1 komentārs
Eksperti brīdina! Jebkāds alkohols var izraisīt septiņus dažādus vēža veidus

Jaunākais pētījums atklāj pierādījumus, ka alkohola lietošanai pastāv tieša, kaitīga ietekme uz cilvēka organismu. Zinātnieki ir pārliecināti, ka alkohols ir tieši tas, kas spēj izraisīt vēzi.

Žurnāla Addiction rakstā Dženija Konora no Otago Universitātes Jaunzēlandē vēstīja, ka alkohols ir tas, kas 2012. gadā radījis apmēram pusmiljonu nāves gadījumu. Risks saslimt ar vēzi vislielākais ir tiem cilvēkiem, kuri ar alkoholu aizraujos pārāk bieži. Arī tie cilvēki, kuri retāk lieto grādīgos dzērienus, ir pakļauti riskam saslimt ar vēzi.

Alkohola lietošana ir saistīta ar mutes, rīkles, balsenes, barības vada, aknu, resnās zarnas, zarnu un krūts vēzi. Dženija Konora teikusi, ka ir pārliecinoši pierādījumi, ka alkohols varot izraisīt septiņu dažādu vēža veidu rašanos. Zinātniece arī piebilda, ka sarkanvīna iedarbība uz sirdsdarbību, tā pozitīvā puse samazinās un kļūst liekulīga, jo tiek salīdzināts vēža riska saslimšanas pieaugums, lietojot alkoholu.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl