Kā uzlabojas izskats un veselība, dzerot 1,5l ūdens dienā

1 komentārs
Kā uzlabojas izskats un veselība, dzerot 1,5l ūdens dienā
Foto: Flickr.com/Alexander

Nav noslēpums, ka cilvēka organisma veselībai nepieciešamas vismaz 6–8 glāzes ūdens dienā. Bet kā rīkoties, ja tik daudz ūdens glāžu nevari izdzert? Eksperimentu veica žurnāliste Andra Ābrāma (25) Eksperimenta ilgums: 9 mēneši

Iemācīties dzert ūdeni pareizi

Pirms nepilna gada sāku sportot un nolēmu, ka 1,5 l ūdens dienā jākļūst par manu normu. Nolēmu dzert ūdeni deviņus mēnešus (laikā no marta līdz novembrim) un veikt novērojumus. Katru rītu sāku ar 0,5 l silta citronūdens, atmodinot ķermeni un atjaunojot ūdens rezerves, kas zaudētas nakts laikā. Sākumā šķita, ka silts citronūdens varētu būt nepatīkams, bet domas mainījās jau pēc pirmās krūzītes. Papildus tam dienā iztukšoju litru tīra avota ūdens.

Tīra, laba āda

Novērotie uzlabojumi? Enerģijas pieplūdums un – nekautrēšos atzīt – vēdera izeja gluži kā pēc pulksteņa. Pirmajos mēnešos par tīru sejas ādu varēju aizmirst, jo laukā skalojās visi toksīni, tomēr pēc vairākiem mēnešiem par kaitinošajām ādas nepilnībām varēju aizmirst, jo tādu vienkārši vairs nebija. Runājot par sieviešu biedu celulītu, jāatzīst, ka redzama apelsīna miziņa manu ādu nebija piemeklējusi, bet, saspiežot un pamīcot ādu uz gurniem, varēja redzēt, ka nelaime tomēr tur ieperinājusies. Kā ir tagad? Joprojām, saspiežot ādu, to var redzēt, bet nu jau jāmeklē gandrīz ar lupu. Protams, nepieciešami arī kārtīgi sporta treniņi.

Astoņu krūzīšu vietā tikai trīs

Deviņu mēnešu laikā esmu pārliecinājusies par divām lietām. Pirmā – ja dienas laikā uznāk jūtams nogurums, atliek izdzert glāzi ūdens un enerģija atgriežas burtiski pēc dažām minūtēm. Otrā – ūdens kopā ar sāli ir labākās zāles pret paģirām. Kauna lieta, bet, iespējams, mana pieredze kādā grūtā rītā var palīdzēt. Pēc drauga dzimšanas dienas ballītes nākamā diena bija nožēlojama – kuņģī neturējās pat pliks ūdens, bet galva sāpēs plīsa pušu. Atcerējos mammas ieteikumu – izdzert glāzi ūdens un uz mēles uzlikt dažus graudiņus jūras sāls. Ticiet vai ne, bet pēc pusstundas sāku justies kā cilvēks. Bet mans ieteikums tiem, kuriem divu litru ūdens iztukšošana ikdienā šķiet neiespējamā misija, – ņemt talkā lielāka tilpuma traukus. Es lietoju 0,5 l krūzi – dienā tās jāizdzer tikai trīs, kas šķiet itin viegli. Vai arī sportojot izvēlos nevis 0,5, bet 0,75 l pudelīti – šādas būs jāizdzer tikai divas, kas izklausās daudz vienkāršāk par astoņām glāzēm. Esmu sapratusi, ka slāpes vajag apmierināt, līdzko tās parādījušās, un, jo vairāk ūdens dzersim, jo aktīvāks kļūs slāpju mehānisms – organisms pats sāks pieprasīt vairāk par minimumu.