Komentāri

Ielūgums uz gadsimta balli – ar šādu aicinājumu savu – nu jau septīto – izstādi Rīgā izveidojis pazīstamais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā no 16. jūlija šoreiz būs apskatāmi gandrīz simt īpaši grezni tērpi, kas atspoguļo vakartērpu modi pēdējo simts gadu laikā. Kolekcijā ir gan pasaulslavenu mūzikas un kinozvaigžņu kādreiz vilktie tērpi, gan arī mūsu eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vakarkleita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēsturiskā modes parāde sākas ar Pirmā pasaules kara laiku, kad modē bija muslīna kleitas, izšūtas ar stikla pērlītēm, zīlītēm un fliteriem. Izstādes autors uzskata, ka mode laika gaitā daudz nemainās.

“Mode tiek izstrādāta no veciem paraugiem. Mainās audums, mainās krāsu kombinācijas, kaut kādas detaļas. Bet pati ideja – nav jauna. Neko citu nav iespējams izgudrot. Vienīgi, ja mēs sāksim valkāt hidžābu, tad jā – pēc tam viss sāksies no jauna,” atklāj slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs.

Foto no krāšņās izstādes:

Izstāde būs atvērta līdz oktobrim, un tās laikā notiks arī citi pasākumi – lekcijas un sarunas ar nozares speciālistiem, kā arī dažādas radošās darbnīcas.

Tērpu parādi aizsāk Pirmā pasaules kara laika vakartērpi, bet noslēdz 20. gadsimta beigu un 21. gadsimta sākuma ievērojami balles tērpu radītāji – Oskars de la Renta, modes nami Givenchy, Lanvin, Nina Ricci, Christian Dior. Izstādē apskatāmi 93 tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kā arī vakarkleita, kas pieder eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai.

Aleksandrs Vasiļjevs ir pazīstamais modes vēsturnieks, interjeru dekorators, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors un kolekcionārs. Dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlās uz Parīzi.

25 pasaules valstīs Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorāciju vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām. Aleksandrs Vasiļjevs kā vieslektors lasa lekcijas par modes vēstures un skatuves dizaina tēmām 4 valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs, vada meistarklases un kursus Krievijas universitātēs un koledžās. Viņš ir daudzu grāmatu autors, strādājis par žurnālu Vogue un Harper’s Bazzar krievu valodas izdevumu speciālo korespondentu Parīzē.

Elpu aizraujošā kolekcija:

Video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl