Gribi būt vegāne? Obligāti iepazīsties ar visiem plusiem un mīnusiem

0 Komentāru
Gribi būt vegāne? Obligāti iepazīsties ar visiem plusiem un mīnusiem
FOTO: Flickr.com

Nesen Pasaules Veselības organizācija paziņoja, ka pārstrādātu gaļas izstrādājumu lietošana uzturā var paaugstināt risku saslimt ar zarnu vēzi. Savukārt organizācija Dzīvnieku brīvība novembrī – Vispasaules vegānisma mēnesī – aicina ikvienu attiekties no ierastā uztura un pievērsties vegānam uzturam. Ko nozīmē veģetārs uzturs, ir skaidrs, – neēst gaļu. Taču, lai kļūtu par vegānu, ir jāatsakās no ļoti daudziem produktiem, pat tādiem, par ko sākumā nespējam iedomāties.

Mūziķis un radio dīdžejs Andris Freidenfelds par vegānu kļuvis pakāpeniski. Vispirms attiecies no gaļas, bet pēc tam, salīdzinoši pavisam nesen, izslēdzis no savas ēdienkartes visus dzīvnieku izcelsmes produktus. Fredis atzīst, ka visgrūtāk bijis atteikties no siera. Bet, pašam par lielu izbrīnu, atskārtis, ka tomēr var. Esot arī dažādi siera aizstājēji, tiesa tos gan vairāk ieved no Igaunijas un citām valstīm. Viņš gan nevēlas atklāt, kas viņa dzīvē mainījies, kopš kļuvis par vegānu, jo nav pievērsies tam sevis dēļ, bet gan filozofiskās pārliecības, ka var būs paēdis, nenodarot pāri nevienai dzīvai būtnei.

FOTO:

Uztura speciāliste Baiba Grīnberga atbalsta tos, kuri kļuvuši par vegāniem savas pārliecības dēļ, taču noteikti neiesaka to darīt, ja tas ir nepārdomāts lēmums vai modes lieta, jo tad visbiežāk cilvēki līdz galam nepārdomā savu ēdienkarti, un ir iespēja iegūt dažādas veselības problēmas. Nogurums, nespēks, vājums, gan arī ļoti specifiskas – anēmija, dzelzs, B12 vitamīna un folskābes deficīts. Andris Freidenfelds atzīst, ka, kļūstot par vegānu, ir atklājis sev jaunu kulinārijas pasauli.

Vegānam ir jābūt ļoti zinošam un jāprot sakombinēt, lai katrā maltītē varētu uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas.

Skaties video:

0 Komentāru