Komentāri
EKSKLUZĪVI: šarmantā TV6 februāra meitene Simona intervē moto frīstaila meistaru Mārtiņu Aleksandroviču
TV6 meitene Simona Andersone intervē moto frīstaila meistaru Mārtiņu Aleksandroviču (Sabīne Zvirbule/Skaties.lv)

Vai esi kādreiz domājis, cik fantastiski būtu aprunāties ar kādu sabiedrībā zināmu personību vai vienkārši interesantu cilvēku? Februāra izskaņā TV6 mēneša meitenei Simonai Andersonei tika dota tā lieliskā iespēja izveidot savu pirmo interviju. Simpātiskā februāra meitene uz interviju aicināja moto frīstaila meistaru Mārtiņu Aleksandroviču. Lūk, intervija!

Mārtiņš Aleksandrovičs ir viens no pozitīvākajiem cilvēkiem, kādu jebkad nācies sastapt. Viņš ir moto frīstaila meistars un divkārtējs Latvijas čempions motokrosā. Mārtiņš ir vienīgais profesionālais FMX braucējs no Latvijas un pirmais Baltijas valstu pārstāvis, kas ar motociklu izpildījis atmugurisko salto.

Tieši Mārtiņš bija vienīgais, kurš 2012. gadā pasākuma laikā Holandē lēca pāri skatuvei, un jāatzīmē, ka lēciens bija piecstāvu mājas augstumā. Kā arī, viņš ir vienīgais Baltijas valstīs, kas vispār nodarbojas ar šo ekstrēmo sporta veidu.

Šogad papildus daudzajiem plānotajiem pasākumiem un sacensībām gan Latvijā, gan ārzemēs, viņš plāno arī prezentēt pats savu apģērbu līniju. No kā Mārtiņš baidās, kas viņu iedvesmo un vai viņa sirds ir aizņemta, lasi intervijā!

Kā tu sagaidīji 2017.gadu?

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Super ekstrēmi! Es piedalījos Vācijā Ziemassvētku – Jaunā gada modernās mākslas uzvedumā. Tur bija akrobāti, inlainisti, riteņi, BMX. Pasākums notika no 22. decembra līdz 7. janvārim. Katru dienu bija pa 2 šoviem, spēcīgs grafiks, liels spiediens, jo nebija laika treniņiem. Nedaudz iesildies, kāp uz skatuves un mauc.

Neizpalika arī ballīte 31.decembrī. Tie mākslinieki, kas “pārsvinējās” 31. decembrī, šovos 1. janvārī arī satraumējās. Šī projekta laikā, kad notika šie ekstrēmie uzvedumi, 7 frīstaila piloti guva traumas un viens pat tika komā. Man šī šova ietvaros bija jāizpilda atmuguriskais salto, kas bija pietiekami sarežģīti, bet par laimi viss izdevās. Tas ir sarežģīti, bet tāpēc arī tik interesanti. Adrenalīns ir ļoti liels.

Izskatās, ka šis gads varētu būt viens no īpašākajiem un bagātīgākajiem manā karjerā. Šogad plānojas daudz un dažādi manis organizēti pasākumi gan Latvijā, gan ārzemēs. Tā kā, būs ļoti interesanti.

Trīs labākās lietas, kas ar tevi notikušas?

Pirmais varētu būt tas, ka 2007. gadā es izveidoju motokrosa skolu, kurā es apmācīju apmēram 46 motokrosa pilotus. Es viņus trenēju ne tikai fiziski, bet arī mentāli, apmācīju, kā sevi motivēt, utt. Tas ir ļoti svarīgi šajā sporta veidā – liels darbs ar sevi psiholoģiski. Manas treniņnometnes tika rīkotas gan Spānijā, gan Kalifornijā, gan citur pasaulē. Šobrīd šī skola darbojas tikai vasarās, kad man tam atliek laiks. Kad zinu, ka man bus kāds ”brīvais logs”, tad organizēju treniņnometnes. Tur ietilpst gan motokrosa tehnika, gan akrobātika, gan peldēšana. Šobrīd ir doma nākamgad ziemā uztaisīt kārtējo treniņnometni Spānijā.

Otrais lielais notikums bija 2009. gadā, kad piedalījos “Rockstar” čempionreisa sacensībās, kur tikās visi Latvijas čempioni gan no autosporta, gan motosporta. Šajās sacensībās es uzvarēju.

Trešais varētu būt 2012. gads, kad es veicu lēcienu ar motociklu pāri estrādei Holandē un as bija Eiropā lielākais veiktais lēciens ar moci – augstumā 16 metri, garumā 40 metri. Es biju pirmais Eiropā, kas veiksmīgi izpilda šādu triku. Bija paredzēts, ka to veiks cits pilots, es biju kā rezervists, bet tā kā šis pilots satraumējās, Visums man pavēra iespēju, un es to izmantoju. Pēc šī lēciena man pavērās daudz iespēju. Tas man palīdzēja ātrāk ielauzties moto frīstaila apritē.

Jāpiemin arī 2010. gads, tas bija gads, kad es vispār sāku nodarboties tieši ar moto frīstailu. Es pārdevu visu, ko ātri varēju pārdod un aizbraucu uz pusotru gadu dzīvot un trenēties Spānija, kur mērķtiecīgi trenējos tieši moto frīstailam.

Kura ir tava mīļākā vieta uz pasaules?

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Man patīk Spānija, Andalūzijas daļa. Vēl man ļoti patīk Indonēzijā Belitunga sala. Tā ir unikāla, jo nav tik aizņemta kā visa pārējā Indonēzija, tur viss ir daudz mazāk attīstīts, bet tieši tāpēc forši. Protams, tur ir arī ļoti skaisti un silti. Īpaša vieta ir Latgale. Man patīk, ka tur cilvēki nav tik “sabojājušies”, man cilvēki laukos liekas īstāki un vienkāršāki.

Ja tu nenodarbotos ar motokrosu, ko tu darītu?

Es būtu grafiskais dizaineris. Man patīk dizaini, es pats cenšos arī veidot savus apģērbus. Šobrīd strādāju pie savas apģērbu līnijas. Ceru šajā pavasarī Latvijā to ”palaist gaismā”. Sauksies ”Super Bad Alex”. Būs drēbes gan puišiem, gan meitenēm. Vēl es varētu nodarboties ar autosportu. Arī auto dizains mani saista. Pats arī esmu veidojis unikālo dizainu savai mašīnai un jāsaka, ka ielās tā ir diezgan pamanāma.

Sacensību, treniņu lielākais kuriozs?

Nesen kā biju Spānijā, kur trenēju salto kombinācijas. Un sanāca tā, ka treniņā metu salto ar motociklu un kaut kas sabojājās. Rezultātā ielēcu un iestrēgu porolonos, biju tur kā “iepresēts” ar visu moci. Sēdēju kādas divas stundas tajos porolonos, kamēr tiku ārā. Bija jautri!

No kā tev ir bail?

Man ir bail darīt to, ko es daru. Fobijas man nav. Bet bailes ir pirms katrām sacensībām. Dienu pirms sacensībām, es palieku pilnīgi savādāks, es esmu kā citā pasaulē, pilnīgi cits cilvēks. Ir jāizslēdz negatīvās domas, viss jātransformē pozitīvajā, tas ir milzīgs darbs ar sevi. Tie, kas saka, ka nebaidās, viņi melo! Bailes arī motivē, bet ar tām jāstrādā. Izmantoju vizualizācijas, koncentrēšanās tehnikas.

Foto

Kā tava draudzene uztver šo bīstamo sporta veidu?

Viņa grib, lai es beidzu to darīt. Protams, viņa uztraucas par mani, viņai ir stress. Meitenēm no malas tas, protams, patīk, bet tuvākajam cilvēkam ir grūti.

Piemēram, pagājušajā gadā treniņu sesijā Spānijā es nopietni satraumēju kāju, bija lūzumi 11 vietās. Kāja bija burtiski “izšķaidīta”. Biju uz gultas 7 mēnešus – blakus esošajam cilvēkam tas viss ir jāpieņem. Negribēju pēc šī kritiena padoties un beigt karjeru kā neveiksminieks, tāpēc esmu atpakaļ apritē un turpinu iesākto. Protams, es rēķinos, ka šī trauma ietekmēs manu turpmāko karjeru, jo tā bija pietiekami nopietna. Potenciālie sponsori uzreiz skatās uz mani citādāk. Varētu teikt, katra lielā trauma pazemina manu cenu.

Lielākie šā gada plāni?

Pa kluso pateikšu, ka šī būs mana fināla sezona. Man vienkārši ir forša draudzene un es vēlos iegūt kaut kādu stabilitāti, plus, negribu, lai mana draudzene uztraucas. Man gribas arī kaut ko citu sasniegt. Esmu sevi labi parādījis, vēstures grāmatās tikšu, tagad laiks citām lietām.

Kas tevi iedvesmo?

Man visu laiku ir iekšējā cīņa ar sevi, es ļoti gribu un negribu darīt to, ko es daru. Un sanāk kā 2 mašīnas “dragreisā”, kas viena ar otru sacenšas un virza viena otru uz priekšu.

Kāda ir tava sapņu sieviete?

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Mana draudzene. Vienkārši IR. Grūti aprakstīt, bet es vienkārši jūtu, ka ir. Tas ir ķīmijas līmenī. Katru dienu piecelies un esmu kaifā, ka man blakus ir tāds cilvēks.

Trakākais, ko tu esi darījis meitenes dēļ?

Globāli paskatoties, viss ko mēs vīrieši darām, mēs to darām sieviešu dēļ, lai sevi nopozicionētu. Bet laikam trakākās lietas, ko esmu darījis, ir tieši savas tagadējās meitenes dēļ. Darīju lietas, ko parasti nedarītu. Jā, skrēju pakaļ, dāvināju ziedus, detaļās negribu ieslīgt, bet viņas dēļ darīju zilus brīnumus. Kādus, lai paliek privāti.

Ja tev būtu jāpavada 1 gads uz neapdzīvotas salas ar kādu slavenu sievieti, kura tā būtu?

Dināra Rudāne. Zinu viņu personīgi un viņa ir super cilvēks, un spēcīga sieviete!

Tu tici Dievam, ezotērikai?

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Jā, pilnīgi noteikti. Es zinu, ka ir kaut kas augstāks, kas visu regulē. Visam ir atgriezeniskā saite. Es bieži saku “paldies”. Ticu, ka ir lietas, ko nevar racionāli izskaidrot. Kad atlidoju no Spānijas ar savu izšķaidīto kāju, mans ārsts pēc rentgena pateica, ka nekad nestaigāšu un, ka viss ir slikti. Gads vēl nav riņķī, un es staigāju neklibojot.

Tavs slēptais talants?

Labi braucu ar auto un dizains – jūtu, kā lietām labi kopā jāizskatās.

Tu esi daudz ceļojis, dzīvojis ārzemēs. Vai tu labāk jūties šeit vai citur?

Ar latviešiem nav viegli, ja godīgi. Latvieši bieži ir skaudīgi. Piemēram, ar spāņiem man ir vieglāk. Vēlāk es labprāt pārvāktos uz Indonēziju, iepriekš minēto Belitunga salu, kur vienmēr ir silti un cilvēki ir vienkārši, nesamaitāti. Man patīk dienvidi, neesmu ziemas piekritējs. Noteikti arī negribu dzīvot lielpilsētā.

Ja tev nākamajā dzīvē būtu jābūt dzīvniekam, kas tu būtu?

Es būtu kaķis. Laistu pats par sevi. Kaķis ir neatkarīgs dzīvnieks. Man nepatīk būt atkarīgam, tāpēc arī daru, ko es daru, esmu pats sev priekšnieks. Es nebūtu mājas kaķis, būtu kaķis mežonis. Dzīvotu tādā “čiliņā”, kā pašam patīk.

Lasi vēl