FOTO: lepojamies! Modes Manifestācijā “Jaunais talants” balvu ieguvusi studente

1 komentārs
FOTO: lepojamies! Modes Manifestācijā “Jaunais talants” balvu ieguvusi studente

Par Latvijas modes nedēļas Modes Manifestācija “Jaunais talants” uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas studente Ineta Urtāne. Viņa ieguvusi galveno balvu – kolekcijas komercializāciju Taste Latvia.

Savukārt žūrijas speciālo balvu par radošumu ieguva Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknis Džeims Miezis. Viņš ir izcīnījis unikālu iespēju apmeklēt Modes mārketinga un menedžmenta divu nedēļu kursu Milānā, New Academy of Fine Arts. Inetas Urtānes kolekcijas nosaukums – Unkno ir atvasinājums no angļu vārda unknown (nepazīstams un nezināms) saīsinājuma. Unkno koncepts un vērtība ir modes valkājamība, tā ir funkcionāla kolekcija, kurā dominē grafīta pelēkās toņu nianses un īpatnēji zaļais. Kolekcijas pamatā ir ideja par klasiska krekla transformāciju.

Par Džeima Mieža, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņa, kolekcijas galveno iedvesmas avotu tika izvēlēta Ivara Heinrihsona daiļrade, aizgūstot pretmetu principu (ekspresīvais un mierīgais), kas apģērbā izpaužas izvēlētajā materiālu krāsu gammā, konstruktīvajā risinājumā, kā arī radītajā koptēlā, veidojot to ar minimālisma stila raksturu. Kolekcijas galvenais mērķis bija stilistiski paplašināt robežas klasiskajā vīriešu garderobē.

Foto

Topošo modes dizaineru jaunradīto vērtību izrādīšana turpmāk būs viena no Latvijas modes nedēļas Modes Manifestācija prioritātēm. Konkursam Jaunais talants savus darbus bija aicināti pieteikt modes dizainu studējošie Latvijas iedzīvotāji. Konkursa uzvarētāju izvēlējās starptautiska žūrija. No 11 konkursā pieteiktajām kolekcijām, dalībai finālā tika izvēlētas piecas labākās.

“Mūsu konkursa ideja ir sniegt iespēju topošajiem modes dizaineriem gūt pirmo rūdījumu, parādot savus darbus plašākai auditorijai. Ieguvēji ir arī skatītāji, kam tika sniegta lieliska iespēja redzēt un salīdzināt dažādu mācību iestāžu modes dizaina studentu darbus,” skaidro LMN kuratore, Latvijas Modes palātas vadītāja Dita Danosa. “Kopumā esam ļoti apmierināti ar topošo modes dizaineru spēju ātri adaptēties skašu sagatavošanas procesa dinamikai un veiksmīgi izrādīt savu kolekciju tik plašai publikai. Arī konkursa žūrija pozitīvi novērtēja konkursantu skates, kurās bija saskatāmi dažādi dizaina rokraksti. Izvēloties uzvarētāju, konkursa žūrijas spriedums bija vienbalsīgs – Inetas Urtānes kolekcija bija labākā, vērtējot dizaina, kvalitāti un iespēju to padarīt komerciālu,” piebilst D.Danosa.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl