1 komentārs
EKSKLUZĪVI: Latvijas personificētais horoskops. Kāda ir mūsu mīļā zemīte?

Mūsu valsts ģenētiskais kods nofiksēts pirmās Latvijas Republikas proklamēšanas brīdī. Tālāk slāņojas virsū citu liktenīgu un svarīgu datumu zvaigžņu kartes, bet tās Latvijas raksturojumam piedod krāsas, pastiprina kādas izpausmes šķautnes, tomēr visa Alfa un Omega ierakstīta 1918. gada 18. novembrī. Latviju personificējot, mēs viņu ieraugām šādā veidolā. Horoskopu sagatavojusi astroloģe Ivonna Dzelme.

Redzams, ka šis bērns nav viegli nācis pasaulē un Laima šūpulī ielikusi rūgtās vērmelītes vairāk kā saldo balto āboliņu, jo kopumā – pārāk liels spriedzes pārsvars pār harmoniju. Dzīve sola rūdīšanos un attīstību, nemitīgi pārvarot grūtības, depresīvus stāvokļus. Savā ziņā tas ir vientuļnieces ceļš – turēties savrup.

Būtībā brīvību mīloša, draudzīga, progresīva un ar īpašu garīgu redzējumu. Ir ideāla augsne garīgajai attīstībai, pat dziļai reliģiozitātei. Pat Latvijas valsts himnā ir lūgums pēc dievpalīga!

Latvijai ir svētsvinīga pesimisma iekrāsota dvēsele. Gaušanās, jo sūro likteni vajag apdziedāt, pavēstīt. Laikam jau paliek vieglāk. Vienīgā bēda – pārlieku koncentrēšanās uz savām iekšējām problēmām. Nelaime ir tā, ka pārgriezta nabassaite ar dabu, izzudušas gadskārtas. Latvijai raksturīga vēlme atgriezties pagātne, neko neizmirst un ar grūtībām piedot, ja vispār. Tāpēc arī tik daudz kapu svētku.

No vienas puses – izdzīvošanas sīkstums arī ļoti sarežģītos apstākļos, no otras – bailes un pazemība, roku pacelšana un padošanās. Spēks un vājums vienlaikus. Ja nepietiek enerģijas cīņai, nokar galvu un visu pārcieš.

Latvija nes darba likteņkrustu – darbā redz savu aicinājumu, nozīmi un jēgu. Darbs ir neapstrīdams dzīves pamats un vērtība. Tomēr nereti tā ir sevis nodzīšana līdz izsīkumam. Eiforija par pašu procesu, bez skaidri definēta rezultāta.

Latvijai trūkst stratēģiskas domāšanas – dzīvo šodienā ar skatu atpakaļgaitas spogulī, tāpēc jātaupa un jābūt pieticīgai, jo nevar jau zināt, kas tur gaida. Pati nespēj paredzēt un saplānot nākotnes procesus. Vispār problēmas ar likumības, valstiskuma, tiesiskuma izpratni, prasmi veidot sistēmas, kas darbojas. Viss, kas saistīts ar kārtības izpratni, struktūrām, procedūrām – saistīts ar problēmām.

Senākās vēstures zīmju raksts atstājis nospiedumu uz Latvijas mentalitāti un tā distancējas ar varu – viņi tur augšā. Tās attieksme – no neuzticības līdz pat idealizācijai. Jātiek vaļā no pašas radītajiem elkiem un mītiem, jāpārtrauc vainīgo meklēšana, nedrīkst visu laiku saskatīt pagātnes rēgus.

Latvijas spēka avots ir zinātne, izglītība, ticība – viss augstais un cēlais, bet svarīgi turēt garīgo ideālismu un materiālismu līdzsvarā. Jāspēj pieņemt, ka pasaule mainās un vērtības drīkst arī pārskatīt.
Pasaule Latviju redz kā pakļāvīgu, rūpīgu un kārtīgu, kas ātri spēj apgūt jauno, aizgūt no labākās prakses piemērus, lai tos veiksmīgi pielāgotu un īstenotu savām vajadzībām. Tā godā ģimeni un ir mākslinieciski apdāvināta.

Foto

TOP komentāri

  • janis
    +1 +1 0

    janis

    musu mila zemite ir izlaupita lidz pedejam tauta saciet ar galvu domat

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl