FOTO: Rīgā atklāts Modes muzejs. Ieskaties pirmajos foto

1 komentārs
FOTO: Rīgā atklāts Modes muzejs. Ieskaties pirmajos foto

24. oktobrī savas durvis apmeklētājiem vērs vaļā Modes muzejs. Lai gan Rīga jau izsenis tikusi dēvēta par modes pilsētu un “mazo Parīzi”, šai jomai veltīta muzeja tai līdz šim nav bijis, tādēļ šis ir ilgi gaidīts un svarīgs notikums galvaspilsētas dzīvē.

Ārkārtīgi nozīmīga ir ciešā sadarbība ar pazīstamo modes vēsturnieku un kolekcionāru Aleksandru Vasiļjevu, kurš ļoti augstu vērtē Rīgas kultūras potenciālu un rīdzinieku interesi par modi un atzīst, ka Rīga viņam ir īpaši tuva. Īpašs, cieņpilns veltījums šai pilsētai ir arī Modes muzeja pirmā izstāde “30. gadu elegance”, kas atklās šī spilgtā laikposma izpausmes ne tikai Rietumeiropas un ASV, bet arī Latvijas modē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Modes muzeja izveide ir privāta iniciatīva. Muzeja veidotāja un vadītāja Nataļja Muzičkina ir Maskavas arhitekte, kura jau vairākus gadus par savām īstajām mājām dēvē Rīgu, atzīstot, ka Rīgas mērogs, brīnišķīgā arhitektūra un bagātīgā kultūras dzīve ir ideāli piemērota mūsdienu cilvēkam. Viņas senā ideja izveidot muzeju ieguva konkrētākas aprises, kad Nataļja Muzičkina Rīgā satika savu seno paziņu Aleksandru Vasiļjevu. Viņa ierosinājums sadarboties ar prieku tika pieņemts, un tā radās Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu.

Foto


Muzejā būs apskatāma interaktīva pastāvīgā ekspozīcija un Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas tērpu un aksesuāru izstāde “30.gadu elegance”. Holivudas dīvas Grēta Garbo un Marlēna Dītriha, modes dižie meistari Lucien Lelong, Maggy Rouff un Elsa Schiaparelli, sports un ilgviļņi, Art Deco dizains un femme fatale tēls, Lielā depresija un Otrā pasaules kara sākums – tie ir 30. gadi. Šo spraigo laikposmu ar visām tā pretrunām un iekšējo dramatismu modes vēsturnieki gluži pelnīti mēdz dēvēt par “pirmskara šiku”.

Ekspozīcija iekārtota tā, lai skatītājs varētu ne tikai gūt ieskatu Eiropas pirmskara modē, bet arī novērtēt Latvijas ieguldījumu kopējā tā laika kultūras kontekstā, jo tieši starpkaru periodā dzīve Rīgā uzplauka sevišķi spoži. Te bija kinoteātri, dānsingi un kafejnīcas, restorāni un kabarē, modes dāmas un dendiji, smalki veikali, žurnāli un balles.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl