Efektīvi ieteikumi kā ietaupīt uz veļas mazgāšanu un dzīvot zaļāk! iesaka Electrolux

Komentāri
Efektīvi ieteikumi kā ietaupīt uz veļas mazgāšanu un dzīvot zaļāk!
Ja arī Tev ir “recepte”, kā padarīt apģērbu svaigu ilgāk un tādējādi ietaupīt uz veļas mazgāšanas rēķina, dalies ar to zemāk komentāru sadaļā! (Avots: Pixabay)

Laikā, kad mājoklim ir ūdens pievads un veļas mašīna, bet veikalos pieejamie visdažādākie mazgāšanas līdzekļi lauž plauktus, tīru drēbju problēma teju nepastāv. Taču katra veļas mazgāšanas reize, protams, prasa mūsu pašu un mūsu mīļās un neaizstājamās dabas resursus.

Skaidrs, ka veļas mazgāšanu zemāk esošie padomi neaizstās, tāpēc, pirmkārt, iesakām izmantot eko mazgāšanas līdzekļus un izvēlēties labu un dabai draudzīgu veļas mazgājamo mašīnu. Apģērbu, kuram nav nepieciešama intensīva mazgāšana, vislabāk palīdzēs atsvaidzināt tvaika funkcija, taču, ja tādas jūsu veļas mašīnā nav, tad noderīgi būs šie septiņi zemāk esošie padomi.

Foto: Avots: Pixabay

1. Izvēdini apģērbu. Izkarini to svaigā gaisā

Jā, šis ieteikums nav nekāda ”raķešzinātne”, bet tomēr – tas ir vienkāršākais veids, lai atbrīvotu apģērbu no nevēlamiem aromātiem bez mazgāšanas, ja tas nav redzami netīrs. Ideāli, ja iespējams apģērbu izkarināt ārpus mājokļa, svaigā gaisā. Ja šādas iespējas nav, tad derēs saulaina istaba, kurā vari radīt arī nelielu caurvēju.

Foto: Pixabay

2. Degvīns un ūdens

Iegādājieties pudeli lēta, pēc iespējas stiprāka degvīna. Derēs jebkurš, tāpēc nevajag tam tērēt lielu summu. Sajauciet degvīnu ar ūdeni tā, lai degvīns šajā šķidrumā veidotu aptuveni 60 līdz 70 %, un uzsmidziniet attiecīgajai vietai uz apģērba. Degvīns žūstot nerada nekādu smaržu, taču noņem nepatīkamus aromātus un iznīcina baktērijas.

Foto: Pixabay

3. Džinsi saldētavā

Bieži nevēlamu aromātu džinsa audumā rada baktērijas, kuras iespējams iznīdēt augstā temperatūrā. Ja džinsi nav netīri un jums nav aizspriedumu uz dažām stundām tos paturēt saldētavā, tad tā būs efektīva alternatīva mazgāšanai. Tā kā saldētavu, visticamākais, ārā neslēdzat, tad šajā gadījumā ieguvums ir arī ietaupītā elektroenerģija.

Foto: Pixabay

4. Soda un ūdens

Ja uz jūsu apģērba nokļuvis kas tāds, kas rada nepatīkamu aromātu, tad šo problēmu varat atrisināt ar ”brīnumpastu”, ko iegūsiet, sajaucot cepamo sodu ar ūdeni. Šo pastu uzklājiet uz attiecīgās vietas apģērbā (varat arī apģērbu pirms tam izgriezt uz otru pusi). Ļaujiet pastai pilnībā nožūt un pēc tam notīriet to nost ar stingru birstīti.

Vēl cita metode – tīrā maisiņā ieberiet pusglāzi cepamās sodas un ielieciet tajā nepatīkamu smaržu skarto apģērbu. Kārtīgi sakratiet maisiņu ar apģērbu un tad ļaujiet tam vēl 10 minūtes pastāvēt, tad ņemiet apģērbu no maisiņa ārā. Notīriet nost sodu, un jūsu apģērbs iegūs svaigu aromātu.

Foto: Pixabay

5. Citrona spēks

Aizstāj ķīmiskos līdzekļus ar to, ko mums piedāvā māte daba. Sajauc citrona sulu ar ūdeni un ieberz to vietā uz apģērba, kas ir netīra vai kurai ir nepatīkams aromāts. Pēc tam apģērbu izžāvē. Jā, tas ir tik vienkārši! Aicinām gan uzmanīties ar smalkiem apģērbiem, jo citrona sulai piemīt arī balinošs efekts.

Foto: Pixabay

6. Svaigi malta kafija

Ieberiet svaigi maltu kafiju trauciņā un nolieciet to kumodes atvilktnē – kafija absorbēs teju jebkādu smaržu, ko mēdz iegūt apģērbs, kad tas ilgi nostāvējis kumodē. Tāpat, lai atbrīvotos no nepatīkamas smaržas apģērbā, varat mēģināt apģērba gabalu un svaigi maltu kafiju ielikt papīra maisiņā un atstāt uz nakti. Nav nepieciešams maisiņu sakratīt, jo aromātu kafija absorbēs tāpat.

Foto: Pixabay

7. Ēteriskās eļļas

Dažkārt vakardienas apģērbu liekam netīrās veļas grozā pat tad, ja tas nav nedz netīrs, nedz ieguvis nepatīkamu aromātu, taču vienlaikus tas arī nešķiet tik svaigs. Vakar vilkto apģērbu atsvaidzināt palīdzēs vien daži pilieni ēteriskās eļļas un ūdens. Sajauciet tos izsmidzināmajā traukā un izsmidziniet uz apģērba. Turklāt ēterisko eļļu variet izvēlēties, kāda vien jums iet pie sirds.

Foto: Pixabay

Padari pasauli labāku!

Ja arī Tev ir ”recepte”, kā padarīt apģērbu svaigu ilgāk un tādējādi ietaupīt uz veļas mazgāšanas rēķina, dalies ar to zemāk komentāru sadaļā!

Uzzini vairāk www.electrolux.lv