FOTO: Agnese Zeltiņa atklāti runā par maisiņiem un tumšajiem lokiem zem acīm

3 komentāri
FOTO: Agnese Zeltiņa atklāti runā par maisiņiem un tumšajiem lokiem zem acīm
Publicitātes foto

Agnese Zeltiņa, Lauma Valeine un Deniss Ševeļovs atklāti runā par maisiņiem un tumšajiem lokiem zem acīm. Pieci cēloņi, kāpēc gandrīz visi pēc 30 gadu vecuma cieš no šīs problēmas, un trīs receptes, kā no tās izvairīties.

Pieredzējusī dermatoloģe Lauma Valeine pastāstīja par pieciem galvenajiem cēloņiem, kāpēc pēc 30 gadu vecuma kļūst aktuāla tumšo loku un maisiņu zem acīm problēma. Protams, ir vainojams stress, asaras un bezmiega naktis, bet ir arī anatomiski cēloņi. Slavenā aktrise Agnese Zeltiņa un modes blogeris Deniss Ševeļovs atzīst, ka savas nodarbošanās dēļ viņiem ir ārkārtīgi svarīgi izskatīties nevainojami, tāpēc viņi pie tā rūpīgi strādā.

Dermatoloģes Laumas Valeines prakse liecina, ka gandrīz puse pacientu cieš no maisiņiem un tumšiem lokiem zem acīm, turklāt trīs desmitdaļas norāda, ka šī problēma viņus uztrauc un viņi vēlētos no tās atbrīvoties. ”Maisiņi un tumši loki zem acīm parasti kļūst par problēmu 30 gadu vecumā,” stāsta daktere Valeine. ”Daudzi pacienti, it īpaši, protams, sievietes, sūdzas, ka maisiņu un tumšo loku zem acīm dēļ nejūtas pietiekami pašpārliecināti, jo tos nudien ir gandrīz neiespējami noslēpt. Skaidrs, ka sievietes ar aktīvu dzīvesveidu un veiksmīgu personīgo un profesionālo dzīvi nevēlas samierināties ar šo nepatīkamo ārējo trūkumu,” stāsta L. Valeine.

Foto

Dr. Valeine norāda, ka no maisiņiem un tumšajiem lokiem zem acīm ir grūti izvairīties. Dažiem par galveno cēloni kļūst iedzimtība, citiem — pārlieku aktīvs dzīvesveids, kas traucē izgulēties, tāpēc 30 gadu vecumā ar šo problēmu kaut kādā mērā saskaras visi. Tam ir vairāki iemesli:

Pirmais cēlonis

Āda ap acīm ir ļoti plāna un vairāk pakļauta dažādām negatīvām ietekmēm, vides faktoriem — vējam, ultravioletajiem stariem, arī acs ābola kustībām, kas ādu padara mazāk elastīgu.

Otrais cēlonis

Acs ābola un muskuļu darbības dēļ ādā ap acīm ātrāk veidojas mīmiskās grumbiņas.

Trešais cēlonis

Stress, asaras un bezmiega naktis laika gaitā atstāj redzamas negatīvās sekas.

Ceturtais cēlonis

Anatomiskās uzbūves dēļ zonā ap acīm gandrīz nav tauku dziedzeru, tāpēc, nepareizi kopjot, šī zona kļūst neaizsargāta un iegūst noslieci uz priekšlaicīgu novecošanos.

Piektais cēlonis

Ir svarīgi arī pareizi attīrīt zonu ap acīm ar speciāli tai paredzētiem vai maigiem attīrošajiem līdzekļiem — tas ir jādara gan no rīta, gan vakarā. Pirms gulētiešanas ir jānotīra kosmētika, putekļi un atmirušās ādas šūnas, bet no rīta — asaru dziedzeru sekrēts un putekļi, kas nosēdušies uz ādas no gultas veļas. Pēc tam var uzklāt krēmu, kas kopj ādu ap acīm, un pēcāk arī kosmētiku.

Kā cīnīties ar šo problēmu?

Dermatoloģe L. Valeine norāda, kas dažkārt palīdz.

  1. Serumi, aplikatori un maskas, bet tam, protams, ir vajadzīgs laiks.
  2. Ja problēma ir izteikta, nākas ķerties pie aparātprocedūrām un plastiskajām operācijām.
  3. ”Man bieži jautā, kad ir jāsāk lietot krēmu cīņai ar pirmajām novecošanās pazīmēm, piemēram, maisiņiem un tumšiem lokiem zem acīm. Daudzi ir pārliecināti, ka ir par agru sākt 25 vai 30 gadu vecumā, jo āda kļūs slinka. Tā ir aplama pārliecība: ja laikus nesāk rūpēties par ādu ap acīm, vēlāk bez nopietnām procedūrām vai pat plastiskās operācijas būs grūti atrisināt visas ielaistās problēmas. Tāpēc līdzekļus pret maisiņiem un tumšajiem lokiem zem acīm ir jāsāk lietot tad, kad parādās pirmās problēmas. Parasti tas notiek 25–30 gadu vecumā,” paskaidro dermatoloģe.

Agnese Zeltiņa pastāstīja, ka ārkārtīgi intensīvā darba grafika dēļ viņai ļoti reti izdodas kārtīgi izgulēties, tāpēc arī rodas tumšo loku problēma. ”Es ļoti atbildīgi rūpējos par savu izskatu un sejas ādu. Rūpēties par ādu zem acīm man palīdz senas receptes — melnās tējas un gurķa šķēlīšu aplikācijas. Tomēr reizēm gadās, ka tam visam nemaz nav laika un ir vajadzīgs līdzeklis, kas var bez liekām pūlēm ātri atrisināt šo problēmu. Ar prieku atklāju krēmu Remescar, kas iedarbojas burtiski pāris minūšu laikā,” saka A. Zeltiņa.

Modes blogeris Deniss Ševeļovs savukārt norāda, ka, vadot Riga Fashion Week 2016 un piekopjot aktīvu sabiedrisko dzīvi, arvien biežāk cieš no maisiņu un tumšo loku problēmas. ”Parasti nākas vienkārši samierināties ar šo vizuālo trūkumu, jo intensīva pasākumu grafika ietvaros vienkārši nav iespējams taisīt maskas, savukārt aplikatori un serumi bieži vien nedod vēlamo efektu. Es aktīvi meklēju kādu līdzekli, kas varētu atrisināt šo estētisko problēmu bez liekām pūlēm — ātri un vienkārši,” stāsta Deniss.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl