FOTO. Ieva Bondare: Ikvienu Rīgas modes nedēļā demonstrēto tērpu var ģērbt arī ikdienā

0 Komentāru
FOTO. Ieva Bondare: Ikvienu Rīgas modes nedēļā demonstrēto tērpu var ģērbt arī ikdienā
FOTO: f64

Aizvadīto Rīgas modes nedēļu apmeklēja arī daudzas sabiedrībā pazīstamas dāmas. Uzņēmēja Marika Ģederte ir čakla Rīgas modes nedēļu apmeklētāja un izlaidusi tikai vienu dienu no lielā modes foruma. Māksliniece Ieva Bondare bijusi klāt gandrīz visās skatēs modes nedēļā. Skaties.lv/ Sievietei aicināja abas Rīgas modes nedēļas viešņas dalīties iespaidos par redzēto, sajusto un atmiņās paliekošo.

Rīgas modes nedēļu Ieva Bondare apmeklē otro gadu, tādēļ neuzskata sevi par skatītāju ar lielu pieredzi, kura var salīdzināt iepriekšējās skates ar nupat aizvadīto. Arī modeļu darba aizkulises un uzstāšanās uz mēles Ievai ir svešas, viņas skatījumā tā ir pilnīga jauna un “citāda pasaule”. Pirmais, visspilgtākais mākslinieces iespaids, – Rīgas modes nedēļas atklāšana Gaismas pilī:
”Visi no šīs izvēlētās Rīgas modes nedēļas atklāšanas vietas tikai ieguva. Gan pati grandiozā celtne ieguva kādu pilnīgi jaunu šķautni, gan arī Riga Fashion Week pasākums ieguva īpašu un vēl nebijušu auru. Šovs šajā neierastajā vietā bija ļoti atšķirīgs, skaists, ka es pat Mārtiņam [Ievas vīrs, Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars – Skaties.lv red.] teicu: ”Kāpēc visa Modes nedēļa nevarētu norisināties šeit…”
Nākamajā dienā Ievas Bondares favorīte bija latviešu dizaineres Jūlijas Sardikovas zīmola “M – Couture” jaunās 2016. gada pavasara/vasaras kolekcijas skate: ”Jūlija uzlika ļoti augstu latiņu, pēc kuras visiem mūsu dizaineriem nākotnē tiekties,  – tā bija augstākā klase. Gan ar izvēlēto norises vietu – Rīgas Biržas namu, gan modeļiem, gan tērpiem, kuru krāsas un piegriezumi bija pārdomāti līdz pēdējai vīlītei, – ar visu.” Šī skate Ievai no visām Modes nedēļas dienām bija notikums Nr. 1 : ”Es, protams, neesmu ļoti liela speciāliste, bet mana iekšējā intuīcija saka, ka šī skate noteikti bija pasaules līmenī. ”

Kā māksliniecei Ievai ir ne tikai svarīga priekšnesuma kopējā aina, bet arī dažādās nianses. Tādēļ iespaidīga bijusi arī dizaineres Katjas Šekurinas kolekcijas skate, kurā valdījušas krāsainās, skaistās un sievišķīgās mežģīnes. Ievu priecēja arī tāda neliela detaļa, – beidzoties šovam, visas modeles apkampušas Katju, un varēts redzēt, ka viņām ir ļoti sirsnīgas attiecības ar savu dizaineri, kas noteikti nav mazsvarīgi, lai rezultāts būtu izcils.
Visā modes nedēļā Ieva ir smēlusies daudz iedvesmas savai turpmākai radošajai darbībai un atzīst, ka skates vairāk vērojusi kā māksliniece, nevis izvēlējusies kādu jaunu apģērbu savai garderobei. Ieva noliedz, ka Modes nedēļā dominējusi tikai “augstā mode”, kura ir visai attālināta no reālās ikdienas: ”Gandrīz visus kolekciju apģērbus var vilkt arī ikdienā. Jāteic, ka pat publikā bija sastopami daudz “ekstrēmāk” ģērbušies viesi, nekā redzējām skatēs. Taču visskaistākā visā Modes nedēļā bija pavasarīgā gaisotne, ko, vērojot jau nākamā gada siltās sezonas apģērbu kolekcijas, varējām baudīt un sajust.”

FOTO: Jūlijas  Sardikovas zīmola “M – Couture” kolekcijas skate

Uzņēmēja Marika Ģederte rēķina, ka šī ir vismaz desmitā Rīgas modes nedēļa, ko apmeklē. Šogad pirmā modes skate, kuru redzēja Marika bija Jūlijas Serdikovas zīmola “M – Couture” skate Rīgas Biržā. Arī Marikai  ir līdzīgas izjūtas kā Ievai: ”Līdz šim man Katja Šekurina bija absolūts favorīts, taču tagad, kopš ir parādījusies Jūlija Sardikova ar savu zīmolu “M – Couture”, viņa šo latiņu ir pacēlusi ļoti augstu. Man šogad pārējās modes skates bija grūti skatīties, jo visu mēģināju pielīdzināt šai skatei, ko redzēju vienu no pirmajām. Šī modes skate līdzinājās tam, kāds man ir priekšstats par pasaules līmeņa modes skatēm. Es priecājos, ka dominē sievišķīgums, ka sievietes ir apģērbtas nevis kaut kādos paltrakos, bet gan ļoti sievišķīgās drēbēs. Es arī iepriekš zināju Jūliju, un, manuprāt, tas ir fenomenāli, ka viņa pēc izglītības nav dizainere. Jūlija Sardikova, cik zinu, ir ieguvusi ar ekonomiku un finansēm saistītu izglītību, taču viņai ir ļoti izkopta gaume. Es pēc “M – Couture” kolekcijas skates patīkamo modes pēcgaršu sajutu vēl vairākas dienas. Un, manuprāt, tā ir augstākā pilotāža. ”
Marika uz modes skatēm neiet ar domu, nopirkt konkrētus apģērbus no konkrētām kolekcijām: “Protams, ka es vēroju no tā skatpunkta – ko es no visa klāsta varētu uzvilkt. Jāatzīst gan, ka latviešu dizaineru darbi tiešām ir ļoti dārgi. Taču katram dizainerim viņa darbos ir kāda interesanta detaļa, kāda interesanta ”rozīnīte”. Un mēs esam gana kreatīvas un radošas, lai piefiksētu kādas idejas un varētu līdzīgu tērpu uzšūt pašas, vai arī pasūtīt, lai mums tādu uzšuj.”

FOTO. Rīgas Modes nedēļas noslēdzošās dienas kolekciju skates

FOTO. Naira Khachatryan kolekcija

FOTO. Modes zīmola  it’sME kolekcija

FOTO. Kolekcija Status by Shtamguts

0 Komentāru