizstājēji, tiesa tos gan vairāk ieved no Igaunijas un citām valstīm. Viņš gan nevēlas atklāt, kas viņa dzīvē mainījies, kopš kļuvis par vegānu, jo nav pievērsies tam sevis dēļ, bet gan filozofiskās pārliecības, ka var būs paēdis, nenodarot pāri nevienai dzīvai būtnei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO:

Uztura speciāliste Baiba Grīnberga atbalsta tos, kuri kļuvuši par vegāniem savas pārliecības dēļ, taču noteikti neiesaka to darīt, ja tas ir nepārdomāts lēmums vai modes lieta, jo tad visbiežāk cilvēki līdz galam nepārdomā savu ēdienkarti, un ir iespēja iegūt dažādas veselības problēmas. Nogurums, nespēks, vājums, gan arī ļoti specifiskas – anēmija, dzelzs, B12 vitamīna un folskābes deficīts. Andris Freidenfelds atzīst, ka, kļūstot par vegānu, ir atklājis sev jaunu kulinārijas pasauli.

Vegānam ir jābūt ļoti zinošam un jāprot sakombinēt, lai katrā maltītē varētu uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl