FOTO: Rēdlihs un Andris Ābelīte apmeklē iedvesmojošu ģimenes pasākumu

Komentāri
FOTO: Rēdlihs un Andris Ābelīte apmeklē iedvesmojošu ģimenes pasākumu

Mazo kritiķu uzslavēta, iedvesmojošu personību atzinīgi novērtēta, ceļu pie lasītājiem uzsākusi īpaša pasaka, kurā ievīti noderīgi padomi un dzīves gudrības par laimīgu, saticīgu attiecību veidošanu ģimenē. Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm, rakstnieces Ievas Samauskas un mākslinieces Gitas Treices kopīgi radītās pasakas Labākā dāvana pamatā ir apjomīgs socioloģisks pētījums par attiecībām un paradumiem ģimenē, kas vairo laimes sajūtu.

Pasakā par mazo Rasu no Mežpureņu mājām sirsnīgā valodā izstāstītas atziņas, kas iegūtas  jau divus gadus pēc kārtas veiktajā Latvijas iedzīvotāju laimes un ģimenes tradīciju mērījumā. Tā rezultāti liecina, ka laimes sajūtu ģimenē vairo kopīgi pavadīts laiks, regulāri  koptas ģimenes tradīcijas, bērnu iesaistīšana darbā un izklaidē, kā arī iecietīga, mīlestības pilna attieksme pret tuviniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šo laiku bieži raksturo vārdi – steiga, vientulība, atsvešinātība, un diemžēl tie nav sveši arī bērniem. Mani uzrunāja šis aicinājums radīt darbu, kur no tā visa varēja būt brīvs. Galvenie izaicinājumi bija iedziļināties un radīt tādu pasaku, kas pilnīgi dabiski sakristu ar pētījumu, un tajā pašā laikā ir saistoša arī mūsdienu bērnam. Būtībā izaicinājums bija radīt brīnumpasaku, kurai iespējams noticēt. Tautas pasakās brīnumi ir visi pasaku tēli – rūķīšu, raganas, nez no kurienes radušies vecīši un vecenītes, kuri piepilda vēlēšanās. Šajā pasakā brīnums ir tās attiecības, kas pastāv starp ģimenes locekļiem, mīlestības saites, kas viņus vieno. Un labā ziņa visiem, kas šo grāmatu lasīs – šis brīnums ir iespējams un piedzīvojams ikvienam arī šodien!” stāsta grāmatas autore, rakstniece un dzejniece Ieva Samauska.

Foto

Lai arī pasaka ir paredzēta mazajiem lasītājiem un tiem, kuri pasakas vēl tikai klausās, tā būs interesanta un noderīga arī viņu vecākiem. Grāmatā apspēlētas idejas, kā ģimenē veidot mīlestības pilnas attiecības, kā izprast bērnu rīcības iemeslus un kā risināt domstarpības bez dusmām un bāršanās.

Saruna ar sabiedrību jau vairākus gadus ir par ikvienai  ģimenei svarīgām lietām – par  kopīgi  pavadītu laiku, par atzinības paušanu, par  vecvecāku  pieredzes  novērtēšanu, par  bērnu  paveiktā uzslavēšanu. Par vienkāršām lietām, kas vienlaikus ir arī vissvarīgākās. Par to, ka patiesā laimes atslēga ir mūsu katra paša rokās. Laimes indeksa pētījumā ik gadu pārliecināmies, cik daudz katrs pats var darīt laimes sajūtas vairošanā. Turklāt  laimes recepte ir  vienkārša, un to  katrs varam viegli aizņemties, lai attiecības savās ģimenēs veidotu vēl sirsnīgākas un pozitīvām pārmaiņām  iedvesmotu  apkārtējos,” uzskata mobilo sakaru operatora Amigo vadītājs Artūrs Freimanis.

Lasi vēl