Elpo ar Saules un Mēness enerģiju!

Komentāri
Elpo ar Saules un Mēness enerģiju!
Foto: Andrea Castelletti, Flickr.com

Atbilstoši Austrumu medicīnas uzskatiem, cilvēks saņem enerģiju ne tikai ar ēdienu, bet arī ar elpošanu. Tautas dziedniecībā sastopamies ar diviem elpošanas veidiem — Saules un Mēness.

Saule izstaro apkārtējā gaisa telpā siltumu, gaismu un dzīves spēku. Kā siltuma avots tā mums dāvina drosmi, kaisli un mūžīgu jaunību. Kā gaismas avots tā personificē zināšanas un gudrību. Vairākums pasaules kultūrās Saule ir radošas enerģijas simbols. Saules elpošana sasilda, dod spēku. Šī elpošana notiek caur labo nāsi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēness — atdzesē, nomierina. Šī elpošana notiek caur kreiso nāsi. Tāpēc, ja ir depresija, nogurums, jāelpo ar labo nāsi, bet pie pārmērīga jutīguma, uztraukuma, aizkaitināmības — ar kreiso.

Lai izlīdzsvarotu abus elpošanas veidus, pieņemiet kā ieradumu kaut reizi dienā izpildīt dažus vingrinājumus.

  • Apgulieties vai apsēdieties taisni, iekārtojieties ērti. Ar kreisās rokas īkšķi aizspiediet kreiso nāsi, dziļi ieelpojiet ar labo nāsi. Pēc tam, vienas minūtes laikā, izdariet īsas un biežas izelpas caur labo nāsi (ieelpai nepievērsiet uzmanību, tā būs dabiska). Ja jums ir problēmas ar kādu iekšējo orgānu, iedomājieties, ka pie katras izelpas uz to virzāt dziedinošo zeltaino (Saules) vai sudrabaino (Mēness) enerģijas plūsmu.
  • Ar labās rokas īkšķi aizspiediet labo nāsi, dziļi ieelpojiet caur kreiso nāsi un paelpojiet vienu minūti, izdarot biežas un īsas izelpas caur kreiso nāsi.
  • Ar labās rokas īkšķi aizspiediet labo nāsi, dziļi ieelpojiet caur kreiso nāsi un aizturiet elpu. Tad ar labās rokas rādītājpirkstu aizspiediet kreiso nāsi un izelpojiet caur labo.
  • Ar kreisās rokas īkšķi aizspiediet kreiso nāsi, dziļi ieelpojiet ar labo nāsi un aizturiet elpu. Tad ar kreisās rokas rādītājpirkstu aizspiediet labo nāsi un izelpojiet caur kreiso.
  • Dziļi ieelpojiet ar abām nāsīm, tad vienu minūti paelpojiet suniski, veicot biežas un īsas izelpas. Pēc tam pārejiet uz vienmērīgu, dziļu un atslābinātu elpošanu. Galvenais, lai izelpa būtu tikpat gara, cik ieelpa. Piemēram, uz skaitli viens, divi, trīs — ieelpa, uz četri, pieci, seši — izelpa (līdz cik skaitīt, izlemiet paši).

Tādu elpošanu var praktizēt, arī mazgājoties siltā vannā (ne vairāk par 38 grādiem) — šajā gadījumā ķermenis zaudē svaru un it kā pāriet stāvoklī, kas ir līdzīgs embrionālajam, kura rezultātā elpošana ir intensīvāka.

Vingrinājumi neaizņems vairāk par 10 minūtēm dienā, un jau pēc dažām dienām jūs sajutīsiet, ka galva ir kļuvusi skaidrāka, uzlabojusies atmiņa, pazudis bezmiegs un esat atbrīvojušies no krākšanas! Strādājot ar Saules un Mēness enerģijas kanāliem, jūs no jauna ieraudzīsiet apkārtējo pasauli ar tās daudzkrāsainību un aromātu dažādību, tās svaigumu, maigumu un mīlestību!

Jā, bet mūsdienu dzīve uzspiež savu skarbo, dinamisko ritmu. Lai pēc iespējas ilgāk saglabātu tonusu, cilvēkam jārūpējas par savu biolauku, nervu sistēmu, gremošanas traktu. Šīs trīs galvenās sistēmas uztur mūsu līdzsvaru, veido harmoniju organismā.

Cilvēka ķermeni apvij magnētiskais lauks, tas aizsargā to no slimībām, negatīvas iedarbības. Jo spēcīgāks ir biolauksaura, jo mazāk iespēju saslimt, ciest no apkārtējās pasaules negatīvās enerģijas.

Jogiem ir zināmi vingrinājumi, kas palielina cilvēka biolauka spēcīgumu. Lūk, daži no šiem vingrinājumiem.

  • Nostājieties taisni, noliecieties, atbalstieties ar plaukstām pret grīdu. Paceliet labo kāju paralēli grīdai un iztaisnojiet celi. Aizturot elpu, salieciet elkoņus (nolaidieties uz priekšu un uz leju) un pielieciet galvu. Ieelpojiet un atgriezieties sākuma pozā. Šo vingrinājumu veic pakāpeniski, un tāpēc tas aizņem 1-1,5 minūtes. Tad to pašu atkārtojiet ar kreiso kāju.
  • Apsēdieties, sakrustojot kājas. Paceliet leņķī izstieptu kreiso roku un salieciet plaukstas pamatni tā, lai jūsu acu priekšā būtu plaukstas aizmugures daļa. Ar labo roku no aizmugures satveriet kreiso plaukstu un saspiediet plaukstas atslēgā. Ieelpojiet, izstiepiet taisnas rokas 60 grādu leņķī. Izpildes laiks — 2-3 minūtes. Tad izelpojiet, izpuriniet rokas.
  • Izstiepiet rokas uz priekšu. Nesaliecot elkoņos, turiet tās tā, lai plaukstas būtu pagrieztas viena pret otru un atrastos 15 cm attālumā. Ieelpojiet. Aizturiet elpu. Skatieties tālumā starp plaukstām. Ieelpojot aizveriet acis un atpletiet rokas uz sāniem. Laiks — 3 minūtes.
  • Nogulieties uz muguras. Neko nedarot, paguliet tā 10 minūtes.

Praktizējot šos vingrinājumus, jūs nostiprināsiet savu biolauku, uzlabosiet veselību, kļūsiet aizsargātāki no ārpasaules.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl