FOTO: Rīgā atklāts Modes muzejs. Ieskaties pirmajos foto

1 komentārs
FOTO: Rīgā atklāts Modes muzejs. Ieskaties pirmajos foto

24. oktobrī savas durvis apmeklētājiem vērs vaļā Modes muzejs. Lai gan Rīga jau izsenis tikusi dēvēta par modes pilsētu un “mazo Parīzi”, šai jomai veltīta muzeja tai līdz šim nav bijis, tādēļ šis ir ilgi gaidīts un svarīgs notikums galvaspilsētas dzīvē.

Ārkārtīgi nozīmīga ir ciešā sadarbība ar pazīstamo modes vēsturnieku un kolekcionāru Aleksandru Vasiļjevu, kurš ļoti augstu vērtē Rīgas kultūras potenciālu un rīdzinieku interesi par modi un atzīst, ka Rīga viņam ir īpaši tuva. Īpašs, cieņpilns veltījums šai pilsētai ir arī Modes muzeja pirmā izstāde “30. gadu elegance”, kas atklās šī spilgtā laikposma izpausmes ne tikai Rietumeiropas un ASV, bet arī Latvijas modē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Modes muzeja izveide ir privāta iniciatīva. Muzeja veidotāja un vadītāja Nataļja Muzičkina ir Maskavas arhitekte, kura jau vairākus gadus par savām īstajām mājām dēvē Rīgu, atzīstot, ka Rīgas mērogs, brīnišķīgā arhitektūra un bagātīgā kultūras dzīve ir ideāli piemērota mūsdienu cilvēkam. Viņas senā ideja izveidot muzeju ieguva konkrētākas aprises, kad Nataļja Muzičkina Rīgā satika savu seno paziņu Aleksandru Vasiļjevu. Viņa ierosinājums sadarboties ar prieku tika pieņemts, un tā radās Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu.

Foto


Muzejā būs apskatāma interaktīva pastāvīgā ekspozīcija un Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas tērpu un aksesuāru izstāde “30.gadu elegance”. Holivudas dīvas Grēta Garbo un Marlēna Dītriha, modes dižie meistari Lucien Lelong, Maggy Rouff un Elsa Schiaparelli, sports un ilgviļņi, Art Deco dizains un femme fatale tēls, Lielā depresija un Otrā pasaules kara sākums – tie ir 30. gadi. Šo spraigo laikposmu ar visām tā pretrunām un iekšējo dramatismu modes vēsturnieki gluži pelnīti mēdz dēvēt par “pirmskara šiku”.

Ekspozīcija iekārtota tā, lai skatītājs varētu ne tikai gūt ieskatu Eiropas pirmskara modē, bet arī novērtēt Latvijas ieguldījumu kopējā tā laika kultūras kontekstā, jo tieši starpkaru periodā dzīve Rīgā uzplauka sevišķi spoži. Te bija kinoteātri, dānsingi un kafejnīcas, restorāni un kabarē, modes dāmas un dendiji, smalki veikali, žurnāli un balles.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl