2 komentāri
Ezotērika! Gredzens ar iestrādātu dzintaru pasargā no ļauna skata, bet rubīns no burvestībām

Gredzeni pasaules pagānisma tradīcijās ir varas, spēka, dievišķuma, suverenitātes un aizsardzības amuleti. Leģendās tie ir arī maģiski talismani, kas ļauj valkātājam veikt neparastus darbus vai kļūt neredzamam.

Maģisko gredzenu izcelsme nav zināma, bet tie sastopami senlaiku mitoloģijā. Babi­lonijas dievu uzvarētājs Marduks (grieķu mītā saukts par Zevu), kas attēlots kā kara­vīrs ar gredzenu rokā, atbrīvoja titānu Pro­meteju no važām un prasīja, lai viņš nēsā uz pirksta vienu ķēdes posmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Leģendārajam ķēniņam Zālamanam pie­derēja maģisks gredzens, kurā bija iegravēta heksagramma un Dieva īstais vārds, kas viņam ļāva izsaukt džinus (dēmonus) un piespiest strādāt savā labā. Viens no sātana negantākajiem dēmoniem Asmodejs ar viltu pierunāja Zālamanu aizdot viņam burvju gredzenu un pēc tam padzina Zālamanu no Jeruzalemes un pasludināja sevi par ķēniņu. Viņš iesvieda gredzenu jūrā, bet Zāla­mans to atrada zivs vēderā un atguva troni. Viņš ieslodzīja Asmodeju krūkā.

Foto

Senie ēģiptieši un ebreji lietoja zīmog­gredzenus, kuros bija iegravēti maģiski vārdi vai frāzes. Zīmoggredzens joprojām ir gan baznīcas, gan valsts varas simbols. Viduslaikos gredzeni ar iegravētām ma­ģis­kām formulām bija populāri slimību at­vai­­rī­šanas amuleti. Anglijā no agrīnajiem viduslaikiem līdz XVI gs. ”krampju gre­dzeni” bija iecienīts līdzeklis epilepsijas un tai radniecīgu kaišu ārstēšanā. Sākumā tos izgatavoja no monētām, ko deva monarhs Lielās Piekt­dienas reliģiskajās ceremonijās. Vēlāk  ga­tavoja vienkārši, un pēc tam monarhs deva tiem svētību. Tos eks­por­tēja arī uz citām valstīm. 

Pirmā pasaules kara laikā vācu zaldāti nēsāja gredzenus ar iegravētām rūnām, lai aizsargātos pret ievainojumiem un nāvi.

Dārgmetālu gredzeni ar iestrādātiem pusdārgakmeņiem un dārgakmeņiem ir amuleti, kam piemīt konkrēto akmeņu īpašības. Piemēram, sarkanā jašma asociējas ar asinīm, un senlaiku karavīri nēsāja šādus gredzenus, lai ievainojumu dēļ nenoasiņotu līdz nāvei.

Dzintars, iestrādāts gredzenā, pasargā no ļauna skatiena, bet kaķacs un rubīns sargā no burvestībām. Daudzi akmeņi ir ārstnieciski amuleti, kas aizsargā pret da­žādām slimībām un kaitēm. Mūsdienu raganas nēsā sud­raba gredzenus ar rūnām, dievību vār­diem, pentaklu, pusmēnesi, dievietes attē­liem vai citiem burvju mākslas atribūtu simboliem.

TOP komentāri

 • Skolnieciņš
  0 0 0

  Skolnieciņš

  Taču, bezšaubām, parastajiem cilvēkiem neko no maģijas nevajad. Ar to var daudz ko sarežģīt.... Esmu taisijis dažādas lietas. Žēl, ka man nav ekstrasensorikas.... Pat kapi naktī man ir tukši, es neko īpaši nejūtu, respektīvi, bilžu nav. Es darbojos uz sajūtām, piem., sāp vai nesāp, enerģijas pieplūdums vai nespēks....
  Es nevienu nekad nepieņemtu uz vizītēm... Risks dabūt no kāda pa mizu ir būtisks. Par sevi es neuztraucos, es nebaidos no nāves, tā ir dabiska dzīves daļa. Sāpes mani neiznīcina, taču tās mani padara apātisku, bremzē mani...
 • Skolnieciņš
  0 0 0

  Skolnieciņš

  Lai tas darbotos efektīvi un par labu saimniekam, tad simbolam ir jābūt saprotaman un to ir jāuzlādē.
  Priekš sevis es netaisu maģisko aizsardzību konkrētā priekšmetā, es vairākas aizsardzības stiprinu pa tiešo uz sevis. Var izmantot voltus un foto.
  Var izmantot jebkādu speciāli nopirktu gredzenu. Uz tā veic rituālu piem., kapos. Paņem divus gredzenus uz abiem taisa rituālu. Vienu aprok, bet otru nēsā. Pēc pusgada gredzenus maina vietām...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl