Komentāri
FOTO: Rīgas Modes nedēļas modeles: visgrūtāk ir staigāt kurpēs, kas ir divus izmērus par mazu

Samanta Goldberga un Lisa Marija Ignatjeva ir modeles, kuras piedalās lielākajā modei veltītajā pasākumā Baltijā – Rīgas Modes nedēļā. Samantai šī ir trešā sezona Rīgas Modes nedēļā. Viņa bija uzaicināta vien uz pāris skatēm, bet parādīja sevi tik labi, ka, visticamāk būs viena no vispieprasītākajām modelēm šajā sezonā. Lisa šogad jau ir septītajā pēc kārtas Rīgas Modes nedēļā, un viņa piedalās astoņās skatēs.

Skaties.lv/Sievietei abas jaunās dāmas aicināja uz interviju par modeles ikdienu, profesionālajiem mērķiem, un iespēju modeles darbu savienot ar mācībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Cik jums abām ir gadu?

Samanta. Man ir 15 gadi. Sāku pirms diviem gadiem pie Ginta Budes apgūt defilē.

Lisa. Modes biznesā esmu no 17 gadu vecuma, šobrīd man ir 21. Man šķiet, ka tas modelei jau ir ļoti daudz, kaut gan zinātāji saka, ka modelei nav vecuma ierobežojumu. Cik ilgi jūti, ka vari strādāt, tik arī strādā.

Vai iet pa šo ceļu bija jūsu apzināts solis, vai arī mammas aizveda uz modeļu skolu?

Samanta.   Mamma  ieteica aiziet pie Ginta Budes, pēc tam sapratu, ka vēlos saistīt nākotni ar modes biznesu un devos uz modeļu aģentūru.

Lisa. Gan, gan . Es ilgi vēroju modes skates, aizrāvos ar modi, manas draudzenes piedalījās modes skatēs. Taču man nekad nebūtu ienācis prātā, ka es varētu demonstrēt tērpus.

Cik daudz laika aizņem šī nodarbošanās?

Samanta. Kad notiek Rīgas Modes nedēļa, skolā ir brīvlaiks. Kad ir mācības, tad ir dažas dienas, kad nav iespējams aizbraukt uz fotosesijām, jo jāraksta kontroldarbs skolā, tad es vairāk pievēršos skolai.

Lisa. Es mācos Latvijas Universitātē. Modeles darbu un studijas ir ļoti grūti savienot. Vai nu jāupurē ir miega stundas, vai sabiedriskā dzīve un tikšanās ar draugiem, ballītes.

Vai esat izvirzījušas sev  ir kādu mērķi , ko vēlaties sasniegt kā modeles?

Samanta. Es noteikti gribētu strādāt kādā ārvalstu modeļu aģentūrā.

Lisa. Man nepatīk zīlēt, kas būs nākotnē. Šajā brīdī savu dzīvi vairāk veltu mācībām. Būt par modeli vairāk ir vaļasprieks. Man patīk tas, ko es daru. Man patīk atbalstīt vietējos dizainerus.

Vai tev ir savs zīmols, kas tev ļoti patīk?

Smanta.Man ļoti patīk Gucci un Prada. Mani favorīti Rīgas Modes nedēļā ir Natālija Jansone, Nolo un Ivo Nikkolo.

Lisa. Modes nedēļā – Nolo un Katya Katya.

FOTO. Samanta un Lisa

Kas ir visgrūtākais uz mēles?

Samanta.  Spīd prožektori un ejot modele neredz ceļu. Tā arī notika atklāšanas skatē, kad modele nokrita no podiuma. Turklāt viņai bija vēl ķivere galvā. Bet, ja zini visu horeogrāfiju, zini ceļu, tad galā var tikt. Pašai vēl, par laimi, tādu lielu starpgadījumu nav bijis.

Lisa.   Visgrūtāk ir, ja tev ir 41 izmēra kāja, bet apavus skatē iedala 38. vai 39.izmēru, un ir jāiet. Taču nav nekā neiespējama, visu var izdarīt.

Kā ar dažādiem starpgadījumiem tikt galā? Jums noteikti nodarbībās māca.

Samanta. Ja modele nokrīt, viņai jāpieceļas un jāturpina iet pa mēli kā iestudēts. Ja nokrīt kurpe, ja jūtas neērti tajās kurpēs, viņa kurpes novelk, paņem rokās un iet tālāk.

Lisa. Man ir bijuši dažādi starpgadījumi, bet ar visiem esmu tikusi godam galā. Atkāšanas skatē, kurā tika demonstrētas kurpes un modele nokrita, piedalījās tikai modeles, kurām ir 38 -40 kājas izmērs. Es tajā kategorijā nieietilpu.

Reizēm modelēm mēdz būt kājās tādas kurpes, par kurām šķiet, kā gan ar tādām var pastaigāt… Vai valkāšanas tehniku var apgūt, jeb ir kurpes, kuras labāk kājās nevilkt?

Samanta. To var apgūt, bet mēdz būt tādas kurpes, kuras labāk kājās nevilkt, kurās vispār nevar pastaigāt. Ir arī tādas.

Vai ir bijis, ka liek tomēr vilkt šādas kurpes kājās?

Samanta. Jā, ir bijis. Par diviem izmēriem mazākas kurpes, vai arī –  kurpei ļoti neērta lieste.

Ko jums nozīmē piedalīties šajā modes nedēļa?

Samanta. Šī ir man jau trešā sezona Rīgas modes nedēļa, un man tā ir liela pieredze nākamam darbam

Lisa.  Rīgas modes nedēļā man visvairāk patīk atmosfēra, kas notiek aizskatuvē. Man patīk vērot, cik ļoti dizaineri pārdzīvo, lai viņu kolekcija, pie kuras strādāts pusgadu, tiktu parādīta tā, kā viņi iecerējuši. Aizraujošs ir viss process – modeļi, stilisti, dizaineri, fotografēšanās…Visi šajā nedēļā mēs jūtamies kā viena ģimene.

FOTO. Rīgas Modes nedēļas ceturtās dienas kolekcijas. Ivo Nikkolo

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl