Gatavojies karstumam! Ar ko vislabāk veldzēt slāpes

Komentāri
Gatavojies karstumam! Ar ko vislabāk veldzēt slāpes

Turam īkšķus un ceram, ka sinoptiķu solītās prognozes par karsto laiku piepildīsies! Lai arī šogad vasara Latvijā nav karsta, ir jārūpējas par ķermeni un to, lai pareizi veldzējam slāpes. Uzzini šajā rakstā, kā to vislabāk izdarīt, nekaitējot veselībai.

Limonādei – nē!

Ārsti dietologi neiesaka kar­stā laikā veldzēt slāpes ar tādiem dzērie­niem kā kvass, limonāde un alus. Kvass ir de­serta dzē­riens, kas satur daudz cu­kura — tātad, ie­vē­rojami ceļ gli­kozes līmeni or­ga­nismā. Kad iedzer šo dzē­rienu, gribas dzert vēl un vēl. Turklāt, bieži dzerot kvasu vai limonādi, var ie­dzīvoties lie­kos kilo­gra­mos. Līdzīgu efektu izraisa arī alus. Al­kohols cilvēka orga­nismā uzvedas lī­dzīgi kā gli­koze — prasa vairāk šķid­ruma, kas labi redzams pa­ģiru gadījumā, kad gribas daudz dzert. Alus patiesībā ne­rem­dē slāpes, kaut arī tā liekas, jo tas nav salds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ar gāzētu, ledusaukstu ūdeni?

Arī gāzēts ūdens jādzer pie­sardzīgi. Gāze stimulē gre­­­mošanas sulas sek­rēciju, kas nav ieteicams pie kuņģa un zarnu trakta slimībām — gas­trīta, pan­kreatīta, kolīta. Tur­klāt gāze uzkrājas vē­de­rā un zarnās, izraisot uz­pūšanos un pasliktinot gre­mo­šanu. Sa­­k­­rā­jusies gāze ceļ diafragmu, spiež uz sirds apvidu. Karstā laikā nav ietei­cams dzert arī ledusaukstu ūdeni. Kad organisms pār­karst, no­tiek aktīva siltuma ap­mai­ņas regulācija, asins­vadi paplaši­nās, un, ja dze­ram aukstu ūde­ni, tad mu­tes un kakla gļot­ādas asins­vadi krasi sa­šau­­rinās, ma­zinās imu­nitāte, un, ja vēl ir “slēpta” infekcija, tad cilvēks var saslimt. Jādzer istabas tem­­pera­tūras ūdens vai nedaudz vē­­sāks, pievienojot cit­rona sulu.

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Ko drīkst dzer?

Var pagatavot uzmun­dri­no­šo  in­gvera li­mo­nādi. Uz­vāra ūdeni ar sa­rī­vētu ingve­ru. Vāra uz ma­zas liesmiņas 15 mi­nū­tes. Iz­kāš. Pievieno šķē­lītēs sa­griez­tu cit­ronu, medu, pipar­mētru un ledu.

Karstā vasarā ļoti ietei­cami arī kom­poti. Bet tiem jābūt ne­daudz skā­be­niem un jā­dzer atdzesēti. Kom­potu vā­riet uz mazas lies­miņas, bet cukuru aizstājiet ar medu.

Karstā die­nā iesaka dzert seleriju sulu — pa 2 tējka­rotēm 3 reizes die­nā.

Austrumos dzer karstu za­ļo tēju — karstai tējai akti­vi­zējas tā saucamie “auk­stie” ele­menti, kas pa­zemina ķer­me­ņa tem­pe­ra­tūru.

Ieteicami arī uzlējumi no liep­zie­diem, piparmētru un upeņu lapām. Tās sīki sa­griež, aplej ar vārošu ūdeni, saldina ar medu.

Skābpiena produkti at­vē­sina un pa­līdz nierēm tikt galā ar karstumu, uz­labo kuņģa un zarnu trakta dar­bību.

Pagatavo atspirdzinošu rabarberu dzērienu pati! Uzzini recepti šeit!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl