”Esmu unikāla personība.” Pašmāju skaistumkonkursā sevi piesaka rīdziniece Marika

15 komentāri
”Esmu unikāla personība.” Pašmāju skaistumkonkursā sevi piesaka rīdziniece Marika
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Par uzvaru skaistumkonkursā ”Mrs. Latvija 2020” sacenšas divu bērnu māmiņa Marika Baļiko no Rīgas. Viņas lielā aizraušanās ir rokdarbi un skaistu lietu darināšana mazuļu miedziņam.

35 gadus vecā Marika Baļiko, kuras nodarbošanās jau 15 gadus saistīta ar telekomunikāciju nozari, ir augusi Madonā, tomēr pēdējos septiņus gadus dzīvo Rīgā. ”Madonā izbaudu vasaras atvaļinājumu, kur bērni var izbaudīt svaigu gaisu un eko produktus,” Skaties.lv saka Marika, kura ir mamma divām atvasēm – piecus gadus vecajai meitiņai un trīs gadus vecajam dēliņam.

”Ārpus darba laika izpaužos radoši – šuju visu, kas nepieciešams mazuļu miedziņam. Tāds neliels hobijs, kas pāris gadus top zem zīmola ”Marsy style”. Pēdējā laikā gan vairāk tērpi tiek darināti manai meitiņai, kurai kā īstai princesei kleitas ir katrai dienai sava,” par aizraušanos ar rokdarbiem stāsta Marika.

Uzņemt spēkus un iedvesmoties viņai palīdz izklaides un izbraucieni ar ģimeni vai draugiem, un vismaz reizi mēnesī ģimene dodas kādā lielākā vai mazākā ekskursijā.

”Par mazo hobiju varētu arī saukt manus eksperimentus virtuvē, man patīk uzburt ko jaunu, miksēt un jaukt ko nebijušu. Tas gan notiek reti, jo tas prasa daudz laika, tomēr ikdienas maltīte top katru vakaru kopā ar maniem ”lielajiem” ekspertiem – bērniem,” stāsta Marika.

Lēmums par piedalīšanos konkursā ”Mrs. Latvija 2020” Marikai bijis pavisam spontāns un neplānots.

”Mana dzīve ir izaicinājumu pilna. Es reizēm pati nesaprotu, kas mani mudina kādā no tiem iesaistīties. Ar mani ir tā – vienkārši ieraugu un saprotu, jā, tas ir man un, ja kaut ko iesāku, tad, lai vai cik grūti un reizēm pat bīstami tas būtu, es nekad nepadošos un pabeigšu iesākto,” norāda konkursante.

Piemēram, šopavasar Marika nolēmusi tikt pie motocikla vadītāja apliecības un jau nākamajā dienā klausījusies mototeoriju.

”Ar konkursu bija līdzīgi: pamanīju, pieteicos, uzaicināja un te es esmu. Šis man ir kas jauns, jo līdz šim nevienā publiskā konkursā neesmu piedalījos.”

Jautāta, ar ko plāno izcelties citu dalībnieču vidū, Marika saka:

”Es esmu unikāla personība. Pati apzinos, ka bieži esmu pamanāma, jo mani neaizrauj klasiska, es visam atradīšu vai radīšu savu ”odziņu”.

Mūsdienas ļoti daudzas sievietes mēdz sev ”uzvilkt” kādu tēlu, apslēpjot savu dabisko būtību. Es esmu tāda, kāda esmu, un man nav neviena etalona vai standarta, pie kura pieturēties. Es sevi un savu tēlu veidoju pēc savām izjūtām un vēlmēm.

Esmu apdāvināta ar milzīgu enerģiju un vienmēr visā spēju saredzēt pozitīvo, kas man ļaus ne tikai izcelties, bet, iespējams, iedvesmot citas meitenes.”

Starp saviem talantiem Marika min spēju no pilnīgi nekā radīt kaut ko. ”Kā jau minēju, tāds nopietnākais talants ir radīt mazuļiem dažādākās lietas miedziņam – ligzdiņas, baldahīnus, sedziņas, plediņus, konvertus, gultas veļu un daudz ko citu.

Protams, šujot meitenītēm, ir iespēja vairāk izpausties, pievienojot cikas cakas un dažādus papildelementus. Darinot puisīšiem, parasti jāizpaužas ar audumu kombinācijām,” par šūšanas knifiem stāsta Marika.

Attīstot šuvējas prasmes, viņa sākusi šūt arī apģērbu, tiesa, tikai savas ģimenes locekļiem.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Marika uzskata, ka visas sievietes ir skaistas, tikai kā kura spējusi attīstīt savu sievišķo būtību.

”Ir parastas sievietes, kuras pazūd daudzu sieviešu vidū, un ir sievietes, kuras izceļas, taču īpašās ir tās, kuras paliek atmiņā.

Manuprāt, sievišķīga sieviete ir tā, kuru atceras, par kuru domā, kuru gaida un par kuru jūsmo. Kādam šī sieviete var būt trausla būtne, kādam stingra personība, kādam iedvesmas avots, sajūsmas mirklis un šo visu var saskatīt vienā sievietē,” spriež Marika.